YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   PM1000-1 prekida (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29653)

VUNIMRAV 11.09.2016 04:52

PM1000-1 prekida
 
Znam da se o ovoj temi pisalo, ali zbog hitnosti moram otvoriti novu.
Već nekoliko zadnjih svirki mi se desi da Mi ponekad kad malo povisim ton, da ne kažem dreknem, ili večeras harmonikaš malo jače razvuče sa klarinetom ili sa flute, jednostavno stane na 2-3 sekunde sve. Nisam video da li se upali 'limit'. Radim sa 2trosit Dynacord i dve zx4.Nešto što je jako bitno, večeras sam i izgubio efekte, šiberi od hala i eha, kao i ona dva dugmića za palenje, su pucali, zavijali, škripali do zla Boga. Probao sam ih mrdati, prskati, sve ito, nema nikako efekta
Pitanje, da li se zastita palila na mix od nesispravnih efekati, ili...?
Da li su možad EV zx4 prekidale sa svojom zaštitom(neko reče da znaju)
Hitno mi je, nemam nijefnog majstora pouzdanog u blizini.

splendid 11.09.2016 06:28

Tesko ce ti bilo ko to odgovoriti sad napamet...uglavnom ne verujem da su kutije blokirale jer njih kec ne moze da napuni...pre bih rekao limit na mikseru...obzirom da ste na 4 kutije radili znaci bilo je dosta gostiju a samim tim ste i pojacavali verovatno do granice mikser obzirom da on i ne raspolaze nekom zavidnom snagom na zalost...po meni onako na prvu loptu protect...mozes to negde namontirati opet pa probati al verovatno i danas tezgaris...

Nadam se da sam pomogao...pozdrav.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

VUNIMRAV 11.09.2016 09:08

Ma naravno,svi su i svačije mišljenje i i skuistvo dobro dođe.
Nego,eha nemam od sinoć definitivno,možda u tom grmu leži zec,možda upravo neispravnost eha ili njegovih klizaća to usovljava?

nesaband 11.09.2016 10:00

Nema druge nego da mikser odneses na servis.Najverovatnije kontak sprej vise ne pomaze.Nadam se da ce detaljno ciscenje kontakata pomoci,nadam se da nije crko efekat vec da su kontakti u pitanju.Ako nemas pouzdanog servisera javi se da ti dam broj telefona od coveka koji to relativno povoljno i dobro servisira ovde u Beogradu.

Ne verujem da ti je efekat crkao.

splendid 11.09.2016 10:20

Da...mislim da teško bez otvaranja to može da se sredi...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

casper 11.09.2016 10:36

Trebalo je to popraviti još prije godinu i pol kada su se pojavili problemi.

Sada kažeš i ovo što ukazuje na uzrok problema


Citat:

ona dva dugmića za palenje, su pucali, zavijali, škripali
Prekidači za master EQ su spojeni na izlaz pojačala. Kada bi njih otpojio, pojačalo jednostavno ne bi radilo. U tvom slučaju su oni očito neispravni i to je kao da si ih izvadio s pločice, pojačalo ne radi. A u tvom slučaju prekida.
Isto vrijedi i za efekt koji ti više ne radi.

Šrpickanje i bilo kakve intervencije "izvana" neće pomoći, sve switchere treba zamijeniti i vjerojatno će tvoji problemi biti riješeni. Komplet svih 32 komada sam platio oko 50eura.

VUNIMRAV 11.09.2016 11:11

Pa bio mi je na sevisu u februaru i izuo sam se 150-60e i sve je radilo do pre nekoliko svirki kad je počelo štucati.Dva dugmića od eq znaju zezati ali posle servisa mi se pokazalo,mrzilo me mo ponovo nositi u NS!!.jbg,starost je to,ali ova dva od efekata su tad i do pre par svirki bili dobri i u funkciji.
Znači Caspere,onako na prvu misliš da su ti dugimići u pitanju?
Nešo ako ovde ne uspem kod ovih mojih,mopraću iskoristiti tu varijantu.!!
Izvini Caspere,jutros sam sa telefona otvrao temu mamurani i neispavan #:S.
Dodato:
Da li zbog tih dugimća može da isključiva razglas-zvuk na sekundu dve?To me više brine od dugmića.

casper 11.09.2016 12:46

1 Privitaka
Lako za temu, a ovako je uočljivija s obzirom na "urgentnost" problema. Kad riješiš problem spojit ćemo je s onom od prije.

Svirao sam PM1000/I dugo godina, onda sam primjetio da ti switcheri lagao odlaze. Dolazilo je do laganog krčkanja na pojedinim ulazima. Zanemarivao sam problem, promjenim ulaz i vozi dalje. Onda sam se jednom neugodno iznenadio jer mi lijevi kanal uopće nije proradio. Frka, prije svirke. Provjeravam kablove do kutija, mijenjam izlaze ... ništa ne pomaže. Odjednom proradi kao da ništa nije bilo ... Ako bih samo lagano dotaknuo prekidač (ovaj switcher o kojem govorimo) koji se nalazi do master EQ, kanal bi proradio. Isto tako bi na lagane dodire kanal prestajao raditi, ovisno o tome u koju bi stranu pomaknuo kapicu prekidača.
Eto, to je ujedno i odgovor na tvoje pitanje da li "dugmić može isključivati razglas na sekundu dvije".

Tražio sam te switchere u svim mogućim trgovinama, od ovih u gradu pa do internetskih u svijetu. Ništa. Na sreću, ovlašteni uvoznik za Dynacord u ZG ih je uspio nabaviti direktno iz tvornice. Promijenio sam ih sam. Potrebno je malo znanja, mirna ruka i dobra lemilica. Barem sam bio siguran da me nije tamo neki "majstor" zavaljao kao tebe za 150 eura. I nakon toga je razglas nekako "proradio". Moguće da je to bio samo subjektivan dojam ali i dan danas radi bez ikakvih problema, a već je promjenio par vlasnika nakon mene.

Ovako izgleda kad se switcher otvori, veoma sitno. Ti kontakti s vremenom se zaprljaju, oslabe i zamjena je jedino pravo riješenje. Ono što me ljuti i pomalo čudi, zašto se takva ozbiljna firma dopusti štednju na ovim osnovnim stvarima? Bitno je da im instrumenti, a tu mislim na cjelokupnu razglasnu opremu, imaju dvostruko veću cijenu od konkurencije. :mad:

VUNIMRAV 11.09.2016 16:45

Odneo sam mix,"kao na poporavku"!!!!Sačekaću do utorka,a onda ću majstora isprašiti ali zapravo!!
Mene zabrinjava to prekidanje.Ono se manifestovalo u zadnja dva tri vikenda i to kad se moram malo proderati i to u visokim tonovima,ili sinoć par puta kad bi harmonikaš napravio neki prelaz sa piskutavim registrima,jednostavno ga protekt zablokira.I kad se mix upali i pojača jedan ili oba efekta(plavi šiberi) onda ulazi u pik i pali protekt.Ako se već dešava voleo bih da nije do kutija(zx4) i da se one ne iskljupčuju.

gagan 11.09.2016 23:33

Klega , to je sasvim normalno , ukljucuje se zastita od pregorevanja pojacala


Trenutno vrijeme na Forumu 07:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org