YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako snimiti novi intro na korg pa80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30382)

Fekete 11.10.2017 13:28

Kako snimiti novi intro na korg pa80
 
Zanima me kako bih mogao na jedan ritam koji već imam snimiti drugi intro? potrebno mi je da mi u intru svira istovremenu dva instrumenta točnije gitara i brass, pa bih si nasnimio u intru solo dionicu gitare tak da ja mogu svirati ovo što svira truba tj brass, sviram na aranžeru sam pa mi je to ne moguće odsvirati sam jer gitara ima svoju dionicu a brass svoju...:lol:

yakuza13 12.10.2017 12:05

Pozdrav potrebno je da izaberes ritam i odes u record i izaberes edit current style.. tu izaberes na opciji element INTRO 1 i onda vidis na kojojim trakama je svirano forspil odes u menu pa delete gore ti mora bit izabrano INTRO ..tu brises ono sta hoces..onda se vratis sa back izaberec traku izaberes iz kog tonaliteta sviras izaberes instrument stisnes start odsviras sve traku prekines pa izaberes drugu traku odsviras zaustavis itd posle toga gore izaberes save style i to je to..

Fekete 15.10.2017 20:48

ok, puno hvala na pomoći kolega
Dodato:
evo kolege da ne otvaram ponovo novu temu, ponovo se radi o intro-u... naime riješio sam sve što se tiče ovoga prije no zna se desiti da kada pri početku kada počnem sa pjesmom na intru 1 nekad solo gitara odsvira glasnije, a neki put kad ponovo pokrenem od početka ritam onda odsvira nešto tiše, i tako jednom glasnije, pa ja promijenim ritam i ponovo pokrenem ovaj ritam i onda opet tiši bude solo od gitare... pa bude pre tih sa solažu, a ovako opet bude pre glasan....

da li je netko imao sličan problem i kako to riješiti... zahvaljujem

Fekete 20.02.2019 20:22

zanima ma me da li je netko možda u dogledno vrijeme imao takav problem, jer evo ponovo sam pravio jedan namjenski ritam i ponovno se dešava ta kad neka pustim ritam recimo gitara i strings budu preglasni, negdje za duplo nego inače, onda kad opet odsviram nešto na nekom drugom ritmu i ponovo krenem sa ovim ritmom, on onda bude u redu, a onda opet kada odsviram neki drugi ritam pa se ponovo vratim na ovaj on opet bude kao na početku, strings i gitara budu previše pojačani.... nisam naišao na neku temu o ovome problemu pa ma zanima da li je nekto od kolega imao sličan ili isti rpoblem? radi se o korgu pa80

Humu 23.02.2019 11:52

Kad radis taj ritam probaj te instrumente smanjiti odmah za 50-60% jer to se meni dogada kod snimanja pad-ova. Imam uvijek dvije varijante pad-a, sa 50% zvuka i normalne jacine. Probaj to.

vujanov 06.08.2020 11:26

Skratiti intro
 
Poštovanje svima,
moj problem je kako skratiti intro u namenskom ritmu, konkretno Nešto lijepo treba da se desi(Hajde noćas mi dođi)-Merlin...naime, u intru je predug bubanj, preko 8 taktova svira sam bubanj, a ja bih da to skratim na 1 ili 2 takta...ali-ne umem...molio bih cenjene kolege za pomoć...Korg PA4x je u pitanju...POZDRAV

pekilik 08.08.2020 19:21

record-edit-menu-style edit-cut, odaberes intro koji zelis da sredis i pod start odredis od kog takta i pod lenght do kog zelis da skratis, pozeljno je da stil koji editujes kopiras na neko prazno mesto u user-u da nebi zeznuo originalni...

Stefan 3X 28.08.2020 21:59

A možeš i ako ti je lakše u Record-Edit i da skratiš CV Length na 2 takta ili koliko ti već hoćeš.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:56

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org