YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kontrola MODX+ sa yamaha psr sx700 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33531)

Arter 26.04.2024 08:48

Kontrola MODX+ sa yamaha psr sx700
 
Pozdrav,
postoji li nacin da se povezu yamaha psr sx i modx+,
konkretno me zanima kontroliranje TRANSPOZE funkcije
tako da promjenom na psr sx700 promjenim transpoze i na modx+?

Razlog je taj što kada u sred pisme idem transpozati,
na sx je to odmah jedan botun i to je to, a na modx-u treba na desnoj strani stisnuti i drzati [SHIFT] i lijevom rukom [TRANSPOZE +/-] koji se nalazi na lijevoj strani, a to dok sviram aranzer istovremeno je bas tesko i komplicirano za izvesti na obe klavijature a da ne ispadnem iz takta.

Ili ako ima jos neka bolja opcija da se to izvede, svakako je dobro došlo.

Hvala svima,
Lp

dmmacak 26.04.2024 18:08

Moram te razočarati ali ja do sada nisam uspeo da dobijem to na Yamahinim aranzerima. Ni Tyros ni Genos ni ostali modeli ne šalju taj podatak..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Arter 26.04.2024 18:42

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 317014)
Moram te razočarati ali ja do sada nisam uspeo da dobijem to na Yamahinim aranzerima. Ni Tyros ni Genos ni ostali modeli ne šalju taj podatak..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Na nekom talijanskom forumu mi je da covik odgovor da se spoji zada sa midi-kabelim iz jedne u drugu. Trenutno nemam te kabele da probam, ali planira sam ih kupiti. Jesi pokusava tu opciju?

smuchac 27.04.2024 09:25

Ja sam isto to pitao tu na forumu i mislim da me je Casper "spustio na zemlju". :D
Imam MIDI kablove ali nisao uspio a bilo mi je i objašnjeno kako i zašto samo se ne sjećam šta. Zato i ja mislim da ne može. Svejedno provjeri da ne bude da lažem. [emoji846]

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Arter 27.04.2024 10:02

Citat:

Originalno postovano od smuchac (Post 317019)
Ja sam isto to pitao tu na forumu i mislim da me je Casper "spustio na zemlju". :D
Imam MIDI kablove ali nisao uspio a bilo mi je i objašnjeno kako i zašto samo se ne sjećam šta. Zato i ja mislim da ne može. Svejedno provjeri da ne bude da lažem. [emoji846]

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk


Ma kakvo laganje... vec je meni Casper posla sto da napravim tj kako da testiram koji signal ide preko MIDIa, ali ovo sam jos malo googla i raspitiva se. Cim dodem do MIDI kabela probat cu...

Ovo mi je zadnje taj talijan odgovorio
"Nakon sto spojis ides u postavke MIDI na obe klavijature i postavi sync"

Navodno on to koristi, ali opet, ne virujem dok ne probam 🙂

casper 27.04.2024 10:54

@Arter - ne treba ti klasičan midi kabl, koristi USB kabl AB tipa.

https://youtu.be/EmR7WAjjKVI?si=jQT3Sf5pUirUdZTH

Upogoni MixmMaster, spoji klavijaturu i pokreni snimanje i stisni Transpose gumb. Ako se u snimaču pokažu podaci, znači da se šalju informacije za transpose.

dmmacak 28.04.2024 09:31

Ako imate vremena isprobavajte, ko zna mozda je meni nešto promaklo. Isprobavao sam sve moguće i kad spojim Korga i Rolanda oni jasno šalju taj podatak a dok Yamaha ništa. Malo je to i čudna ta Yamahin politika za današnje vreme.
Nisam isprobao još jedino Genos2

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

casper 28.04.2024 09:38

Roland "ne razumije" Yamahine sysex podatke ali ako ih Genos/SX šalje na transpose kontroli, MODX bi ih trebao primati.

dmmacak 28.04.2024 11:31

Nažalost ne primećuje, probao sam Tyros 5 i Montage i nista..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk

Arter 28.04.2024 12:34

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 317037)
Nažalost ne primećuje, probao sam Tyros 5 i Montage i nista..

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Hvala sto si probao... nadam se mozda ipak je sx malo noviji pa da je yamaha napravila neki pomak. Ja sam skroz zaboravio da sam ostavio sx u prostoru za probe a doma mi je modx, tako da cu tek u utorak moc vidit ima li kakvi signal na ovaj nacin sto je casper opisao. Pa javim povratno


Trenutno vrijeme na Forumu 23:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org