YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Akordi i partiture (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Aca Lukas - By pass (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7798)

goran91 02.02.2009 02:19

Aca Lukas - By pass
 
jel bi mogao neko da napise akorde za ovu pesmu, mislim ono ako ga ne mrzi.. ? :) valjda nema vec ovakve teme za ovu pesmu...

cane612 08.03.2009 00:32

mislim da ih mrzi kao sto vidis !!! :D
Dodato:
ja mogu da ti dam midi fajl ako ti treba ? javi mi se na private!!

EmirTotic 08.03.2009 00:57

Skini u download sekciji dodatak za winamp koji skenira pesmu i pokazuje akorde. Zove se EASY CHORDS.

marco 08.03.2009 01:01

Joj bre, pa kako ces da naucis ako ti sve neko kaze. To nije dobro!
Pesma ide
a mol, G dur, e mol, a mol, G dur, e mol
e mol, a mol, sve u krug
i posle imas na onom delu gde penje
d mol, e mol, F dur, G dur, i onda posle opet u a, G, e... (ovo sam pisao na brzinu pa sam sigurno i ensto propustio, ali naci ces ti to vec :) )
I vezbaj sam uvo. Prvo nadji pocetni tonalitet, tonalitet. Pa slusaj sta bi sledece moglo da bude. Pomuci se malo. U krajnjem slucaju ako ne znas sta bi logicno tu moglo da sledi, uzmi pa isprobaj svaki akord od c dura, preko c mola, pa do h mola. I naci ces. Ali moras da radis sam sto vise, jer ces tako jedino uci u stos, i sto se kaze otvorice ti se uvo. Moci ces da prepoznas lakse sledeci put akord.

Dell 08.03.2009 02:22

ja cu nesto ukratko o harmoniji. Za poznavanje harmonije potrebno je poznavanje teorije muzike, tonaliteta i kvintnog i kvartnog kruga. Glavni stupnjevi durske ljestvice su I IV i V (tonika, subdominanta, dominanta) sto znaci ako imas pjesmu u c - duru sigurno je da ce se pojaviti osim C - dura i F - dur i G - dur, takodjer imas onu harmonsku vezu tercnih akorda, pa se u C - duru mogu pojaviti i E - mol i A - mol (paralelan) , e sad sam stvarno zaboravio koji su glavni stupnjevi molske (za prirodni, harmonijski i melodijski su mislim razliciti) i ima i za orijental. U pravu si Marco kad to kazes, treba nauciti covjeka kako upecati ribu, a ne dati mu je ;)

goran91 08.03.2009 03:48

hvala Vam ljudi puno...ja mislio te harmonije budalastine.. ono kad pogledam,sta su ovi iz muzicke bolji,cemu to sluzi.A vidis ipak sluzi... da da u pravu si dosta treba da se vezba pogotovu to da naucis da sam skidas akorde,bas treba da se otvori uvo, nacicu te harmonije na sajtu,i jos jednom veliko hvala :)

tesla 08.03.2009 04:00

pa napisao ti je marco a sto se tice ucenja imas odlicnu tu gore lakijevu skolu sviranja i skidanja pesama
pozzzzzzzzzzzzzz

djolecky1992 22.12.2010 02:22

Aca Lukas - By pass
 
Evo malo lepse ispisano .....


A ------------Em
Taj mali, crni vrag
Am------------ em
sto je u mene usao
G -----------------Am
po mom telu lomi, haos pravi
G --------------- am
cini se, o glavi radi mi


Dm
Ti si mi ga, slutim, poslala
Em
da bi meni dusu uzela
F G
moju propast da bi videla


Ref.
A dm
Gorim, znojim se
am
za svoj zivot bojim se
dm
puls mi pipaju
am
gde me boli, pitaju
dm am
i traze, traze, zariste traze
dm
mali vraze, zeno moja

G
Hoce sad da lece me
A
a ja kazem, necu, ne
G
kad mi kucne zadnji cas
A
ti ces biti moj by pass



Ta mala azdaja
sto mi je u snove banula
da je zena, predugo je krila
zivog me je ona spalila

Ti si mi je, slutim, poslala
da bi meni dusu uzela
moju propast da bi videla


Trenutno vrijeme na Forumu 09:04

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org