YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Tc helicon voicelive touch 1 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25989)

markot 12.09.2013 22:05

Tc helicon voicelive touch 1
 
Pozzz,dal netko ima ovaj vokalist???

tranzit 13.09.2013 00:40

Sta te interesuje ?

markot 13.09.2013 09:27

ma ova terca,ne mogu pronać odgovarajuću tercu,neznam koji program je najbolji i sastrane koji touch vokal mi uopće daje tercu?? Lijepo vas molim,ako nije problem,da mi malo pojasnite!! Lp

tranzit 19.09.2013 22:02

Voice LiveTouch ima preprogramirane durske i molske skale (ukupno 6, ako se ne varam) i medju njima jedino mozes pronaci odgovarajucu skalu za odredjenu pjesmu. Kreiranje sopstvenih skala (User Scale) nije moguce. Da ti dam bilo kakva uputstva je nemoguce jer od same pjesme odnosno, njene harmonske konfiguracije, neposredno zavisi i terca, to jest sta bi od tih predprogramiranih skala doslo u obzir. Kod vecih modela, kao sto je Voice Works, Voice Prism, Voice Live itd... je moguce praviti User skale a tu je vec stanje sasvim drugacije jer si za svaku pjesmu u stanju naciniti preciznu tercu, koja je uvijek tacna i gdje nisu neophodni nikakvi kompromisi.

sstipa 04.05.2016 16:08

pozzz svima
potrebna mi je pomoc oko pomenutog procesora
zapravo ako neko moze da mi napise koja su najbolja podesavanja za ovaj procesor , koji ulaz korristiti dali gitar , midi ....i kujoj je najbolje kombinaciji raditi i sta i kako podesiti
hvala

mikimiki 04.05.2016 16:17

Sve zavisi kako zelis da koristis ovaj procesor.

sstipa 04.05.2016 17:30

Koristim 90% samo gornju i donju tercu ponekad obe istovremeno
Povezujem aranzer korg pa 500 na midi ili gitar in
A treba mi koja kombinacija efekata i njihov odnos jacina
I sta se najbolje pokazalo da prati scale , modi ,gitar , auto ....terce harmony

veselinovicvs 30.07.2016 01:32

Live touch 1
 
Da osvezim temu...
Imam ista pitanja kao kolega iz prethodnog posta.
Povezujem ovaj harmonizer preko MIDI na aranzer i nisam zadovoljan.U nekim akordima na zavrsecima pesama ne smem stisnuti nista u desnoj ruci jer terca pobegne.Posto mi je aranzer prepravljen na dugmetaru pomislio sam da je tu problem medjutim ja sam na procesoru skontao da splitujem dokle da mi "cita" akord odnosno samo sa onog polja na kome hvatam akord levom rukom(u mom slucaju split tacka je na C4) i znaci SAMO da cita sta je stisnuto do C4.Da li gresim pa je bolja varijanta da kacim na GUITAR ili AUX(i da li moze preko AUX-a???).I kako na GUITAR IN?Ja sam pre LIVE TOUCH-a imao T.C.H1+KORG Pa600 i svaki ritam i boju na aranzeru sam prebacio u L a samo LOWER na R OUT i jeste izgubio sam stereo zvuk i lower ali to je radilo bez greske.Sad sam uzeo novi aranzer i novi LIVE TOUCH i to ne radi dobro.Gde gresim???:confused:
Dodato:
Jos da dodam da sam sad uzeo aranzer druge marke i nije tako jednostavno podeliti po izlazima(L i R OUT) kao na KORG-u.

Alen P 30.07.2016 10:36

Ne razumijem što radite. Ja VL2 vežem midi kabelom, svi stylovi mi imaju uključen lower koji je na 4.midi kanalu, ako se ne varam, podešeni mi je do C2, i nikakvih problema. Isti slučaj s midijima, sviram uz njih kao u bendu, lower uključen, VL prati lower i radiš što želiš. Sve čita, sve točno, jako, jako zadovoljan. A stavljati lower na L, sve ostalo na R, pa uštekati na guitar IN na L...? :confused:
Kako bi onda spajali Harmony M npr, koji je predviđen za klavijaturiste i nema Guitar in?

A ako ne svirate s Lower 'tepihom', uključite ga, smanjite na nulu i postavite helicon i klavijaturu na lower kanal.

veselinovicvs 31.07.2016 05:35

Onda je problem do toga što mi je prepravljen na dugmetaru...U mom slučaju nije dobro...
Dodato:
Pošto sam uzeo nov Rolandov aranžer i na njemu SVE mora da radi na preko 1-og MIDI kanala kada se prepravi na dugmetaru.Znači DRUM,BAS,ACC,UPPER-i i verovatno je problem što su mi i UPER-i i LOWER na 1-om MIDI kanalu i ja nemam drugo rešenje koliko vidim.Dosta dobro poznajem MIDI ali ovde u mom slučaju je izgleda dugmetara napravila pometnju.

