YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   boje za fm8 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18027)

korg84 15.03.2011 20:07

boje za fm8
 
ima li ko narodnjacke boje i po mogucnosti ritmove za fm8 :), unaprijed zahvaljujem

igzp 15.03.2011 21:35

Jel prica o Native Instruments FM8? Moras malo definirati o cemu se radi.

koja 15.03.2011 22:49

@igzp
Tako je.

Mislim da se vec pisalo o bojama koje ''cita'' Native Instruments FM8.To su boje koje podrzava i dx11,tako da mozes da skines neke narodnjacke boje za dx11 i to ti je to.
Ali koliko znam ne moze da cita neke sysex sa DX11 i to je sve(barem je tako bilo na Fm7).Pozdrav.
Dodato:
Evo ti neke narodnjacke boje za dx11(barem pise da su narodnjacke u naslovu):
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...o=file&id=5423

casi 16.03.2011 00:03

Boje imas u download sekciji prihvata od svake Yamahe dx serije ali zvuk sa fm7 I fm8 je dosta siromasniji u odnosu na zvuk sa originalne klavijature.

korg84 16.03.2011 00:41

@koja
Hvala prijatelju, samo imam jedan problem, novi sam na forumu pa ne mogu jos skidat iz download sekcije direktno sa ovog foruma, imam malo postova :).

@casi
Hvala i tebi prijatelju :).

yamahapassion 16.03.2011 09:35

FM8 je mnogo mnogo kompleksniji program od bilo koje DX masine, i ko poznaje malo bolje program moze napraviti boje koje su mnogo jace i bogatije od sounda koji izlazi sa yamahe DX. Primera radi, FM8 ima multi efect procesor i mozes na boju dodavati 12 efekata plus mono/portamento, dok to na bilo kojoj DX masini nema sanse. Sve boje u sys ex formatu mogu da se ucitaju u FM8 i da ti to posluzi kao osnovna boja (za narodnjake), a onda je jos ti podesis po tvojoj zelji, dodas efekte, sredis ju malo kako hoces i takvu gotovu boju snimis u format koji cita FM8 (ksd format), tako da kasnije ne moras opet prolaziti celu proceduru, nego jednostavno samo ucitas gotovu .ksd boju. Neke boje sa DX masina FM8 nije u stanju da ucita, ja sam provalio da se tu radi uglavnom u snimljenim tercama koje FM8 ne prepoznaje. Terce se na FM8 mogu takodje napraviti, ali ti tu treba neki host program sa kojim ces upaliti dva FM8 programa, pa onda u jednom ostaviti osnovnu poziciju a u drugom pomerati poziciju boje na key scale- micro tuning (ako se dobro secam). Ima tu puno zezanja oko FM8 ali moze dosta da se izvuce iz tog programa, to je jedan veoma bogat sintisajzer koji nimalo nije naivan i bilo koju DX masinu ostavlja iza sebe. Ako ti bude trebalo boja za FM 8 imam ja neke boje pa mji posalji pp da ti posaljem. Eto, pricao sam samo o FM8 posto sam jedno vreme radio na njemu, sa FM7 se nisam nikada sretao. Kasnije sam otkrio soft semplere, pa sam zapostavio FM8, ali me jos secanje sluzi oko tog programa :D E da, za ritmove sto si pitao mozes da zaboravis, FM8 je iskljucivo sintisajzer za obradu boja, ako hoces da pravis soft aranzer, moras koristiti neki program za tu namenu, live styler, ili OMB (koji je takodje kompatibilan sa FM8). Ako te jos sta zanima pitaj.

grandia 16.03.2011 11:11

slazem se sa time sta je drug yamahapassion pisao ... i da ne zaboravimo kolko hardwerski sinteshajzeri DX-serije sustaju ...

@koorg84 ...

druze, kad budes naso FILLIN dugme na FM8, onda se javi da znamo i mi ...

koja 16.03.2011 12:36

Eto kolege su napisale sta sve moze ovaj program i koje sve on mogucnosti ima.A sto se tice broja postova koje imas tu ti nemogu pomoci.Trudi se i postepeno ces skupiti odredjeni broj postova koje ti treba za donwload(25 postova).
PS.Ali nemoj pisati neke gluposti samo da bi skupio postove,jer ce to biti strogo kaznjeno.:)

Pozzzdrav.
Dodato:
Koliko ja znam FILLIN dugme ne postoji na fm8.Neka me neko ispravi,ako nije tacno.:D

yamahapassion 16.03.2011 16:02

Ima ima fill in... Odma pored dugmeta za start/stop =))

casi 16.03.2011 16:37

Slazem se sa kolegom da FM 8 ima vise efekata ali znas u cemu je problem.Kada ucitas boje u fm8 dosta tanje zvuce u odnosu na dx seriju klavijatura.To je zbog toga sto same klavijature imaju bolje digitalno analogne konvertere u sebi.A softveri su inace slabi ali imaju vise efekata novijih.Zato je bolje uvek imati hardver od bilo kog softvera sto se tice kvaliteta zvuka.A ujedno proizvodjaci tih softvera moraju da imaju ugovore i dozvole sa proizvodjacima klavijatura da ih ne ugroze.Jer zbog cega bi davali softver FM8 da ima bolji zvuk od bilo koje Yamahe.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org