YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21344)

andjela987 23.09.2016 15:58

Hvala kolegama na mudrim i konstruktivnim odgovorima.

ffb 23.09.2016 17:59

Ma nema potrebe za zahvalnicom😂Jedino da jos pokusam kontaktirati Japanskog cara Akihita i zamoliti ga da potvrdi pismeno da Roland Bk nema aplikaciju za android sistem😜

BREZANIN 27.01.2017 10:53

Bk5 ima ugovor sa IPAD-om,toliko je bar poznato.

wladymeer 24.03.2017 01:34

Razmišljam se da pazarim neki BK aranžer u skorije vreme jer mi deluje kao dobar odnos cena-kvalitet.

E sad, ono što pokušavam da ustanovim jesu razlike izmedju modela pa ako neko može da me dopuni, hvala unapred. Izostavio bih BK-9 iz poredjenja jer mi deluje da je to ipak kao drugi univerzum u odnosu na ova dva modela.

Ono što me "buni" jesu konkretne razlike izmedju BK-3 i BK-5 - po specifikaciji vidim:

BK-5 ima UP1 i UP2 za razliku od BK-3 koji ima samo UP
BK-5 ima multi-band kompresor, 50tak ritmova više + user memoriju za EQ i kompresor i nešto jače zvučnike.

Ono što ne piše jeste da li od tih 50 ritmova nedostaje neki bitan za našu muziku i generalno, osim UP1 i UP2, postoji li nešto bitno što bi mi nedostajalo ako odlučim da pazarim BK-3?

Recimo da bih u krajnjoj postavci BK-3 koristio kao mašinu za ritam i pratnju a PC3K6 koristio za solo pa me zanima da li bi mi BK-5 ipak bio zgodniji toliko da opravda cenovnu razliku?

ffb 24.03.2017 06:54

Osim tih pomenutih razlika koje si naveo mislim da ti " nedostatak" tih 50- tak ritmova nece faliti.Radi se o preset ritmovima. Oba citaju pravljene ritmove kojih ima vise nego dovoljno. U svakom slucaju BK5 je bolja klavijatura.Mozda neki korisnik Bk 5 objasni bolje i detaljnije.

spasiva 01.10.2018 12:24

Ljudi... Gde mogu nabaviti, kupiti dobro sredjene ritmove za domacu pop i narodnu muziku za bk 5...trebaju mi ritmovi,poput onih koji su se koristili na g 1000....konkretno sredjeni bubanj i bass, bez turbulencija, pucanja, egzibicija u fill in i ostalim kerefekama i izdrkavanjima nekog isfrustriranog tvorca istih! Znaci produkcijski i tehnicki cisto, prosto i jednostavno, me
tricki i tonski otkucani i sredjeni! Ukoliko neko poseduje i zeli da mi proda, dolazim na adresu, da cujem i placam u kesu odmah!
Dodato:
P. S. Nikako JV, sator, trzalicni bass, ciganija, egzibicije, gutanje vatre,pustanje kise i oluje.... Konkretno, cisto,prosto i puno... Kao sto svira N. O. RTS

andjela987 02.10.2018 00:43

Tesko da je neko baš sredio ritmove,onako da se svakom sviđa.Malo zagrejati stolicu pa "nakuckaš" po svom ukusu.

dmmacak 02.10.2018 07:53

Tako je potpisujem post. Jeste da je to ogroman posao, pogotovo za nekog ko ne zna ništa oko produkcije. Ali kad se razmisli malo bolje, te ritmove da sredimo i za 6 meseci isplati se trud i vreme. Svaki dan po nešto se uradi. Najbitnije je da ni jedan ritam ne odstupa preterano od drugih.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

brackovic 08.11.2018 22:25

BK5 OR Menu
 
Pozdrav, skoro sam kupio BK5 OR. Tek kada sam dosao kuci video sam da je menu na klavijaturi na turskom Jeziku :rolleyes: Da li slicajno neko zna da li moze da se prebaci na Engleski ili bar Nemacki. Guglao sam ali nisam uspeo da nadjem resenje. Probao sam i sa update bios od bk5 ali ne odgovara. Hvala u napred na pomoci.

Humu 25.02.2019 13:27

Uzeo sam kolegi bk-5. Lagano prokuzavam klavijaturu, ali mi neki segmenti nisu jasni. Mogu li harmonike imati onaj korgovski sustain? Dobre su ali ne zvuce mi sto posto uzivo. Gde se nalaze padovi? To nikako ne mogu skuziti.
Video output sluzi samo za songbook?


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org