YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   POmoc oko sviranja! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6274)

2809gogi 17.10.2008 19:00

POmoc oko sviranja!
 
Ljudi ako neko moze pomoc ja znam svirat desnom rukom perfekt al ne znam akorde i to.
Zanima me jel se moze sve ubacit osim melodije znaci sve da samo svira osim melodije.
Hvala unaprijed za pomoc!^:)^^:)^^:)^

gibanica 17.10.2008 19:08

moze al je glupo. bolje nauci akorde. Am ces nauciti za 2nedelje perfektno.i pici...

Vaxter 17.10.2008 19:12

Gibanica, rekoh ti bez citata ko zna koliko puta!
Vidim li josh jedan, pijesh babanu na mesec dana, bar!

2809gogi 17.10.2008 19:26

A kako da naucim u tom je problem probo sam slabo mi ide!
Nego de ti reci kako moze bez akorda nek je glupo vrijedi probat.

krcmar 17.10.2008 19:41

Citat:

Originalno postovano od 2809gogi (Post 53737)
Ljudi ako neko moze pomoc ja znam svirat desnom rukom perfekt al ne znam akorde i to.
Zanima me jel se moze sve ubacit osim melodije znaci sve da samo svira osim melodije.
Hvala unaprijed za pomoc!^:)^^:)^^:)^

Ne znam, malo mi se nelogicne da znas svirati desnu ruku "perfect", a da ne znas akorde. 40 posto solo sviranja je harmonija, bez nje tesko ces svirati. Mozes samo nako lutati kao "muva bez glave", po meni je harmonija glavni orjentir za sviranje.
A naj laksi nacin da naucis je dobar profesor, tesko je sam to sve skuziti.

redsteeler33 19.10.2008 00:31

Citat:

Originalno postovano od 2809gogi (Post 53737)
Ljudi ako neko moze pomoc ja znam svirat desnom rukom perfekt al ne znam akorde i to.
Zanima me jel se moze sve ubacit osim melodije znaci sve da samo svira osim melodije.
Hvala unaprijed za pomoc!^:)^^:)^^:)^

gdje zivis, da si u sloveniji problem rijesen za kratko vrijeme

2809gogi 19.10.2008 13:19

E pa nisma nazalost u njemackoj sam.
A kako to mislis za kratko vrijeme sta trebam radit?

Alix 19.10.2008 14:11

Akordi su osnova...Čak je lakše biti dobar solista nego dobra pratnja...Dakle najviše znanja i raspona zahtjeva pravilna akordacija a solo ti je samo mašta i improvizacija...Inače što se tiče tvog pitanja za melodiju bez solo svirke---Imaš kod nekih članova matrice i ozada ti radi samo ritam i melos akorda a ti ostalo sviraš.Malo se pozanimaj kod koga možeš šta da dobiješ ja to ne odobravam pa neću ni javno iznositi---inače imaš Private Messagepa raspitaj se malo naokolo,Pozdrav!

Braco19 19.10.2008 21:46

Jarane nemoze se nista brzo da nauci pogotovo u muzici. Ja sviram od 8 godina poceo sa harmonikom. Svirao sam do 17 godine dok nisam poceo pravo kuziti sve i sluh upotrebavljati koliko treba. I dan danas nisam siguran da bi mogao otici pred neke muzicare i reci "ja znam svirati" nadam se cete malo bolje da shvatite sta mislim.

svirko 19.10.2008 22:33

Evo, i ja se slažem sa kolegom Braco19.

I ja sviram i pjevam već jaaaaaaako dugo, pa se nebih baš usudio stati ispred nekoga i reći, JA sam bolji...
A kod sviranja........vježba,vježba.....i samo vježba.....
I sve će doći na svoje......bolje ili lošije.....kako god.....al će sjesti.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org