YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=61)
-   -   Roland Juno DS (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28761)

Morison 15.09.2015 11:22

Roland Juno DS
 
Najava nove solo klavijature: Roland Juno DS. Editing kao u seriji Fantoma, a najvaznije za nas je da u ovoj klavijaturi, kao i u E-A7, imamo sve iz novog seta Balkan boja.
Judo DS izlazi u verziji od 61 i 88 dirki i bice pristupacne cene.

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=fZcGx1VnYi4

http://www.roland.com/products/juno-ds61/features/

Boban010 15.09.2015 19:41

Da li je isti sound engine u Juno ds i E-A7 kao u BK-9?

sxkn7 15.09.2015 21:19

Lijepo je vidjeti da se Roland ne predaje. Ali oni koji imaju Fantoma, teško da će ga prodati da bi kupili ovu novotariju koja čak ima slabije specifikacije od
FA-06 / FA-08. Ovaj novi synth je više za nekog početnika kojem treba dobar a jeftin synth sa fabrički ugrađenim balkanskim bojama...

Boban010 15.09.2015 22:54

Cisto skupljanje postova!X(
Opet sudite samo na osnovu izgleda,a kolko ja znam Roland nikad nije bio jeftin i cene klavijatura ne pisu u specifikacijama!

sxkn7 15.09.2015 23:26

Ako misliš da ja "skupljam postove" da bi mi bio dodijeljen pristup download sekciji e onda se varaš ! Ja sam donirao po 10 EUR svake godine u zadnjih 5 godina (sve skupa 50 EUR) i imao bih pristup download sekciji na taj način i bez da napišem ijedan post. 10 EUR nije mnogo obzirom na činjenicu da je ovo izuzetan forum tako da se ja ne hvalim ali s druge strane sam siguran da ima mnogo članova koji nikad ništa nisu donirali, što ja opet s druge strane ne kritikujem, samo kažem...

Razlog zbog kojeg sam u zadnje vrijeme počeo da pišem više postova nego prije je to što me je bukvalno sramota da sam član skoro 6 godina a do sad sam napisao svega 45 postova. Sam sam došao do zaključka da bih trebao da budem aktiviniji na forumu ! Međutim ovo je već drugi put da me ti bez razloga kritikuješ !

Kažeš: "opet sudite samo na osnovu izgleda,a kolko ja znam Roland nikad nije bio jeftin i cene klavijatura ne pisu u specifikacijama!"

Prije nego što sam napisao svoje malo mišljenje o novoj Rolandovoj klavijaturi, nisam gledao samo izgled nego sam naravno gledao specifikacije i uporedio ih sa specifikacijama FA-06. Također sam gledao šta kažu na stranim forumima jer znam nekoliko stranih jezika.

Ako član foruma Morison, koji je zaposlen u Roland Srbija i možda je čak radio na ovom novom synth-u, kaže da će biti pristupačna cijena, ne znam kakav je tvoj argument da ti tvrdiš suprotno - da si malo progooglao mogao si vidjeti da će mu cijena biti oko 700 EUR što je pristupačno za tako dobar synth. Ali ja i dalje tvrdim da vlasnici Fantoma ne moraju da ga prodaju jer Fantom je Fantom...

Boban010 16.09.2015 00:53

Ako sam te uvredio,izvini,nije mi bila namera.
Zeleo sam samo da budete konstruktivniji(mislim na sve novajlije) a ne da pisete nesto samo da bi pisali.Nije me interesovalo zasto su ti potrebni postovi,a sto se tice cene i pristupacna cena je relativan pojam.Meni je 700e pravo malo bogatstvo,a verujem i velikoj vecini ovde.Eto ja nisam nikad nista donirao ovom sajtu...
Ako je dosta da se vratimo na temu i pitanju koje sam postavio?

