YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa600 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23591)

vadexfly 03.02.2018 01:01

Kako god.. nikad nisam uradio factory restore od kad imam pa600, a imam ga 3 godine otprilike. Problemi sa performansama, stylovima ili semplovima su normalni ako ucitavate set od neke druge klavijature jer nisu u svim klavijaturama isto poredjane banke, to se sve da srediti. A ne preporucujem ucitavanje globala iz drugih setova jer jednom kad se podesi global to je to.

Cegor5 03.02.2018 01:25

Global su postavke od klavijature?

vadexfly 03.02.2018 03:02

Jesu, kad udjes u global na klavijaturi sve te opcije kad podesis jednom kako ti odgovara to je to.. nema potrebe za ucitavanjem tudjih global postavki

ZUKA 03.02.2018 08:48

Citat:

Originalno postovano od mihal (Post 300071)
Ja idem na factory reset . Ranije sam vise petljao po raznim setovima jedan preko drugoga, ucitavao global, bilo je svega I svacega u klavijaturi, Sada global ucitam samo kad vidim da je set stvarno dobar , pa posle programiram po svom ukusu.Pre ucitavanja uvek proveravam set sa programom Korg pa manager dali ima necega korisnog. Izuzetno dobar programcic , a ima ga na free download...Pozz

Skinuo sam ovaj programcic demo verzija.....Kako provjeravas sta ima u setovima? Ja dobijem vizuelno gdje sta stoji ali kako zvuci ne ili je do mene ili demo verzije....pozzzz

mihal 03.02.2018 20:22

Neznam koju si verziju skinuo posto je sad izasla v3 verzija ,ja koristim jos uvek v2 to isto nije full verzija ali to je dovoljno da pogledas sta sve ima u setu koji bubnjevi , boje , koliko memorije zauzima....Koriscenje je jednostavno samo kliknes na style, sound , performance ili sta vec zelis da pogledas , izadje ti prozorcic da obelezis lokaciju seta. Ponekad nece da otvori ako set nema zavrsetak ". set"(primer : mojset.set) u tom slucaju samo dodas : ".Set"...Nadam se da si razumeo na sta sam mislio ,ako nesto skripi pitaj sve je jednostavno I izuzetno korisno I brzo se skonta.
....V3 Je tek izasla I ima demo da isprobas 14 dana free gde mozes u programu da uredjujes set , ne moras na klavijaturi . Ja cu to iskorititi kad budem sredjivao svoj finalni set. Inace da kupis full verziju je jako skupo, skoro 150eu. ...Javi ako treba jos neka pomoc..Pozdrav

ZUKA 10.02.2018 18:23

Pozdrav i pitanje
Kako provjeravate koliko imate slobodne memorije na disku?
Da li je memorija podijeljena na neke participacije npr. ritmovi % tonovi% ?
Ima li neko neki rumunski set za isprobati ili par ritmova da mi posalje?
HVALA

Bedi 10.03.2018 23:20

Planiram da kupim korg pa 600 i to ce biti moja prva klavijatura/aranzer nekada sam svirao harmoniku pa kad kupim to ce biti samo za moji dušu pa me zanima kakva su iskustva i preporuke. Hvala svima na korisnim savjetima

vadexfly 11.03.2018 17:31

Citat:

Originalno postovano od ZUKA (Post 300254)
Pozdrav i pitanje
Kako provjeravate koliko imate slobodne memorije na disku?
Da li je memorija podijeljena na neke participacije npr. ritmovi % tonovi% ?
Ima li neko neki rumunski set za isprobati ili par ritmova da mi posalje?
HVALA

Ako mislis na sempl memoriju to gledas u sound edit > menu > user pcm ali ovo je ako koristis stariju verziju sistema, a ako koristis novi sa sempling opcijom onda ides u sound edit > record > menu > multisempl valjda
A ako mislis na disk memoriju u klavijaturi to ne znam kako proveravas koliko imas slobodno.. Sto se rumunskog seta tice nemam ni jedan takav
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Bedi (Post 300742)
Planiram da kupim korg pa 600 i to ce biti moja prva klavijatura/aranzer nekada sam svirao harmoniku pa kad kupim to ce biti samo za moji dušu pa me zanima kakva su iskustva i preporuke. Hvala svima na korisnim savjetima

Nista neces pogresiti, odlicna klavijatura, pravi izbor pogotovo jer ce ti biti prva klavijatura, lako ces se snaci u vezi opcija i ostalog, imas sve na internetu sta god ti treba..

branko1 20.10.2018 15:00

pozdrav ljudi,zanimljiva tema,proslo je nesto vremena,ima li novih iskustava u vezi pa 600...razmisljam da nabavim,nije preskupa ni nova..

Humu 20.10.2018 17:21

S moje perspektive, da nisam nabavio pa300 za lijep novac odmah bih uzeo pa600. Na muzikeru prosli tjedan bio 5700kn sto je nista za pa600, novi


Trenutno vrijeme na Forumu 13:35

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org