YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Problem Korg Pa1x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19724)

bucos145 18.08.2011 01:05

Problem Korg Pa1x
 
Ja se unapred izvinjavam ako ponavljam temu , ali nisam uspio naci nista slicno mom problemu...
Sviram na pa1x vec godinu dana i sluzio me odlicno do prosle subote. Dosao sam na svirku u klubu gdje radim, postavio klavijature, nastimao sve, posto je bila nova pjevacica probali smo 15 tak pjesama malo da se dogovorimo koje tonalitete itd... klavijatura je radila normalno... Posle toga sam otisao da popijem pice i kad smo trebali da pocnemo da radimo, kada sam pritisnuo lijevom rukom harmoniju, iz klavijature su izlazili cudni zvukovi, dok npr desna strana radi normalno... ako pritisnem npr a mol, gore na ekranu pise cis 7, pritisnem taster Tempo Lock udje u Global... znaci poludila klavijatura... ja je ugasim i ponovo upalim opet isto. Tako da nisam mogao da radim tu noc. cuo sam se sutradan sa majstorom ali on je krenuo na odmor, kaze mozda je do flat kabla sto spaja plocu sa dirkama na lijevoj strani... ja sam otvorio klavijaturu pregledao (prodrmao) sve kontakte i opet zatvorio klavijaturu i ona radi vec 2 dana kao i prije, sasvim normalno... kada sam se cuo sa njim on je meni rekao da je to sve ok, da se pomjerio neki kabal u toku transporta i da sam ja to sad vratio...

Meni je sad frka, kad li ce se to opet desiti???

Ako je neko imao slican problem zamolio bi da napise da znam sta da radim...
Unaprijed hvala... :)

gagy 19.08.2011 13:13

Nevjerovatno,isto se to desilo mome kolegi sinoc koji svira samnom na pa1x pro!Covjek svira i odjednom klavijatura poce da vozi neku svoju harmoniju bez obzira sta on svira!Nije je gasio,ja sam odsvirao par pjesama na svojoj klavijaturi a nakon toga on je nastavio kao da se nista nije desilo!Moze biti da je do flet kabla,nema ispravan kontakt i onda masina prima pogresne informacije o odsviranoj harmoniji.Bas cu i njemu reci da provjeri kontakte.

MikiB 19.08.2011 13:34

Ja imam pa1xpro i isto mi se desava da ponekad brljavi akorde,napr kad drzim D mol on mi svira neki em7/9 dim..neznam ni ja sta sve tamo piše,ali ja to resavam sa resetom: Shift+Start/Stop, i sviram dalje bez problema....Probaj i ti kad se to desi ponovo(daj boze da ti se ne desi)...

stamenmeteor 22.08.2011 05:12

oce to da se desi prilikom transporta i velike vrucine da se jednostavno konektori unutar klav razlabave i tome slicno....nije nista strasno ...dobro je to sto si odma otvorio i sve proverio... a kao sto kaze kolega ako poludi sa akordima drzi shift i start stop i sve se vraca u normalu...pozzz

bucos145 23.08.2011 18:25

Klavijatura,od kad sam je otvorio radi bez problema... hvala na savjetima


Trenutno vrijeme na Forumu 17:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org