YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   korg pa3x kompresovnje seta pomoc? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25214)

krupanjac 24.04.2013 08:37

korg pa3x kompresovnje seta pomoc?
 
Tek sam kupio klavijaturu nisam imao dodira sa korgom..Nasao sam opciji SAUND pa record u padajucem meniju ima opcija compress all sempl
e sad taj set moram ucitavati deo po deo po nekoj logici user1.2.3.4.dk
Imam set od 190mb a memorija mi je 128mb..Bio bi zahvalan ako neko moze da mi pomogne oko kompresovanja seta..i objasni postupak..

Hvala u svakom slucaju.:)

tranzit 24.04.2013 12:40

Uvedi kompletan Set u RAM PA3X a onda idi na "Compress all Samples". Ovaj proces je u sustini komprimiranje audio podataka (samplova) u pribliznom odnosu 2:1. Sam proces traje dosta dugo, posto se radi o vrlo preciznom komprimiranju bez kasnijeg gubitka na kvalitetu. Na primjer, komprimiranje 128MB sampling materijala traje i po nekoliko sati. Svi samplovi koji su komprimirani ce kasnije imati jednu zvjezdicu pored imena. Samplovi mogu biti samo jednom komprimirani. Ako se u RAMu nalaze izmijesani, komprimirani i nekomprimirani samplovi, a ti aktiviras funkciju "Compress all Samples", bice komprimirani samo samplovi koji nisu, oni koji su vec komprimirani ce ostati nedirnuti. Ovo je vrlo korisna funkcija je stedi Sampling RAM skoro za 50% i to bez gubitka na kvalitetu. U tvom slucaju moras uvoditi dio po dio i obavljati komprimiranje jer kompletan set nece stati u RAM kojim raspolazes. Ovo ti se isplati raditi jer ce kasnije taj Set od 190MB, zauzimati nesto vise od 50% RAMa, tipujem na nekih 100 do 110MB. Prije nego sto krenes sa tim, ipak provjeri, mozda je set vec komprimiran, pogledaj imaju li samplovi pored imena onu zvjezdicu. U tom slucaju ponovno komprimiranje ne bi donijelo nista.

krupanjac 25.04.2013 14:16

Odradjeno kompresovanje...koga interesuje nek se javi...prosto je...10 sati treba vremena..ne gubi se kvalitet sto je bitno..ko ima 256 moze na 512...prava stvar.
Hvala jos jednom..pozz

Milan$ 22.08.2013 13:10

ljudi koliko u stvari treba da traje ovo kompresovanje semplova? ja pustio klavijaturu jos sinoc da kompresuje, i evo radi to vec 12 punih sati i jos nije gotovo...sumljiva rabota, s obzirom da sam negde procitao da to traje 3-4 sata...inace kompresujem 128 mb semplova...sve mi se cini nista od ovoga,moracu da ga prekinem....u cemu je problem, jel ima nesto sto treba prethodno uraditi pre procesa compresovanja? zasto ovako dugo kompresuje i jos nista? hvala i pozz

zsimonovic 23.08.2013 10:37

Meni je kompresovalo 128mb oko 4 sata.To nesto nije u redu da toliko dugo radi.Pokusaj ponovo.Poredio sam kompresovani sempl basa i ne kompresovani i nisam osetio da ima neke razlike u kvalitetu i zvuku.

gogilo.cacanin 24.08.2013 10:45

Moze li ta funkcija kompresovanje i na pa1x.?

velja87 24.08.2013 12:29

@gogilo.cacanin Ne. Samo pa3x.

mlinar 16.10.2013 22:27

meni je jako brzo zavrsila 125mb.ali nisam primetio do prve svirke u kucnoj verziji,medjutim na svirci sledi razocarenje,neka prica ko god sta hoce,klavijatura radi puno losije sto se solo boja tice,i kao da su kraci tonovi,nije lose ako se radi za ritam sekciju bubanj i bas,ali solo gubi 100 posto na kvaliteti.nazalost drugari tako je,oseti se i to bas lepo da to nije to.
Dodato:
u basu i bubnju nema lega,ali solo boje nisu dobre kao pre,dajem obe ruke da je tako.

Milan$ 16.10.2013 23:56

u pitanju je druze samo los kvalitet semplova koje koristis za solo boje,nista vise...pozz

mlinar 09.11.2013 16:21

kolega, sta to znaci losi semplovi?znamo svi sta se vrti u krug vec godinama,probalo je jos par drugara sa boljim :D semplovima pa isto.jedino da stavim harmoniku od 50 mb,pa da probam?!


Trenutno vrijeme na Forumu 18:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org