YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg Pa5x Ogranicenje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=33291)

sinisa 24.12.2023 13:04

Korg Pa5x Ogranicenje
 
Do sada sam uvek branio Korg pa5x jer kod mene radi bez problema iako ima neke nedostatke ali danas mi je prekipelo....Mislim da cu preci na Ketron.

Izgleda da su postavili max.broj unosa u SongBook na 1000,mada mislim da nema ni toliko upisanih pesama. :mad:

Koji su idioti od inzinjera dopustili neogranicen broj ritmova i 4gb prostora za semplova,a onda ogranicili broj user mesta za semplove i broj unosa u Songbook ? :mad:
Nema smisla.

pekilik 24.12.2023 13:38

Na pa4 si mogao numerisati oko 10000, jel izbaca neku poruku da nemožeš snimiti više od 1000?

Tomy 24.12.2023 13:58

Na Yamahi u playlistu možeš dodati samo 128 pjesama pa se nitko ne žali. Ali ima jedna stvar koja je bolja na Korgu, a to je neograničen broj playlista.
Ketron još nije spreman za kupovinu. Ima popriličan broj velikih problema. Jedan od njih je zamrzavanje nakon nekog vremena, velika latencija...

casper 24.12.2023 15:41

Playlista na svim Yamahama koje ju podržavaju (SX i Genosi) je do 2 500 zapisa. ;)

Tomy 24.12.2023 15:52

Nije 128? Ja mislio 128.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

casper 24.12.2023 16:19

Da, u jednu Playlistu stane maksimalno 2500 zapisa, a broj playlista nije ograničen. Praktički ima zapisa koliko želiš jer se Playlista poziva u sekundi.

Burli 24.12.2023 20:08

Citat:

Originalno postovano od Tomy (Post 316477)
Ketron još nije spreman za kupovinu. Ima popriličan broj velikih problema. Jedan od njih je zamrzavanje nakon nekog vremena, velika latencija...

Da ne upotrijebim neke teže riječi ali ovo je apsolutna dezinformacija!!!

O kakvom "zamrzavanju nakon nekog vremena" i "velikoj latenciji" se govori na ovom forumu???

Sinisa, ako bude trebala neka pomoć i savjet oko Ketrona javi se.

Tomy 24.12.2023 20:26

Imam info iz više izvora. Nakon nekog vremena samo stane. Sve zamrzne. Moraš ga isključiti i uključiti da opet normalno proradi. Ako ne koristiš synchro stop u live svirci sa audio ritmovima onda niti ne možeš znati da postoji odmak u odazivu tipaka prilikom startanja ritma kad pritisneš neki akord. Stari Ketron problemi.
Nadam se da su sa novom verzijom software-a to ispravili...

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk

Vlado 24.12.2023 23:01

Citat:

Originalno postovano od Burli (Post 316481)
O kakvom "zamrzavanju nakon nekog vremena" i ...

Jedan naš kolega u Kanadi koji testira i vadi mast Ketronu u svojem predzadnjem videu kaže na 11:52

"It is not my fault, it is fault of Ketron that it freezes in this situation, that's should be fixed....
... no, I cannot do anything, I have just to turn off instrument..."

Dobro je da nije za vrijeme svirke uživo, ali tko se na vruće smrzne i na hladno puše.

Burli 25.12.2023 02:09

Citat:

Originalno postovano od Vlado (Post 316483)
Jedan naš kolega u Kanadi koji testira i vadi mast Ketronu u svojem predzadnjem videu kaže na 11:52

"It is not my fault, it is fault of Ketron that it freezes in this situation, that's should be fixed....
... no, I cannot do anything, I have just to turn off instrument..."

Dobro je da nije za vrijeme svirke uživo, ali tko se na vruće smrzne i na hladno puše.

Zanimljivi ste sa tim svojim rekla-kazala informacijama kojima dovodite u zabludu i sebe ali i ljude koji će možda čitati forum...

Na osnovu skromnog iskustva da vam na srpsko-hrvatskom jeziku pokušam objasniti da Event NIKADA nije "nakon nekog vremena samo stao" i "zamrznuo"!!!

Desi se da "zakuca" i "zaledi" dok se kući DETALJNO sređuju ritmovi, loopovi, solo boje ili eto koristi sempler kao što je bio slučaj kod tog našeg "kolege iz Kanade koji testira i vadi mast Ketronu"!
Doduše možda ovdje među vama ima i takvih "experata" koji sempluju dok su na sceni i dok nastupaju pa postoji realna opasnost da imate Tihov problem...


I gle čuda, koristim Audio loopove i bubnja i basa i gitara, kako fabričke tako i svoje(USER) u Live svirci uz naravno Synhro Start-Stop tako da znam da NEMA i NEPOSTOJI "odmak u odazivu tipaka prilikom startanja ritma kad pritisneš neki akord"!


Trenutno vrijeme na Forumu 09:44

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org