YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 4 Ram memorija - problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26410)

shomi 07.12.2013 21:41

Tyros 4 Ram memorija - problem
 
Pozzz... Ukocio sa se sa ovim problemom, odavno me nervira i nikako to da resim... :)
Nadam se da je neko imao iskustva sa ovim i da ce mi pomoci...
Kad otvorim Expansion modul pa property pise mi da je zauzeto 416mb rama, 510 total i 15mb available... Malo mi ta njegova matematika nije jasna...??? :) A to mi T4 kasnije i potvrdi kad hocu da ubacim recimo neki sempl koji je oko 20mb, kaze da nemam dovoljno memorije... hm...
Nije problem sa onim wave countom, tu imam dosta lufta...

Ako je neko voljan da pripomogne i ako zna o cemu se radi... Hvala unapred...

tranzit 08.12.2013 01:26

Da li si pogledao tu informaciju kada ne uvedes nijedan jedini sampl u radnu memoriju (RAM) Tyrosa ?

shomi 08.12.2013 01:46

Nisam... Mada to mi se do sada nije desilo, da ne uvedem ni jedan sempl... :) Smanji mi on USED ram kad izbrisem neki sempl ali AVAILIBLE ostaje isto... hm...

tranzit 08.12.2013 03:45

Ipak pogledaj kako stoji ta informacija kada nije uveden nijedan jedini sampl u RAM. Ne trazim badava da to uradis.

casper 08.12.2013 03:47

1 MB (1 megabajt) = 2<sup>10</sup>KB (kilobajta) = 1024KB = 2<sup>20</sup>B (bajta) = 1.048.576 B.

To je nešto malo "nestalo" mjesta (488Mb). Pokušaj napraviti fragment RAM-a, možda pomogne. A možda jednostavno Tyros ima "potrebu" pospremiti još neke podatke u RAM pored tvojih samplova i to mu oduzime to malo mjesta.

A jel baš bitno tih 30tak Mb?

shomi 08.12.2013 03:52

Ma nije bitno, toliko... :) Najbitnije mi je da znam o cemu se radi... Prezivecu bez njih... :)
A kazi mi oko Defrag nesto... Sta on zapravo odradi? Ne znam da li obrise ceo ram...??

casper 08.12.2013 03:58

<hr style="color:#D1D1E1; background-color:#D1D1E1" size="1"> Inaće se radi o "razbacanim" podacima, da tako kažem na seljački način. Defragmentacija podatke posloži "po redu", i kaže u manualu T4 da će se dobiti nešto mjesta na taj način.

Podaci se ne bi smjeli obrisati, to se i radi kad je RAM napunjen ( ne potpuno) inaće nema mnogo smisla.

tranzit 08.12.2013 04:00

Poslaze kako valja sektore koji su uslijed silnog citanja, pisanja i brisanja ostali uzurpirani i totalno nesredjeni.
Ta razlika u kolicini RAM-a dolazi od toga sto Tyros svoje sistemske podatke takodje pozove u RAM, radi toga sam ti i trazio da probas jednom to bez ijednog sampla kada bi i sam odmah vidio o cemu se radi.

shomi 08.12.2013 04:02

Aha... Kako nisam to do sada nijednom odradio mislim da je vreme i da bi trebalo da pomogne... :) Za svaki slucaj da odradim beckup... ;)
Dodato:
Jasno mi je... Hvala na ekspresnoj pomoci... ;)

casper 08.12.2013 04:07

Kad smo "noćne ptice", ja se baš vratio "s posla".

Obavezno napravi backup, uostalom to bi trebao imati još od prije, zar ne. B-).


Trenutno vrijeme na Forumu 22:47

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org