YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Format semplova za Gem Genesys??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25802)

Va-7 14.08.2013 22:16

Format semplova za Gem Genesys???
 
Dal netko zna koji format klavijatura čita direktno bez učitavanja u njegov sampler pa editiranja loopova, key mapa i tako dalje...

tranzit 15.08.2013 00:41

Pitanje si postavio vrlo konfuzno, tako da je tesko odgonetnuti sta zapravo hoces da znas. Za svaki slucaj cu ti pobrojati sample formate koe uvodi Genesys. Po ovom pitanju on je bez konkurencije kada se radi o aranzerima i workstationima. Uvodi Kurzweil, Roland, Akai S, Akai .SND (MPC), TurtleBeach .SMP format, zatim Aiff, RIFF Wave i Wav samplove i ima fenomenalni sample i program editing, nekoliko puta kompleksniji i mocniji od svih top aranzera trenutno na trzistu. Sve ove formate mozes odmah da upotrijebis po importu. Sto se tice Genesysovog formata samplova i sound preseta, on koristi samplove u Wav formatu a slaze ih kao Waveforms (Multisample Layers) u svom sopstvenom formatu koji iskljucivo on koristi i koji neces naci ni kod jednog drugog instrumenta. Pogledaj sam koju ekstenziju imaju ti preset fileovi tako sto ces otvoriti floppy na kompjuteru i procitati ekstenziju.

Va-7 15.08.2013 11:29

Ok, znam da uvodi wav i da se preko njegovog samplera to editira, mislio sam dal mogu naći koji gotov sempl koji on čita. Iz wav-a sam radio tamburice, namučio sam se ko konj dok ih nisam napravio kako treba :)

tranzit 15.08.2013 11:35

Imas dovoljno gotovih kvalitetnih sound programa u formatima koje sam ti nabrojao a sa kojima je Genesys kompatibilan (Roland, Akai, Kurzweil...).

Va-7 15.08.2013 11:37

Znači da bih ja mogao i s Tritona LE-a upucat semplove u GEM-a??? Ako da na koji način osim iz pojedinačnih semplova...

daliborkorg 15.08.2013 11:40

Najlaksi nacin je da npr. kmp multisempl ili bilo koji mltisempl konvertujes u krz(kurzweil k2000 format) ali moras posle na kompu da ekstenziju .krz promenis u .wav. Jedino tako na Genesis-u mozez da ucitas multisempl, i ostaje ti samo da odredis koji ce ton odakle-dokle da svira.
Dodato:
Koji genesys imas; Pro ili Pro S?

Va-7 15.08.2013 11:44

To mogu u awave-u ako se ne varam???
Dodato:
Imam Genesys PRO

daliborkorg 15.08.2013 11:50

Da, u awave-u. Pro s vidi .krz format ali za Pro moras da promenis ime fajla u .wav

Va-7 15.08.2013 12:14

BUdem probao...
Dodato:
Kako da promjenim ekstenziju na kompu??? Meni je sad naziv samo Dallapa recimo, nema iza ekstenzije u krz ali ju vidim kad idem na Properties... kako da promjenim to?
Dodato:
Riješeno, promjenio sam ekstenziju ali nemogu učitati jer nema dovoljno mjesta u memoriji... :(

tranzit 15.08.2013 17:01

Moraces prvo u nekom softverskom sample editoru da pogledas da li je moguce skratiti taj sample za koji ti prijavljuje da nema mjesta. Naravno s tim da ne utices bitno na kvalitet. Medjutim, nije mi jasno da za jedan sampl nemas mjesta !!!!! Imas li sta vec u Sample RAMu Genesysa ?


Trenutno vrijeme na Forumu 04:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org