Morison 16.09.2015 09:57

O ovoj klavijaturi ne mogu puno da pisem jer smo je samo kratko testirali (nas posao je bio usmeren na E-A7). Ono sto za sada znam je da ima opcije sredjivanja boja kao na Fantomu, 16 part-a, moguce je napraviti terce, ima nase Balkan nove boje. To je ono sto je nama bilo bitno i sto smo zahtevali da je neophodno.
Cena 700-800 evra, sto je, po mom misljenju, pristupacno za novu klavijaturu, a za ono sto nudi. Zanimljiva je i verzija od 88 dirki koja ce imati kao i Fa08 prave klavirske dirke za cenu koja nece biti velika:1100-1200 evra.
Za Juno DS znam takodje da ce moci da ucita jedno prosirenje sa Axial (sto znaci da mozete ucitati jedno SRX prosirenje, tj. ista su prosirenja kao za Fa06). Dirke su odlicne, klavijatura odaje utisak kvalitetne i pouzdane izrade i zvuci "masno" tj "debelo" :)
Sto se tice semplova, nemamo informaciju kako su to zamislili, a i za sva ostala pitanja moracemo da sacekamo da je opet imamo u rukama.

darko87 05.10.2015 18:41

Nigde nemogu da nadjem kolka je ram memorija... Pise SAMPLE IMPORT FUNCTION WAV (44.1 kHz, 16 bits) ,ali nigde ne pise koliko sta :confused:..Sto bi bilo lepo da mogu semplovi od fantoma......

sxkn7 25.10.2015 23:45

izašlo je uputstvo za upotrebu u kojem piše da je 128 MB RAM koji nije flash. Znači sve što staviš u RAM se briše nakon gašenja klavijature...

Ali to možda neće biti problem ako se uzme u obzir da se među fabričkim bojama nalaze i balkanske boje tako da se možda neće morati stavljati ništa od samplova. E sad ostaje da se vidi kakve su te fabričke balkanske boje i ima li ih dovoljno te da li ima i terci među njima...

Morison 29.10.2015 11:41

Demo Balkan boja Juno DS (iste boje i u E-A7):

https://soundcloud.com/roland-srbija...a-juno-ds-e-a7

josipv 29.10.2015 23:18

Ako je ovo stvarno iz balkan seta onda je ovo po meni bolje od bilo kojeg sempla koji trenutno kruze po netu.....
Ako moze da cujemo i ostale boje iz tog balkan seta...

wladymeer 04.11.2015 05:33

Ako je ovo sa soundclouda "fabricko" onda verovatno nece ni biti potrebe da se ucitava bilo sta... svaka cast! Jos ako se i sredi neki set za tih dodatnih 128mb, eto pravog naslednika Triton LE/TR :)

Samo mi i dalje nece biti jasno zasto User patcheve ogranicavaju na tako mali broj... pogotovu Performance.

sxkn7 06.12.2015 02:07

probao sam u radnji DS61 !

pozitivno:

sladak, lagan, napravljen od malo bolje plastike, dobar ekran, dobre boje orgulja, strings-ova, pad-ova i još nekih, ima nekoliko naših fabričkih boja harmonike (ali ne i terce), dobri ritmovi (pozivaju se na dugme rhythm pattern), ima već 10 proširenja sa mnogo besplatnih dodatnih boja da se skinu sa Roland Axial

negativno:

polu-tvrde tipke (iste kao na Juno Di i na BK-5 koji su stajali pored DS61 tako da sam istovremeno mogao da pritišćem tipke na sva 3), loše boje nekih duvača (vidi se da nedostaje aftertouch), piano boje ni dobre ni loše. Nažalost od naših narodnjačkih boja ima samo gajda i zurna (izgleda da Roland nije uslišio molbe tima Roland Srbija za više boja ali Roland Srbija može napraviti Balkan Pack i staviti ga na svoju stranicu da se otamo skida džabe). A i ova gajda i zurna su nažalost monofone boje tako da se ne mogu svirati u terci.

moja ocjena:

napominjem da sam testirao svega oko pola sata tako da su ovo prvi utisci.
Moj zaključak je da je DS61 solidan za početnike i polu-amatere. Ja bih za te pare (od najnovijih modela) ipak preporučio (polovne ?) Yamahu MOXF6 / Korg Krome 61 (pod uslovom da kupac zna staviti naše narodnjačke boje u njih). Ili Roland FA-06. Šteta što DS61 nema tipke kao Roland JD-XA koje su mekše i solidnije...

