YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   kutije ev zx4 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9612)

dado123 03.06.2009 22:28

kutije ev zx4
 
pozz svima savjet šta mislite o kutijama ev zx4,ja imam pm-II1000 i 2 fbt maxX6,pa možda bih uzeo još ove dvije pa me interesuje nešto o ovoj kombinaciji....hvala svima u naprjed....

igorr 03.06.2009 23:10

zx4
 
ja sami ih kupio prosle godine,zasad sam prezadovoljan rade ko sat,,,meni se i svidja kako zvuce ,glas mi izlazi dobro,imaju snage,nema sta,,,,,platio sam ih 500 evra komad,nove,,,et

ognjen-ogy 04.06.2009 01:57

Kutije su extra i ja ih imam, a sa tim Dinakordom ima da rade ko lude, to ti ja garantujem.

Zanima me drugar iznad mene gdje ih nađe za 500 EUR nove :confused:
Dodato:
Igorr i ja sam u BL, taman bi se mogli upoznati. Pozdrav kolega !

dado123 04.06.2009 08:44

drug imaš ih u artistu u banjaluci za 500eura ili 990KM....

Dovijarski025 04.06.2009 11:08

Gde god sam ih cuo radile su SUPER.
Sto se mene tice to su dobre kutije, ali par ljudi mi se zalilo da su previse fine i kad treba da se pogura malo ozbiljnije da vise to nije taj kvalitet.
E sad, ja ih nemam pa ti ne mogu reci nista 100%.
Vidim da su svi koji ih koriste zadovoljni.
Najbolje ce ti biti da ih sam isprobas i onda ce ti sve biti jasno.
pozz

doktor87 04.06.2009 16:15

Kutije su ok...moj bend ih koristi u kombinaciji sa PM 1600. Pristojno skroz! Mozda im fali malo snage za moj ukus ali ok...napravis kombinaciju sa wofer-om i ima da puca!

vane1 04.06.2009 16:50

zx4
 
Druze,ja radim sa 4 kutije zx-4 i povermate 1000 jedinicom, uzimaj to sto pre i garantujem ti neces se pokajati.
A posto vidim da se neki zale da nisu dovoljno jake.....e pa brate dynacord povermate sa svojih 2x500 na 4 oma gura ih sasvim korektno i bez izoblicenja cak i kada pocinje da pali lampicu protekt,a sa dvojkom veruj mi imaces snage.....za izvoz.
Pozzzzzzzz!!!!

Beethoven 07.06.2009 23:42

Nisam hteo da odgovaram sve dok ne budem siguran u ono sto cu napisati.

Elem,danas sam imao priliku da testiram ZX4 (U mojoj sobi i pod mojim uslovima-natenane) i mogu vam reci,kao veliki fan EV-a,da je to cist promasaj.Ta kutija nema nista sto vredi.Dzaba joj je i tolika snaga,osetljivost kao 100dB (to nije tacno,ima manju osetljivost od Eliminatora a istu kao i Sx100+ a mozda i manju).Ogromna je a ne nudi nista...Bass pedala ili "noga" kako je popularno nazivamo,zvuci kao da lupas u kantu...I sve ostalo tako svuci,kao kanta...U poredjenju sa Eliminatorom,Zx4 je igracka...

Ja sam se bas razocarao...:(

E sad,nekome se svidja,poshtujem to,ja sam dao svoje misljenje.

ognjen-ogy 08.06.2009 02:53

Evo kolega baš me zanima kako to da je promašaj ?
Kao prvo interesuje me na koju si je miksetu kopčao ?
Ako si puštao ritmove, sa koje klavijature i kako urađene ?

Baš me čudi da si se razočarao !

Ja ih imam i rade perfektno, ali do duše nije isti zvuk na svakoj mikseti, to sam se takođe uvjerio ....

Pozdrav !

Vule 08.06.2009 03:20

@ beethoven-e

Nisi jedini od koga sam čuo takvo mišljenje o ZX4 kutijama...


Trenutno vrijeme na Forumu 11:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org