Alen P 31.07.2016 14:15

Nije mi jasno zasto sve mora biti na prvom kanalu? Koja veza je izmedju tipki i midi kanala? Po mojem, tipke mogu biti od stampace masine...opet neovisno o midi kanalima. A mozda sam i u krivu...

dmmacak 31.07.2016 15:54

Ja mislim da znam sta se desava. Mora da se postavi jedan midi kanal jel ta prerada salje samo jedan midi kanal. I bitno je da je globalni kanal isti kao i u preradi. U ovom slucaju kanal 1. Tako da se prerada ponasa skoro kao da sviramo po fabrickoj klavijaturi. Znaci kao sto kaze Alen treba postaviti u midi Out podesavanjima da Lower salje neki kananal. Moze bilo koji. A isto tako na vokoderu namestiti iati.midi.kanal u.midi In podesavanjima. I to je resenje.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Boban010 31.07.2016 20:22

@veselinovicvs
Ajde da pokusamo da ti pomognemo..
Da bi prikljucio dugmetarsku preradu na klavijaturu pretpostavljam da si na Rolandu NTA kanal pomerio sa broja 10 na 1 ili si nesto drugo cackao?

veselinovicvs 01.08.2016 00:23

Evo sve sam probao...Nece ovo da radi i definitivno odustajem da koristim vokalist preko MIDI.Definitivno je zbog toga sto je i prerada na dugmetaru i model klavijature.

Boban010 01.08.2016 00:36

Jesi li probao da pogasis TX Event-e za Lower u Tone Parts?

veselinovicvs 02.08.2016 17:51

Jesam...Iz meni nepoznatog razloga onda mi ugasi UPPER 1,2,3 i nemam nista na desnoj ruci...

mikimiki 03.08.2016 02:19

Pa koristi SCALE mode. Svejedno je mnogo bolje nego chordal.

Boban010 03.08.2016 11:56

@veselinovicvs
Jesi li sigurno samo za LOWER ugasio event-e?

veselinovicvs 05.08.2016 02:07

Ispravka...Ne pogasi mi Upper-e...U TX event pogasim sve sem LOWER I njega stavim na 4 midi kanal.Takodje u NTA podesim TX na 4 kanal ali onda nemam LOWER vec LOWER dobijem jedino kada je na 1 midi kanalu.Onda se desava da mi sabira levu I desnu ruku I onda Samara pratece.Znaci lower JEDINO radi kada je na midi 1 kanalu.Sto isto vazi da su mu UPPER-i na midi 1 kanalu.Jako me buni to sto ja iako na T.C.odredim da prima tonove samo do C4(jer je to u mom slucaju split tacka)naravno odredim da radi preko midi kanal 1 T.c. I dalje sabira levu I desnu ruku.

Boban010 05.08.2016 18:29

Vrlo neprecizno pises sta si uradio i sta se dogadja...Sad si opet pogresio jer NTA nema TX ni evente koje mozes ukljuciti i iskljuciti...
U sekciji edit tone parts imas za svaki od uppera a medju njima i lower,event TX i RX podesavanje.Dakle samo kod Lowera u TX sekciji pogasi sve Event parametre,pa onda napisi sta se desava...(lower ne pomeras sa prvog kanala uopste...)
U medjuvremenu pomeri za svaki od partova split tacku sa C4 na A3,cisto experimenta radi kako bi proverio jednu teoriju koja bi dala objasnjenje ove pojave...
Jos jednu stvar mozes da probas,idi u Edit sistems pa u Parameters pa gde je TX octave stavi umesto absolute da bude relative...Pa javi ali pazi sta pises da ne zbunjujes one koji hoce da ti pomognu. :lol:

veselinovicvs 09.08.2016 02:34

Jos jednom hvala svima na pomoci a posebno Boban010 ali nisam nista uspeo...Prihvatio sam sve predloge i savete ali ne radi.Tako da sam prisiljen da ga prodam i da uzmem neki prostiji.

veselinovicvs 12.08.2016 11:21

Boban010 hvala puno na pomoci i strpljenju...Nazalost nisam nista uspeo oko MIDI-ja...:mad:100% sam sada siguran da je zbog prerade,jer sam nekih 2 nedelje pre nego sto preradio klavijaturu kuci testirao i to je radilo kako treba.Meni ne preostaje drugo vec da ga menjam(T.C.)Svejedno HVALA puno na pomoci!.:-j

Boban010 14.08.2016 12:26

Nema na cemu,nije mi drago sto ti nisam pomogo! :lol:

veselinovicvs 16.08.2016 23:40

Eto prodao kolegi,svira KORG-a KLAVIRNOG!!!I na prvu sve radi...:mad::mad::mad:Ljut sam jer sam i Vas i sebe gnjavio 2 nedeljejer mi bilo tesko prihvatiti da ne moze kod mene da radi kako treba...Ako bude nekome znacilo:
Vokalist preko MIDI-ja na ROLAND-a aranzera,dugmetarskog PRVO PROBATI PA KUPITI!!!=)).

mikimiki 19.08.2016 20:14

Pa govorim ti ja da radis u scale modu a ti neces. U scale mode ne moras nista da prikljucujes u klavijaturu, a radi mnogo bolje.

veselinovicvs 21.08.2016 23:30

Ja sam ga uzeo jer sam zeleo nov vokalist T.C.,sa MIDI-jem...A ako ne mogu da ga tako i koristim onda mi ne treba.:).Toliko opcija na njemu a meni najbitnija ne funkcionise.

