YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Dodatna oprema (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=45)
-   -   mfc10 yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27153)

Mitke 18.05.2014 20:28

mfc10 yamaha
 
Pozdravljam sve na forumu i imam pitanje ako je neko imao iskustva sa tim. Naime uzeo sam mfc10 pedalu za yamahu . Ja imam psr9000 i kad prikopcam oba midi kabla da uspostavim komunikaciju izmedju psr-a i mfc-ja uvijek dobijam poruku "problem provjeri da li su kablovi konektovani i mfc ukljucen i pritisni next" .Sve je ukljuceno provjereno i opet ista poruka.Izludjuje! Ako neko zna sta je problem molim za pomoc. U naprijed zahvaljujem.

ibanez 21.05.2014 08:38

Mozda si pogresno konektovao kablove.Pravilno je iz "midi out" PSR9000 spojiti kabel u "midi in " na MFC10, a tako i drugi kabel samo u obratnom smeru.Pozz

Mitke 24.05.2014 23:28

Ma prijatelju sto puta sam provjerio sve uredu,ali opet ne ide. Mora biti da imaju neke pred radnje ili setup-i koje ne mogu da nadjem.

ibanez 25.05.2014 12:48

Ako si kontroler kupio polovan onda je svakako potrebno izvrsiti inicijalizaciju, to znaci vracanje na fabricke postavke.Yamaha MFC10 je kontroler koji je namenjen za kontrolu vise razlicitih muzickih uredjaja(gitarski efekti,ton generatori,klavijature,ritam masine i.t.d.) pa ga mogu koristiti i gitaristi kao i klavijaturisti.Moguce je da ga je prethodni vlasnik setapovao na nacin kako tebi ne odgovara.Postupak je sledeci: Ugasiti kontroler na tasteru "Power". Nakon toga istovremeno sa dva prsta pritisnuti tastere"Memory edit" i "FC edit" i drzati pritisnute.Zatim pritisnuti taster "Power" i tako upaliti kontroler.Sacekati da se na displeju pojavi "FA" i onda pustiti tastere "Memory edit" i "FC edit".Tada je kon troler vracen u fabricki "Normal control status".U tvom slucaju za kontrolu PSR9000 potreban ti je samo jedan midi kabel koji se na kontroleru konektuje u "midi out" a na klavijaturi u "midi in".Pozz

romario 26.01.2019 13:17

Koristi li netko ovaj kontroler ?
Dodato:
Zanima me jedan detalj u vezi kontrole volumena right 1,2, 3 .
Ako mi je right 1 volumen na 70, right 2 volumen na 90 ,kada pojacavam ili stisavam na pedalu,tada su omjeri right 1 2.3 isti i tako se i pojačavaju sinhronizirano.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
Dodato:
Video

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

palas 26.01.2019 14:48

Pa tako bi trebalo. Ja je ne koristim pa ne mogu da diskutujem o tome šta sve moze podesavanjima da se dobije.
Ali ti pitas da, odnos medju instrumentima desne ruke koji si napravio, se pedalom samo pojaca odnosno utiša, a da ne narusi odnose medju njima...?

romario 26.01.2019 14:59

Baš to.
Naruši odnos koji sam napravio. Izjednači volumene u sinhronizirano onda pojačava ili stisava.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

palas 26.01.2019 15:06

Baš bezveze...
A tako prosta stvar reklo bi se..
A, jesi probao obicnu pedalu, fc7? Jel sve ok tada?

romario 26.01.2019 15:09

Ma da.
Ostale pedale rade ok.
Nije to baš neka pamet.
Sada ili ja grijesim u postavkama ili to tako nora biti.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

ffb 26.01.2019 15:12

Sa orginal pedalom fc 7 radi super- bez greske.
Kako namjestis volumene r1-r3 ravnomjerno pojacava/ stisava sve- provjereno


Trenutno vrijeme na Forumu 21:59

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org