YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   PA500 Fill problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14319)

joze 22.06.2010 22:13

PA500 Fill problem
 
Dakle zna mi se dogodit da kad stisnem fill, da ga klavijaturu vrti non stop taj fil, tj. ne iskljući se. Taj problem nije uvijek, ali se zna desit..
Drugi problem je kad onaj yojstick pomaknem desno ostane tu, tj. ne vrati se u normalni položaj (jel to normalno ili ipak nesmi bit to): A kad ga pomaknem lijevo vrati se

Milan$ 22.06.2010 22:23

Slican problem za fill imam ja samo na rolandu...nije strasno...zaglavi se dugme i vrti fill neprekidno,dok ga ne pritisnes jos jednom da se odglavi,,,retko se desava,ali eto desi se...e sad ne znam sta se tacno glavi da li mikroprekidac u klavijaturi,ili bas ona plastika koju pritiskamo...ali ipak mislim da je mikroprekidac,jer je moj menjan i tek nakon zamene je poceo tako ponekad da zeza...pozz

Ace 22.06.2010 22:43

@jbalic

Fill dugme moze kad ga stisnes dva put da ponavlja fill postojano. Tako da najverovatno ga neosetno pritisnes dva puta i pocne da ponavlja isti fill, a sijalicka trepka.
Sto se tice Joysticka, ja sam vec imao loso iskustvo s njega. Preinstaliraj OS! Ako opet imas problem sa joystikom onda je pokvaren.

skoricnik 22.06.2010 22:59

Sto se tice filla, mozda ti stisnes dvaput, a mozda je i kontakt prljav pa ponekad tvoj jedan stisak registruje kao dva, jer napravi prekid u toku stiska.

A sto se tice pitcha, iz kolegine price, u pitanju je mehanicki kvar, i to nije neka skupa investicija.

Pozdrav

dejantb15 22.06.2010 23:14

Imao sam prije taj problem (sa pitchom),pa sam ga malo (jace,ne pretjerano) pomjerao lijevo desno i sad je ok.

Nemanjam 22.06.2010 23:38

Da ne otvaram novu temu mene isto nervira to sa fiilom samo na PA50.
I ja koliko puta stisnem dvaput.Zato sto su glupi ovi gumeni tasteriJel postoji neka fora da se to iskljuci?Ja sam gledao i nisam nasao tu opciju.

Ace 22.06.2010 23:42

Koliko znam ne postoji opcija da se iskljuci ponavljanje fill-ove.
Pored meni je to bas dobra stvar, samo malo naviknes na to kako pritiskas i nema probleme.


Sto se tice ovog pitcha .... mnogo tanke zice stavljaju ovi iz KORGa, malo jace potegnes i pokidaju se. Iskreno na tih zica da prikacim udicu, mogao bih pecati ribe koliko su tanke :S

driftkiller 23.06.2010 00:44

Potpuno se slazem s kolegom Acom u vezi Pitch benda, zna on o cemu je rijec.
I ja imam problem s njim ( pitch bendom) i cak mi je izvaden kabal koji vodi od njega do amticne, i opet zeza, a da vidite tih zica, zaista za pecanje ribica.
:D
pozzz

Dell 23.06.2010 00:44

mozes provalit ako si dovoljno brz da ce ti ponavljat fill :) ako si nesvjesno dva puta stisnuo fill prati lampicu, ako svijetli isprekidano brze jos jednom stisni i nece ti ga ponovit drugi put ako si stisnuo prije kraja prvog filla. I meni se cesto znalo to dogodit, pa sam tako prateci lampicu stvorio osjecaj u prstu jesam li ili nisam dobro stisnuo, sto se tice opcije da to ugasis, to zaboravi ;)

madaba 23.06.2010 09:14

druze najlakse ti je kad ti fill krene ponavljati stisni dugme variacije na kojoj si trenutno i stat ce ili opet fill tako ces ga najlakse deaktivirati u svirci..


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org