YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Sistemi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Kacenje vise 3 kutije (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24767)

acakasper 13.02.2013 17:38

Kacenje vise 3 kutije
 
Zdravo kolege,imam jedno pitanje ako mozete da pomognete,ovako mikser behringer ub1222fx i snagas fabricki 2x100w na 4oma,na to kacim 2 kutije
EV eminence 15 obe su po 300w,dali sme da se iz kutije zakaci jos jedna kutija 150w u pitanju je General Music kutija,neophodna mi je radi monitoringa zvuka.Dali sme to da se uradi ili ne sta mislite?

makl 14.02.2013 01:05

pa, sta smijes spajat kutiju koja ima vise wata od miksera na mikser?!?Ja kolko sam cuo to se nesmije jer pojacalo u mikseru mora biti jace od kutije a koliko sam shvatio tebi jedna kutija ima 150 w a mikser 100?!Ako sam sta pogresno rekao neka me ispravi netko od kolega...ako sam u krivu...ali tako sam bar cuo...

nesaband 14.02.2013 01:15

Drugi put ne pisi ono sto ne znas.

ne zavisi od snage kutija koliko ces kutija prikljuciti na jedan kanal.Ako pojacalo ima izlana 4 oma onda je dozvoljeno prikljuciti samo dve kutije od 8 oma.

U suprotnom ako pojacalo nema neku zastitu moze da pregori izlazni stepen tog kanala na pojacalu.
Dodato:
samo jedna ispravka.na jedan kanal se mogu prikljuciti dve kutije od 8 oma,posto nisam bas bio potpuno jasan.znaci izlazni stepen je 4 oma i onda mogu dve kutije od po 8 oma da se prikljuce na taj kanal.
@acakasper u tvom slucaju na jedan kanal prikljuci dve kutije a na drugi takodje mozes prikljuciti dve kutije od po 8 oma.

makl 14.02.2013 01:31

Ali cekaj ako su kutije duplo jace od pojacala u mikseti (powermikser) sta se nemoze dogoditi da se skuri nesto na njemu?!

nesaband 14.02.2013 01:37

Ccccc.....,ne znam kako da ti objasnim,jacina kutija nije bitna za pitanje koje je vezano za broj kutija koje mogu da se prikljuce na jedan izlaz.

Probaj prikljuci tri kutije od 8 oma na jedan kanal nekog pojacal koje ima izlaz na 4 oma pa ces videti sta ce se desiti.Nece se pokvariti zvucna kutija vec to pojacalo.Prvo ce malo da zasmrdi ,pa ce mozda malo da se pusi i caooo izlaz,Baj bajjjjj.

>:D<

makl 14.02.2013 01:45

ma nisam ja ni mislio za broj kutija nego za snagu...jer pojacalo bi trebalo biti iste snage ili jace od kutije da bi radilo kako treba...ako je kutija vece snage od pojacala, skurit ce se pojacalo...tako su barem meni rekli...

nesaband 14.02.2013 01:49

I ti koji su ti to rekli nemaju pojma.

makl 14.02.2013 01:52

a jbg mnogo je takvih ocito...ja kazem kako sam cuo da je.... ne kuzim se puno u tu opremu jer sam tek nedavno uzo neko pojacalo i zvucnike pa se jos uigravam s njima tako da ozvucim harmoniku sa obje strane...a sad sam poceo i s klavijaturom...ali sad sam barem naucio nesto novo ;)

nego imam onda pitanje za tebe...konkretno ja imam powermikser 2x450 w pojacalo je u njemu cini mi se da je 8 oma, i sad ako ja na njega stavim zvucnike jace od 450 w (bilo 500 ili vise w) dali ce se sta skuriti ili ce sve radit normalno?

nesaband 14.02.2013 01:57

Samo ti cuvaj tu tvoju harmoniku ona vredi vise od svakog pojacala.

Guerrini superior 2 je odlicna harmonika,ali drugi put nemoj pisati nesto ako nisi siguran da je to tacno jer mozes kolegu da odvedes u pogresnom pravcu.

makl 14.02.2013 02:00

ma nije mi bila namjera da nesto lose napisem samo sam tako mislio jer mi je jedan kolega tako rekao, ali ocito da je on bio u krivu pa sam i ja pogresno naucio...ali zato pitam ovdje, jer ima ljudi koji znaju puno vise i o muzici i instrumentima od mene, pa se moze svasta korisnog nauciti...cjenim misljenje svakog clana pa tako i tebe, svako moze pomoci u necemu... ;)


Trenutno vrijeme na Forumu 14:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org