YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Korg ili Yamaha? :/ (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27359)

vadexfly 28.07.2014 15:25

Korg ili Yamaha? :/
 
Pozdrav kolege, u oktobru bi trebalo da uzmem novi aranzer, e sad do juce sam planirao da to bude pa600 medjutim nesto sam citao na nekom sajtu i neko je rekao kako pa600 ima mnogo sitnih problema i da izgleda kao da je klavijatura fabricki nedovrsena, ne znam koliko je to tacno ali to me je skoro navelo da odustanem od pa600 :D e sad kao drugu opciju ubacio sam tyros 2 polovan, ljudi kazu da je tyros mnogo dobar ali je malo tezi da se sredi i da se rukovodi njime :D ja nemam bas iskustva sa boljim klavijaturama ali bilo koji od ova dva da uzmem pre svega bi ubacio neki set koliko-toliko sredjen cisto da imam na cemu da sviram dok ne udjem u fazon klavijaturi da vidim kako sta :) dakle korg pa600 nov ili tyros 2 polovan? Treba mi za narodno i zabavno :) a budzet mi je 1100e najvise. Nisam nasao ovakav post nigde, nadam se da nisam pogresio sto sam postavio nov.. Hvala unapred

velja87 28.07.2014 17:18

Kakve probleme je taj neko imao sa pa600 i sta znaci fabricki ne zavrsena!? Obe su jako dobre klavijature, ali ja bi se odlucio za pa600. Kupujes novu klavijaturu sa 2 ili 3 godine garancije, naspram klavijature koja se posteno nasvirala i na kojoj ces uvek morati nesto da menjas ili cistis iz realnog razloga sto sve ima svoj vek trajanja. Idi u muzicku prodavnicu i isprobaj novi pa600 pa ces videti jel ti odgovara ili ne. Klavijatura u svom cenovnom rangu apsolutno nema konkurenciju. Ja do sada nisam cuo de je iko od kolega imao neki veci problem sa pa 600, a oni koji su imali po neki maleni problem, to sve spada u normalne probleme i nije nista strasno. Sve je sredjivano za dz u servisu i vraceno. Najbitnije je da pa600 nema serijsku gresku kao ranje pa800.
T2 je jako dobra klavijatura ali ju je jako tesko naci u dobrom stanju. Dalje imas dosta tema o T2 i njegovom sredjivanju, tj ubacivanju semplova i semplovanog bubnja pa prouci malo. :)

rolandx 28.07.2014 18:01

Evo odakle je potekla ta informacija Dakle daleko od toga da je fabrički nedovršena, pre bih rekao da T2 ima veliku manu sa lošim display-om i sa kvalitetom farbe koja se brže pod prstima skida nego na korgovim aranžerima. Ruku na srce, T2 je daleko ispred Pa600 po zvuku i ostalom,.... ali i sam si naglasio ,,polovna". Dakle pricamo o dva totalno različite stvari, novom i polovnom. Klasa instrumenata takodje nije ista,.... T2 bih pre uporedio sa Pa1xPro ili Pa1x... po ceni polovnih klavijatura. Ukoliko nadješ T2 da je kao iz fabrike, uredu, lično bih ga uzeo, ali to je retkost. Za T2 treba zagrejati stolicu osim ako ne uzmeš totalno sređenu i da to odgovara tvom ukusu. Pa600 ima daleko više materijala, ali pomiri se s tim da osim što je nova, niža je klasa instrumenta. Moj glas na kraju ide za Pa600 isključivo zbog garancije jer nisam sreo očuvanu dvojku.

calevh 28.07.2014 19:35

Ako je T2 odlično očuvan, sa ispravnim ekranom, bukvalno kao da je iz fabrike uzmi T2, u svakom drugom slučaju, Pa600. Kada su funkcije u pitanju, ništa Pa600 ne zaostaje za T2, čak se sve da mnogo lakše srediti nego na T2. Zvučno prednost dajem Tyros-u, pod uslovom da se mnogo uloži vremena u sređivanje. Obrati pažnju i na to, da li i koliko raspolažeš voljom i vremenom za sređivanje klavijature. Može ti biti ozbiljna prepreka, kao što je meni recimo sad usled nedostatka vremena. Svako dobro.

