YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-A7_Kako da.... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29703)

mihal 05.10.2016 06:07

Roland E-A7_Kako da....
 
Pozdrav. Ne mogu da skontam kako da ubacim Delay u solo boju (UPG, User tone). proasao sam samo reverb i Chorus...Hvala

mklavijatura 05.10.2016 13:10

Imaš dve opcije, prva je da chorus promeniš u delay u makeup tools-u, pa na send u keyboard mixer-u, a druga je da delay dodaš preko MFX-a

mihal 05.10.2016 15:16

Probao pa ne ide tu mi dodaje delay na ritam...

mklavijatura 05.10.2016 15:20

Tačno, ali možeš to da rešiš ako u makeup tools-u ili style composer-u skineš chorus sa svih traka. Jedina druga opcija je delay koji je u okviru MFX.

Boban010 05.10.2016 16:58

I pisao sam i ponavljao i zalio se i sta sve ne i opet pisete isto! X(
Na Chorusu ne moze biti delay,na reverbu moze,imate Delay i Pan delay ali onda nemate reverb.
Umesto Chorusa moze biti jedna vrsta delay chorusa i dealyfbk i to NE MOZE biti delay!
.................................................. .................................................. ....................
JEDINA VARIJANTA je Delay iz MFX-a ali onda nemate MFX za mnoge druge korisne opcije kao sto je Distorzija ili Overdrive.
Postoje u okviru MFX sekcije i kombinacije Dist-delay ili Overdrive-delay ali to zvuci katastrofalno lose u odnosu na cistu distorziju ili simulaciju pojacala pa je samim tim i neupotrebljivo.
.................................................. .................................................. ......................
Rezime:NA EA7 je moguca kombinacija 2 efekta tipa Reverb-Delay ali se onda uzurpira MFX.

nesaband 05.10.2016 18:29

A gde se nalazi taj MFX?=))

Nece ljudi da citaju Bobane ono sto je neko vec napisao,nece malo da pretraze temu.A dovoljno bi bilo da se malo pogleda uputsvo za upotrebu klavijature za neke stvari.:mad:

mklavijatura 05.10.2016 22:08

Čitao sam ja, svestan sam svega, ali sam hteo da dam opcije, pa možda nekom taj chorus-delay odgovara :D Nesrećno rešenje, ali je tako kako je

Boban010 05.10.2016 22:24

Dodatnu zabunu stvara to sto i u manualu pise da chorus moze biti delay,evo doslovce:
Chorus is an effect that adds depth and spaciousness to the sound. You can choose whether to use this effect unit as chorus or as delay.
The depth of chorus can be adjusted individually for each part...
Na zalost ovo je greska u manualu,jer Reverb ima opcije da bude i Delay ili pan Delay a ne Chorus.Zaista veliki propust na nasu veliku zalost....
Koliko sam obavesten i nema naznake da ce to ispraviti u narednim operativnim sistemima ako ih uopste bude bilo...:((

mihal 12.10.2016 06:16

A dali bi vredelo da nas sto vise posaljemo zahtev Rolandu da to sprovede sto pise u upustvu sa narednim os?
Dodato:
A dali bi vredelo da nas sto vise posaljemo zahtev Rolandu da to sprovede sto pise u upustvu sa narednim os?
....dodato kasnije:..... U medjuvremenu sam poslao zamerku u Roland Canada , naveo da i korisnici u Evropi imaju istu primedbu......

Boban010 12.10.2016 11:07

@mihal
Nista ne skodi da se proba,steta je sto takve zahteve ne mozemo direktno uputiti Rolandu nego samo njihovim lokalnim "dilerima",mada i to bi mozda bio uzaludan posao imajuci u vidu njihovu indiferentnost za potrebe korisnika pre perioda EXR E2.
Kako god,mozda se ipak nesto promenilo,slobodno pisite,bar na to imamo pravo.


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org