YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Aktivne kutije (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27306)

VUNIMRAV 09.07.2014 15:55

Aktivne kutije
 
Da li neko zna o cemu se radi?U pitanju su aktivne kutije,na kojima pise da su350w,dobro ocuvane,znam vlasnika,dosta dobro rade i povoljni su uslovi kupovine i znam da su kinezi.
Mene zanima da li je neko mozda imao,video,cuo....ovakve kutije i sta zna o njima.Probacu postaviti slike.

VUNIMRAV 09.07.2014 16:12

2 Privitaka
slike....po peti put!!! Ispod nalepnice (navodno su kupljene u Nemackoj-po nalepnici) pise sistemsdinamics,valjda!

velja87 09.07.2014 19:14

Nisam se susreo sa ovima, ali jesam sa nekim slicnima koje su nepoznate npr audiolab ili sal. Isprobaj obavezno i ponesi svoj mikrofon i misketu da vidis kako ce da rade. Neke kutije super rade sa aranzerom ali se javljaju probelmi sa mikrofonom. Npr neke kutije ''proizvode'' mikrofoniju, a kod nekih nemozes imati lep zvuk vokala, ma sta radio. Kad kazem mikrofoniju zaista to i mislim. Kutija proizvodi neku frekvenciju koja stvara mikrofoniju i mozes ju ti skidati eq i raditi sta hoces, ali i sam znas da cim moras to da resavas eq gubis na kvalitetu komletnog zvuka. Zvuk sa aranzera mozes snimiti kao matricu na mobilni pa pustiti tamo gde probas kutije, ali opet ti savetujem da poneses svoj mikrofon i da isprobas.

VUNIMRAV 12.07.2014 13:24

Kutije su kod mene i sasvim solidno rade!!!
No imam jedan problem!!!
Ako klavijaturu ili laptop direktno ukljucim u kutiju radi sve normano i cisto.
Ako kutiju spojim sa mojim mixerom(sa snagom) na sledeci nacin: u mixer ulaz za slusalice i monitor a u kutiju linein bilo koji od tri ponudjena ulaza,zacuje se zujanje kao kad ne valja kabel-masa.To se desava i kad nije upaljen mikser i u bilo koji ulaz da "ubodem".Prestane ako jos nesto ukljucim u mikser,npr kad sam prikopcao klavijaturu onda je zujanje prestalo.
O cemu se radi ko zna?

velja87 12.07.2014 13:33

Cestitam na kupovini. Nadam se da ce duuuugo da ti rade kako treba i da ih sto pre otplatis. :) Ajd napisi koja je mikseta u pitanju.

VUNIMRAV 12.07.2014 13:42

Hvala!Mikseta je saundcraf spirit powerstation600 i signal hvatam iz izlaza za slusalice/monitor.

velja87 12.07.2014 14:18

Kutije povezujes iz graphic eq outputs. Dakle iz gornjeg outputa u levu, iz donjeg u desnu. Dalje power amp output level ostavi na nuli posto koristis aktivne kutije(bar bi trebalo da bude tako). Sve sto ''bodes'' u miksetu stavi u mono kanale 1-8, a klavijature u preostala dva stereo kanala. Laptop mozes da povezes sa cincevima gore desno(levi je za record, a u desni stavis laptop i pustis muziku).

VUNIMRAV 12.07.2014 14:33

Sve je to u redu,ali zasto zuji?

splendid 12.07.2014 18:01

Mogao bi biti problem sa uzemljenjem....ne mora biti do miksete...moguće da na toj fazi imaš problem...

Ako je baš do miksete moguće da je zrela za čišćenje....

Pozdrav.
Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

casper 13.07.2014 00:52

1 Privitaka
Obavezno koristi balansirane kablove, kao sa slike - opcija 3 ili 1. AKo to ne pomogne, pokušaj promijeniti poziciju GROUND LIFT na kutijama (isključi Spiritfolia i kutije prije toga).


Trenutno vrijeme na Forumu 18:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org