YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mikrofoni (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=52)
-   -   AKG DMS 70qr (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25914)

denza_ 04.09.2013 19:13

AKG DMS 70qr
 
Pozdrav forumašima!

Da li je itko probao ovaj vokalni set, dođu 2 mikrofona sa jednom bazom, digitalni sistem, na mikrofonu je D5 mikrofonska glava.
Zanima me zvuk, jel mu domet dobar, koristio bih ga na vokalu, a i nije skupo, dođe oko 350-400€ pa me baš zanima ako je netko imao iskustva s njima.

Hvala

Beethoven 05.09.2013 07:41

Ja sam hteo da uzmem takav dual set ali instrumentalni, trebao mi je za bass i pilot. Digitalni je i radi na 2.4GHz. Nije mi se svidela ta frekvencija u startu ali rekoh ajd, ipak je to nova tehnologija... Onda pronadjem u upustvu ovo (ne prevodim bukvalno ali to je to):
"U slucaju da vam se dese smetnje zbog wi-fi-ja u prostoru gde radite, zamolite vlasnika da ga iskljuci". :)

Nisam probao kako to radi u praksi ali nisam imao ni volje a ni para za bacanje da probam. 2.4GHz je danas popularna frekvencija, sve zivo radi na toj frekvenciji. Ok, on ima bezbroj kanala, sam trazi i bira slobodan, smetnje ne treba da postoje, ja sam racunao na to. Ali, kad videh ovo, nisam hteo da se kockam.

Moj predlog: Shure UHF (najjeftiniji) PG, PGX sa dobrom glavom (Beta 58A, Beta 87a) i nema zime. :) Na kraju sam to i ja uradio, PG dual i vozi, kod Shure nema zezanja, radi kao zmaj. Imao sam priliku da probam jeftinije varijante AKG-a (WMS40, novi mini) i to ne radi nikako. Shushka, krcka... Ma ludio. Shure i resio si problem.

Pozdrav.

P.S. Zamisli samo kako to izgleda kad u sali imas 400 telefona i na svima popaljeni wajfaj i blutut, jos neki hotel sa 4-5 wi-fi mreze. Svima popaljeni mailovi, surfuju, igraju online igrice,salju slike, pricaju na hendsfri... Al bi bilo veselo. :) Ja i dan-danas sumnjam da su mogli tako glupo da ga osmisle ali rekoh, nisam hteo da se zezam.

splendid 25.04.2014 18:45

Pozdrav...da ne otvaram novu temu....baš se razmišljam o kupovini ovog DMS70 dual prenosa...konkretno za harmojiku i vokal i sad kad ovo čitam baš mi zvuči neverovatno...da li je imao neko iskustva sa pomenutim prenosom i da li neko ima možda neki drugi predlog umesto DMS-a a da nisu u pitanju po jedna fiksna frekvencija..???

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

denza_ 28.04.2014 15:31

Meni je isto bilo nevjerojatno da firma kao AKG može dopustiti takve vrste smetnje, praktički je neupotrebljiv osim ako nisi pod šatorom jer danas svaki ugostiteljski objekt ima WiFi,tako da sam odustao od kupovine ovog wireless sistema.

splendid 01.05.2014 10:41

Ne znam...meni pomalo neverovatno zvuci da ljudi naprave daljinac koji se kosi sa wifi ruterima....

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 21:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org