YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Snimanje Harmonike i Frule (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9764)

bogy 17.06.2009 23:24

Snimanje Harmonike i Frule
 
Ocu da snimam Harmoniku i Frule i hteo bi da pitam kako da namestim Compesor,EQ`s i Effekte
Hvala u napred

mykeli 18.06.2009 00:05

El oces da snimas u studiju, na bini, u komp, neki Externi uredjaj (Sekvencer, preko mixete...), na pojacalu...??
Dalje, el ti treba za neku numeru npr. solo album, u nekoj pesmi da ti se pojavi to sto oces...??
Dalje, mozda oces da snimas kao Sempl za klavijaturu..??


Msm, ne moj se ljutis, ali sirok je pojam snimanja akusticnih instrumenata, navedi za koju namenu ti treba...
Koju opremu posedujes??

bogy 18.06.2009 13:23

ocu da snimam na Komp ustvari snimiosam trebami da ga optimiram za Album ili Demo dosada namestam po sluhu
Dodato:
jel niko nemoze da mi pomogne???
Dodato:
[quote=bogy;90718]ocu da snimam na Komp ustvari snimiosam trebami da ga optimiram za Album ili Demo dosada namestam po sluhu
Dodato:
ocu da snimam na Komp ustvari snimiosam trebami da ga optimiram za Album ili Demo dosada namestam po sluhu
Dodato:
Jel niko nezna?

Boban010 22.06.2009 01:38

Ne razumem se u produkciju i postprodukciju ali duze vreme sviram harmoniku pa ti mogu reci kako je podesavam na mikseti za svirku.Ekvilajzer na nulu osim ako ne zelis da malo dodatno obojis zvuk.Sto se tice efekata obicno idu u kombinaciji Hall i Delay ili Reverb i Delay a pojedini
muzicari vole da koriste samo Hall odnosno samo Reverb.Varijacija u vrsti i kolicini ovih efekata
ima bezbroj a sve zavisi u kom fazonu je muzika koju radis.Mozda je najbolje ako to vec nisi uradio da poslusas neke druge snimke koji obradjuju temu koju ti imas pa da procenis koji su efekti korisceni i onda da pokusas da to primenis na svoj snimak!
Eto nadam se da sam bar malo pomogao!

grandia 22.06.2009 10:03

bogy druze izvini zbog male zaebancije ...:D

slusaj, sto se frule tice, namesti mu eq i effekte tako da cim verujes da cujes kako neki coban svira tu frulu pored tvoje uvo, onda si ga nastelovao! :lol:

pozdrav

bogy 23.06.2009 22:02

jel niko nije snimio Harmoniku u Studio ??

idekius 07.07.2009 03:47

Citat:

Originalno postovano od bogy (Post 91534)
jel niko nije snimio Harmoniku u Studio ??

Ja, pre neki dan ;)
Za obradu pesme "Tiho Noći" u izvodjenju vokalnog kvarteta...

Ozvučio sam je sa dva mikrofona, da bih lepo i separatno dobio levu i desnu ruku. Ispalo je O.K.... videćemo još, kada se smixa, ali... mislim da je o.k...

Što se tiče kompresije, radio sam minimalnu kompresiju odmah pri usnimavanju, ali MINIMALNU! Ratio 2:1, a redukcija od svega par db. Kasnije ću to malo više da pritegnem u mixu.

Dva dobra i lepo postavljena mikrofona... dobar preamp i eventualno kompresor i sve ostalo je na majstorima (onaj koji svira i onaj koji snima).

Da... POZDRAV ZA FORUM!


Trenutno vrijeme na Forumu 08:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org