Boban010 21.08.2016 23:58

Al si zapeo za taj midi na Harmonajzeru ko pijan za plot! :lol:
Mislim da si jedan od retkih ko jos uvek koristi vokalist na takav nacin,lepo ti kaze covek,mani se kablova samo su gotovi preseti i oni preseti koje sam napravis vazni(ako je to moguce).

sstipa 17.09.2017 17:50

Pozdrav svima
Pitanje za sve - kako i koji efekat podesiti na ovom pomrnutom procesotu da bi bio kao ovaj sa snimka
Hvala
https://www.youtube.com/watch?v=4SiSSGUqr3Y

jmikulc5 22.05.2018 18:27

Evo mene sa sličnim problemom, naime odabir midi kanala mi nije jasan, svejedno koju tipku stisnem gore ili dole, on signalizira on ju očitava, a htio bih da radi samo na lover, lijevu ruku...pa eto ako netko zna.....

Alen P 23.05.2018 09:40

Ne znam o kojoj se klavijaturi radi, ja sam kod Tyrosa u midi setupu ostavio samo 4.kanal za Lower, mislim da je po defaultu u Heliconu podeseno na 4.kanal ak se ne varam.

Jos citam o gotovim presetima, nek se ljudi mane kablova. Nebuloza teska. To tek skuzish kad sviras (pjevash) Moj lipi andjele npr.

jmikulc5 23.05.2018 22:18

Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 301800)
Ne znam o kojoj se klavijaturi radi, ja sam kod Tyrosa u midi setupu ostavio samo 4.kanal za Lower, mislim da je po defaultu u Heliconu podeseno na 4.kanal ak se ne varam.

Jos citam o gotovim presetima, nek se ljudi mane kablova. Nebuloza teska. To tek skuzish kad sviras (pjevash) Moj lipi andjele npr.

Radi se o PSR-S770, ma nije isto s kablom i bez, recimo držiš acord F, pa pređeš u Dm dok vokal pjeva ton A, bekovi se u tom prelasku mijenjaju, a vokal ostaneš držati na A tonu...meni to fali bez midi kabla..

psr 25.04.2019 09:04

Pozdrav svima ja se resavam vec sto god i od svih mi se vocalista najvise svidja vl touch 2....ali to po onom sto sam procitao inace ja stvarno nista ne znam o tome. Krecar i ostali imaju digitech i kolko sam ja video tamo na njemu ima tastatura kao na klavijaturi pa npr stisnes C kad pevas je C i sve ide a ne znam kako je kod ovog modela. Sta me u stvari zanima..
.kad povezem preko klavijature i pustim midi fajl...pevam..dal on prati taj tonalitet koji izadje iz klavijature?
Kad pevam iz E da li moram da trazim E tercu ili samo stisnem npr harmony, ili sta vec pa ide prateci glas il dva i sta znace oni preseti koji se nude po oglasima za ovu spravu?

dmmacak 25.04.2019 09:47

Ja sam imao kratko kod mene na probu, nazalost, samo jedno poslepodne. Samo sam uspeo da probam neke presete koji su bili vec odradjeni u njemu. Zvuk je fenomenalan. A sto se tice ostalih stvari nisam isprobao ali mislim da sve to moze. Moj ti je savet da pitas ove sto prodaju presete sta sve moze, verujem da oni sve oko toga znaju.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

psr 25.04.2019 19:02

Ja sviram ali po nekad i zapevam po nesto. Imam akg pilot (520) mikrofon ali ja pevam dosta duboko ili nisko..nekad U E il cak u D pa pretpostavljam da bi neki glas preko a pri tom vislji bio dobar dodatak ali stvarno ne znam dal mi treba terca il samo prateci il kako vec ide al nesto mi treba 😂😂

nokian 23.03.2020 10:14

Zdravo. Interesuje me da li jos imas ovaj vokalist? I koliko ga poznajes. Zapeo sam na jednoj stvari. Hvala na odgovoru, pozdrav.

sstipa 28.03.2020 23:13

nokian
Reci ste te muci?

nokian 10.09.2020 10:19

voicelive touch 1 problem
 
Imam jedan problem sa ovim vokalistom, pa bih volio ako mozete da mi pomognete. Naime, ja ga koristim bez instrumenta, znaci upisao sam njegove pratece vokale.E,sad prvi problem je sto ne mogu da promijenim nivo, jacinu pratecih vokala.Upisem recimo sve na -3, i cim promijenim harmoniju,postavke mi se vracaju na njegove tvornicke. Drugi problem je sto na donjoj terci ne mogu posebno da promijenim scale mod. Meni na donjoj terci odgovara scale mod M2.Ako to promijenim,automatski mi se promijeni scale mod na svim pratecim vokalima u M2. Unaprijed hvala na savjetima i pomoci. Pozdrav!!!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 18:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org