YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Kako da instaliram drajver WEB kamere??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13812)

koja 27.04.2010 19:22

Kako da instaliram drajver WEB kamere???
 
Da ne bi pogresio stavio sam ovu temu u cekaonicu.
Juce sam kupio WEB kameru i uz nju mi je dosao CD na kome se nalazi instalacija drajvera.Povezao sam kameru sa komp i krenuo da instaliram drajver.Sve sam radio po datim upustvima koje sam dobio.Kada sam insalirao pokrenuo sam i pojavilo mi se Error 800705aa:Cannot run preview graph.Sta bi to moglo biti?

Pozzzzz,

fico 27.04.2010 19:39

Obicno je kod tih kamera to da moras prvo da instaliras drivere bez da kameru kopcas na komp .Pred sam kraj instalacije ti trazi da ju skopcas i onda ona radi .Pokusaj deinstalaciju drivera pa onda ovako kako sam ti reko trebalo bi da radi .

koja 27.04.2010 20:50

OK.Pokusacu tako...
Dodato:
Pokusao sam tako kao sto si ti rekao i sada kad startujem program pojavljuje mi se ERROR during capture,error code=00000000

Dell 27.04.2010 21:05

da ti ne treba neki codec za to? koje codece imas trenutno instalirane?

koja 27.04.2010 21:10

Pa ne znam mislim da ne treba.U upustvu koje sam dobio nista ne pise vezano za codec...:rolleyes:
Dodato:
Evo sta sve pise u toj knjizici:
RS
1. Uključite PC ili notebook.
2. Postavite USB konektor na bilo koji USB slot na PC računaru ili laptop računaru.
3. Drajver uređaja biće automatski instaliran na PC ili notebook.
4. Sada je uređaj spreman za upotrebu.
 
5. Kliknite na My Computer USB Video Device za start video sesije.
6. Kliknite na Take a new picture ili pritisnite Snap taster sa gornje strane uređja. (PWC1 samo) da biste napravili snimak.
7. Kliknite na Delete all pictures on camera da obrište sve snimke.
NAPOMENA:
Da biste maksimalno koristili sve funkcije, partite instrukcije u sledećm sektoru da biste instalirali program.
Instaliranje softvera
1. Nakon konekcije uređja na PCili notebook i instaliranja CD-a, instalacioni prozor ć se pojaviti automatski.
2. Kliknite na Next taster da inicirate instalacioni process ili Cancel taster za izlaza.
NAPOMENA:
Kliknite na Ok kada budete upozoreni za instalaciju Unsigned Driver-a. Ovo je upozorenje Windows sistema koji ukazuje da ovaj drajverski program nije sertifikovan od strane Windows-a.
3. Softver ć biti automatski instaliran. Kliknite na Finish taster da završte instalaciju.

grandia 28.04.2010 15:38

probaj da instaliras i softare koji je dosao uz web-cam ...

ako ni to ne pali, probaj da skines NOV drajver sa neta koji odgovara tvojoj web-cam ...

znaci: download driver xxxx xxx (naziv kamere il barem ime proizvodjaca)

nisi nigde napisao koji sistem koristis i dal si ucinio update sistema :confused:

zeljko 28.04.2010 15:41

Bice da je problem do sistema pogotovu ako imas Vistu i kod mene je bio taj slucaj slican tvom na visti.Poooz

koja 28.04.2010 21:52

Koristim Windows XP sistem.
@zeljko
Kako si resio taj slucaj?

nesaband 28.04.2010 23:02

ako imas mogucnost probaj tu kameru da instaliras na nekom drugom racunaru da vidis da li radi.ako radi onda je kod tebe neki softverski problem.

Ako ni tu ne radi onda pravac prodavnica i reklamiraj je i zameni.

lav1969 29.04.2010 01:00

poz
 
evoti link na koji mozes otic i davloduj softver i apdejt za kem vidjeces slike svih kamera i koja izgleda kao tvoja klikni na nju i onda vidjeces sve davlodw za kameru koju imas mislim daceti pomoci pozz /www.logitech.com


Trenutno vrijeme na Forumu 08:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org