Morison 06.12.2015 14:12

Definitivno nisi detaljno pregledao masinu, ima sve boje sa demo-a, dakle sve boje iz Balkan dela kao u E-A7 su i u Juno DS u fabrickoj postavci (ne treba se ucitavati prosirenje)!
Terce su moguce isto kao i na E-A7, naravno to se mora ucitati ili napraviti.
Svi demo snimci dole su napravljani upravo na Juno DS, sa fabrickim bojama ali smo na demo snimku napomenuli da je taj sound identican i na E-A7.

https://www.youtube.com/watch?v=bMIKkD3m8Zg

https://www.youtube.com/watch?v=qf7N4S0XhOg

https://www.youtube.com/watch?v=gEtpmkjozkc

striphio 06.12.2015 14:23

Ove terce, dali rade tačno kad transponuješ klavijaturu pola tona gore/dole? Mogu li se terce sa portamento/mono/legato bojama praviti?

sxkn7 06.12.2015 15:38

Citat:

Originalno postovano od Morison (Post 284710)
Definitivno nisi detaljno pregledao masinu, ima sve boje sa demo-a, dakle sve boje iz Balkan dela kao u E-A7 su i u Juno DS u fabrickoj postavci (ne treba se ucitavati prosirenje)!
Terce su moguce isto kao i na E-A7, naravno to se mora ucitati ili napraviti.
Svi demo snimci dole su napravljani upravo na Juno DS, sa fabrickim bojama ali smo na demo snimku napomenuli da je taj sound identican i na E-A7.

https://www.youtube.com/watch?v=bMIKkD3m8Zg

https://www.youtube.com/watch?v=qf7N4S0XhOg

https://www.youtube.com/watch?v=gEtpmkjozkc

Ja naravno tokom cirka pola sata probnog sviranja nisam mogao probati apsolutno sve boje (ima ih preko 1000). Izuzev sekcije World gdje sam probao sve boje ali tamo sam zatekao samo 2 naše boje: gajde i zurna. Mislim da je oko 128 boja u svakoj sekciji pa tako i u World-u. Njega sam probao 2 puta za svaki slučaj, dakle 2 puta po 128 (istih) boja, da se uvjerim da tražim naše boje na pravom mjestu ali nažalost u World sekciji su bile samo gajda i zurna i to monofone. Ako se stvarno u DS61 nalaze sve boje koje su demonstrirane u ova 3 linka, onda znači da su "raštrkane" po drugim sekcijama. Jer ja sam očekivao da će se sve naše boje naći u World sekciji, jedna do druge (otprilike). E sad ako su sve te naše boje "raštrkane" po raznim sekcijama, to će biti malo zahtjevno da se uz pomoć numeričkog pritiskanja skače sa npr. 029 na 672 pa na 374 pa na 125 i tako to. Možda bi bilo bolje staviti sve naše boje u jedan Balkan Pack i pozivati ih preko sekcije / dugmeta Sample tako da budu na jednom mjestu ;)

Svejedno - zbog tvrdih tipki ja neću kupiti DS61 a nažalost možda ne ni E-A7 ako su na njemu iste tvrde tipke kao na DS61...

wladymeer 06.12.2015 18:57

Meni je logičnije ovako na nevidjeno da pretpostavim da se bouzouki verovatno nalazi pod guitar/ bass, harmonika pod keyboard/ogran, trube pod brass, violine pod orchestra i sl...

Ne vidim zašto bi se takve farbe obavezno nalazile pod world.