vadexfly 28.07.2014 19:46

Sa vremenom iskreno ne znam sta cu :D ceo dan sedim za kompom nista ne radim :D tako da je vreme najmanji problem, toga ima i na pretek :D verovatno cu uzeti pa600 onda, ipak novo je novo, ispunice sva moja ocekivanja :)

Ace 28.07.2014 20:31

Tyros 2 je jaca klavijatura, svojevremeno Yamahina High-end klasa tako da ako pricamo o specifikacijama daleko bolji izbor je Tyros 2 i pored toga sto je teze srediti ga. Ni Pa600 nije lako srediti sa obzirom na tome da nema Sample edit kao na Pa800/2x/3x. Zna biti dosta zajebano kad ucitas tudji set i hoces da oslobodis memoriju u njega da dodas jos nesto. A tek ako imas neki Wav fajl i hoces da ubacis u Pa600, to zaboravi. Ako nadjes dobro sacuvan Tyros 2 preporucujem njega. I ja sam uvjek pre za novo ali da je razlika u klavijature manja.
E sad ako ne planiras detaljno raditi ritmove i live performans onda razlika postaje manja jer nema da imas potrebe mnogo da obradjujes semplove.

wellky 02.08.2014 01:36

Blaga prednost za KORG ne sto je nov,nego zbog toga sto je KORG-a mnogo lakse sredit,a i ako ti je potreban neki savjet sa kljavu prije ces ga naci za pa600 nego za tr2.Bilo je price po forumima kad se pa600 tek pojavila da vise izgleda ameterski nego profesionalno,s cime se apsolutno ne slazem.Drug mi je nedavno kupio upravo KORG PA600 i za tako relativno male pare neces naci bolju kljavu.Uz to je jos i nova.

Amater_svirac 01.09.2014 15:59

Druze, Tayros jeste jaca klavijatura ALI novi instrument je novi instrument, fabricka garancija plus negde daju produzenu garanciju (ja sam za svoj PA800 ima garanciju 3 godine, bez ikakve dodatne doplate)... pa cak i da moras da malo platis, isplati se. Nikad ne znas ko je rukovao ni kako ni gde polovnim instrumentom (svirke po neklimatizovanim satrama, prasina, toplota...) ipak je u pitanju elektronika a ne akusticni instrument. Akusticni instrumet mozes restaurirati i posle sto godina i radice ko i novi ako ne i bolje, elektronske komponente imaju svoj vek trajanja i vremenom je samo pitanje sta ce da ode. Glasam za novi PA600!

vadexfly 02.09.2014 18:07

I ja sam se odlucio za pa600 :) upravo zbog toga sto kod polovnih ne znas gde su bili, sta im je popravljano itd.. tako da sad ostaje samo da cekam jos nekih 20-ak dana i valjda ce stici :D

EmirTotic 02.09.2014 18:38

Bilo šta da izabereš nećeš pogrešiti. T2 je jako ozbiljna mašina, to sa displayom postoji ali nije tako često koliko se priča. Pa600 je sprava koja tebi kao nekome ko tek ulazi u svet sredjivanja boja i ritmova i više nego dovoljna. Novija je 10 godina što je dovoljan razlog da se odlučiš za nju. Nemoj da se zbuniš oko toga, preporučujem ti da poslušaš obe i isprobaš. Zvučno je Tyros u prednosti po mom mišljenju, ali oskudevaćeš sa materijalom. Kad se upoznaš sa sredjivanjem i to lako ćeš napredovati sa bilo kojom klavijaturom. Opusti se i nek je sa srećom. :)


Trenutno vrijeme na Forumu 18:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org