YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   konvertovanje samplova sa tritona na tyros 2 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5871)

dare987 12.09.2008 16:27

konvertovanje samplova sa tritona na tyros 2
 
Kolege imam par pitanja za vas posto vidim da se jedan deo bas dobro razume u ovu materiju....Koristim Tyrosa 2 od skora i takodje tritona le odavno.Kada pokusam prebaciti semplove sa tritona prvo iz awawe-a u neki dostupan format extreme sampler konverteru a potom iz njega u yamahin tvn...dobijam prilicno deformisane semplove, ili se jako slabo cuju(a na yamahi pokazuje da ima maximalni nivo 127), ili imaju previse nekakvog sustaina ili korusa pa je bzv svirati....Moze li mi neko pomoci,kako da bez gubljenja na kvalitetu prebacim taj cuveni kmp u tvn?Volim da radim oko samplova i ritmova pa eto ako ste raspolozeni da razmenjujemo iskustva, samplove, boje, style-ove, tu sam uvek....Veliki Pozzzzz.....

Vule 12.09.2008 18:43

Čekaj,možeš li mi reći tačno koje formate prepoznaje Tajros?

romario 13.09.2008 14:05

Tyros prepoznaje vawe.I mislim aif.
Koju verziju imaš konvertera?
Imaš li voice editor za tyrosa?bez obzira na taj level 127 ,sempl može biti stišan na jednom mjestu...
Pozdrav!

dare987 14.09.2008 02:19

Verzija konvertera je 3.5.9....a imam naravno i voice editor...Nego znas sta,znam da moze Wawe ali moras da ga sredjujes u klavijaturi, odnosno da razvlacis po tonovima...Ja imam vec dosta semplova koje sam vec odradio u awawe-u za tritona, i fora je sto kada ih konvertujem gube na kvalitetu,jacini, i cesto ima deformacija...mozda je zato sto je demo verzija programa...ko ce ga znati...ako mozes da mi nesto vise kazes,dobro bi doslo...Pozzz

romario 14.09.2008 12:43

Ja nemam extreme konverter.ubacivao sam pojedinačne vawe koje sam kovertirao od tritona.To mi radi odlično...

Ispričavam se za mail!

samuraj 16.10.2008 18:27

Jel ima neko program Extreme Sample Converter 3.5.9 ?

On podrzava tvn format ....

romario 16.10.2008 23:35

Samo demo.Rezultat baš i nije neki sjajan.

Zato kad ubacim pojedinačno semplove rezultat je odličan.

Probaj moje tambure,ovdje su.

Stavio sam u download jednu cz violinu s korga,probajte...

samuraj 17.10.2008 00:32

@romario

Prijatelju ja imam vec skoro 2 godine T2 i silnu muku muchim da ubacim semplove iz wav formata u T2... znachi ochi mi pobele ....

Imam na tone semplova od korga... ali shta mi vredi... ginem za "ginoli" gitarom sa tritona... dajem sve shto imam samo to da namestim... ali ne mogu...

Jel imash skype ili msn pa da se tako chijemo da mi objasnish ako hocesh i ako imash vremena i volje?

Ja sam na skype-u slobo26 a na msn-u slobamusicEtYahooDotCom . . .

romario 17.10.2008 10:51

Mislim da sam pričao s Tvojim bratom na skype...

Moj skype romarioj1

Probat ću prebaciti ginoli u tvn

pozdrav!

romario 18.10.2008 13:49

nema Te na skype,

javi mi se na mail, za početak ...



pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 08:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org