Inače, Juno-Ds kao i svi Rolandi imaju Favorite opciju pa su ti "raštrkane" farbe pod jednim klikom i imaš 10 banki po 10 preseta da sačuvaš kako je tebi najzgodnije.

A drugo, svi noviji Rolandi pamte koju si poslednju farbu pozvao iz te kategorije tako da ako recimo izabereš violinu pa prebaciš na trubu, kad ponovo pritisneš orchestra vratiće te na violinu.

josipv 06.12.2015 21:06

Mene zanima.,posto vidim da postoji dugme NUMERIC,dali ima numericko biranje?
I da mi netko usporedi tipku sa nekim od starijih klavijatura,tipa fantom x6 xa ili korg Tr studio itd..
Kako stoji za trzalckim instrumentima,tj.tamburice i slicno,ako moze neki demo?

sxkn7 06.12.2015 21:38

ima numeričko biranje - ja lično nisam probao jer, logično, morao sam prvo znati na kojem broju se nalazi određena boja pa da ukucam taj broj.
Ja ti samo mogu usporediti sa tipkama na Fantomu G6 - G6 ima meke kvalitetne tipke dok su na DS61 tvrđe, čak malo tvrđe i od tipki na Korg-u TR61.

josipv 06.12.2015 21:50

Znam kakve tipke ima G6 jer sam ga imao,a tipke na Tr mi ne odgovaraju,ako su iste ili slicne na Juno onda mi nece odgovarati..

wladymeer 07.12.2015 11:20

Za tamburice - pošto može da se učita sa Axiala virtualni SRX, možeš poslušati ovaj demo od FA-06

https://soundcloud.com/ivangajic01/roland-fa-06-demo

Tu je od proširenja bilo ubačeno World i Complete Orchestra.

josipv 07.12.2015 13:18

Jos jedno piranje...
Dali se sa tih prosirenja,znaci sa svakog kojeg prvo ucitam, mogu odabrati boje koje mi odgovaraju i spremiti na svoj set?
Dodato:
I koliko se boja moze slozit u jednom performanceu?
Koliko sa skuzio postoji samo dual i split..
Zar jr moguce da se samo dvije boje mogu koristiti odjednom?
Dodato:
Dali netko ima informaciju sta je na kraju sa opcijom sample,dali moze multisemplove ili ne?

andjela987 23.12.2015 15:31

Može li na Juno DS da se prebacuju boje ili perfomance ili semplovi koje su rađene na E-A7?



wladymeer 23.12.2015 17:29

Nijedan noviji Roland do sada nije bio kompatibilan sa drugim modelima nažalost - sumnjam da je nešto drugačije i sa Ds/EA-7

andjela987 24.12.2015 11:33

Pitam jer su postavljene zajednički primjeri boja i terci za obe klavijature.
Prezentacija Balkan boja: Juno DS (E-A7)
https://soundcloud.com/roland-srbija

wladymeer 24.12.2015 16:32

Pa piše: Prezentacija Balkan boja iz rom

Dakle, ROM farbe (preseti) su identični.

andjela987 25.12.2015 11:42

Ok.HVala.

MercedesBenz 31.12.2015 01:42

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7cdb91d197.jpg
E-A7 i JUNO DS :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

josipv 21.01.2016 21:24

Tema je malo otisla u zaborav....
Dal to znaci da nitko jos nije uzeo Juno ili su utisci tako losi pa ste odustali?
Ja sam jos uvijek u dilemi,posto X6 nisam osposobio da ga prodam u dijelove i nadometnem za Junca..
Posto trenutno imam Tr,mozda bi to bila idelna kombinacija?

sxkn7 23.01.2016 13:59

mislim da je klavijaturistima više do E-A7 jer je E-A7 bolji i izgleda da sadrži sve boje kao i DS (odnosno boje na E-A7 su čak još i bolje i ima ih više).
Dodato:
Juno Di je maknut sa Rolandove stranice, tamo je sada samo Juno DS, dakle to je kraj Juna Di...

