YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Zakon o muzicarima (tako da ga nazovem) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27751)

NikolayTheM 02.12.2014 19:12

Zakon o muzicarima (tako da ga nazovem)
 
Sve vise i vise se susrecem sa fajlasima, (znam da je jedna takva tema vec zakljucana, ali ovo je nesto sasvim drugo).
Naime, razmisljao sam o tome kako bi bilo kada bi svaki muzicar morao da ima licencu da bi mogao da nastupa, verovatno se mnogi nece sloziti, ali to bi po meni bilo najbolje resenje za odstranjivanje olosa.
Mogao bih da pisem o ovome ceo dan, ali da cujem vasa misljenja.

EmirTotic 02.12.2014 19:34

Ma to ti je uvek aktuelna i uzaludna tema. :) Uvek će ih biti ma kakvu licencu ti imao, dobiće je i takvi likovi. Inače, sa daljim razvojem tehnologije biće ih sve više. Ti se trudi da svoj posao obavljaš maksimalno dobro i ne sekiraj se.

Kad smo već kod toga, pitao bih kolege da li znaju nešto o ovome što sam čuo pre mesečak dana... Da li je istina da se muzičari smatraju neuračunljivim i da ne snose potpunu odgovornost sat vremena nakon svirke? Meni je iskreno malo smešno i neverovatno, ali ceo zakon nam je smešan tako da je možda i moguće. :)

casper 02.12.2014 19:37

Nikola, nemoj se zamarati suvišnim stvarima. Nema tu nikakvog ološa. Ima samo onih koji znaju i mogu bolje i onih drugih, nešto lošijih. Dok postoje oni treći koji angažiraju i plaćaju obje ove skupine, nikakav zakon ne može promijeniti trenutnu situaciju.

A da nije sve samo crno i bijelo, reci mi ti kuda bi svrstao ovog tipa?

<iframe width="480" height="360" src="//www.youtube.com/embed/SAtHSFJK2Ik" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

nelica2002 02.12.2014 19:54

Tako isto kažu oni koji imaju bend za aranžeriste,kupe klavijaturu i dva zvučnika i otimaju posao bendovima,što se tiče fajlaša mogu donekle da uspiju oni koji uz to dobro pjevaju,a i kriza je donijela svoje svi traže neku jeftiniju varijantu.

NikolayTheM 02.12.2014 20:33

Za mene je cak i aranzerista koji koristi neke namenske ritmove zbog ritma posten muzicar jer on ipak vezba sviranje.
Ako bih se pitao, napravio bih kategorije kao za voznju, npr. solisti, aranzeristi, gitaristi, harmonikasi itd. :p

dmmacak 03.12.2014 02:08

Ako cemo tako onda su opravdsni i fajlasi. Treba i tu vremena i truda da se sve pesme poslazu, pronadje tonalitet, tempo itd

iljusin 03.12.2014 07:38

Glupa tema,nemoze tu niko nikome da uzima poso,znas ili neznas,nemoze niko nikome narediti koga ce tamo neki gazda ili sta vec zvati ta svira ili peva.Toje izbor naroda mase.Stacemo onda za pevace i pevacice haaaaaaaaa ko sve bleji i peva...nema tu kraja uzaludno je to,kolko vredis tolko ces imati jebiga.Svako ima pravo da bleji i svira haaa.

skoricnik 11.12.2014 12:21

Ja licencu imam, i zivim za dan kada ce komunalna, ili se mozda stvori nova policija (koja i ovako ne radi nista, a ima ih previse) poceti da lupa kazne svima koji nemaju licencu. Novcana kazna i opomena. Druga opomena - oduzimanje instrumenata. Pa ti sviraj bez licence. Poredim to sa vozackom dozvolom, kao da vozis bez iste.

sale_band 11.12.2014 12:23

To je najveca glupost, po mom misljenju.

NordX 11.12.2014 13:39

Skoricnik mozes li da objasnis kako si izvadio tu licencu i gde se to vadi,kako,sta? Da li se polaze nesto? :)

Hvala. :)


Trenutno vrijeme na Forumu 20:48

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org