mimiki 07.02.2016 13:28

ajde neka se neko javi da kaze nesto vise o ovoj klavijaturi I nigde nisam na kraju video odgovor ima li mogucnost ubacivanja semplova ili nema I ako ima koliko je ram ?

josipv 07.02.2016 18:42

Ni ja nism dobio odgovor na svoja pitanja..
I moslim da ce biti najbolje da sjednem u auto i osobno ga isprobam...

andjela987 07.02.2016 19:04

Koliko sam shvatio,nemogu se semplovi ubacivati.Osim proširenja sa Axial sajta.

josipv 09.02.2016 00:55

Evo jedan demo u kojem su prezentirane gitare a izmedu ostalog cuje se i bozuki te poslije i registri harmonika....
https://youtu.be/vCWLdQ74694

mimiki 10.02.2016 10:08

ono sto sam cuo lepo zvuci i boje su dobre,ali ne volim to da uzmes solo klavijaturu i ogranice te ne ubace ram nikakav,pre bih uzeo extreme za te pare onda

josipv 10.02.2016 12:36

Sutra idem u music shop da isprobam Ds Fa i Ea7 pa cu reci svoje konkretno misljenje...

mimiki 10.02.2016 13:33

ja se ovih dana meracim da idem ali nikako a stalno sam prolazu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

josipv 11.02.2016 16:24

E ovako....
Bio danas u music shopu i probao Junca.
Druzili smo se punih 2h.
Moji ustici su slijedeci:
Sto se tice izrade i kvalitete tastera nisam nesto zadovoljan,dajem solidnu 3.
Tipka je za moj ukus katastroflna i nekako je manja nego na recimo Korgu,daleko losija od Tr.Le,ista se nalazi i na EA7.meni licno ne odgovara..
E sad pozitivna stvar je,Juno Ds je umanjeni Fantom,sve funkcije za editing su kao i u Fantomu.
Boje se fenomenalne a pogotovo harmonike koje rade za 3 klase od bilo kojeg sempla kojeg sam cuo..
I ono najbitnije JUNO DS MOZE SEMPLOVE!
Semplovi se ubacuju na slican nacin kao i kod Fantoma,samo sto se moze ucitati samo jedan sempl kojem JUNO sam odredi root key tj.razvuce ga po cijeloj klavijaturi i to za zivu glavu zvuci dobro..
Znaci nesto slicno kao kod korga,da od jednog sempla mozete dobit kvalitetan multismpl..
Sve u svemu,za novce koje kosta nudi dosta toga,ako cemo zanemariti tipku i samu izradu, i svakako je po meni bolja opcija od Korg Krome.
Eto,to je moj dojam nakon dvo satnog druzenja..
Jos jedan nedostatak je taj da ako vam se neka boja svida u nekom od prosirenja,nemozete je sacuvati ili spremiti u svoj set,nego ju imate samo u tom setu kojem ae nalazi.
Malo bezveze ali sta je tu je.
Bitna stvar je da je balkan set boja tvornicki u klavijaturi i neovisno je koje prosirenje ucitate blakna boje ostaju u klavijaturi..
Dodato:
Jos jedna bitna stvar je ta da nema prekida i kasnjenja kod prebacivanja boja,kao sto je slucaj na vecini synteva..
Znaci svira se jedna boja i tipka je stisnuta i promjenis slijedecu boju,ona se ne mjenja dok ponovno ne stisnes tipku...

mladen.lav 08.05.2016 20:53

Koliko semplova se moze ucitati u sint? Dali su terce isto fabricki u sintu kao i te Balkan boje?

josipv 09.05.2016 18:47

Mislim da 128mb.terce nisu tvornicki ubacene,ali je postupak pravljenja isti kao na Fantomu,tj.sucelje je potupuno isto samo je drugacije rasporedeno radi malog ekrana..


Trenutno vrijeme na Forumu 13:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org