YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 3 problem sa palenjem i dizanjem sitema (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30028)

VUNIMRAV 28.02.2017 21:49

Tyros 3 problem sa palenjem i dizanjem sitema
 
Zdravo! Danas pre svirke nakon prikopčavanja, upalim T3 i ništa, kad se pojavi slika:(okačiću je kad dođem kući) ekran plav i redovi koji se nakon očitavanja završavaju sa "ok", pisalo je da "sačekam" kad se sve izredalo do kraja, dna ekrana oisalo je da pritisnem "exit" ako hoću da zavšim. Prizisnuo, opet iznova, onda ugasim-upalim klav jednom pa opet to iščitavanje pa opet exit pa oali gasi... I prepozna moj pozdrav i digne siszem. Život mi je smanjla za 10g,evo me na pauzi, sve radi sads normalno, šta će biti kad budem ponovo palio....
Šta je to, o čemu de radi, šta da ja radim.... Pišite!!!!!

casper 28.02.2017 22:28

Pa nemoj je gasiti, nek radi do iduće gaže. :D

Daj da vidimo te "redove" na ekranu i šta piše u njima. Tko zna što joj se dogodilo, očito je da ima neku grešku prilikom podizanja sustava.

VUNIMRAV 01.03.2017 02:29

1 Privitaka
EVO slike.Nikad mi se to nije dešavalo u 4g!!!Dakle,kad se sve redom izredalo do dna stranice i bilo ok tražilo je da pritisnem "exit# ako želim da izadjem!!

casper 01.03.2017 02:39

Tko zna što ona provjerava ali po ovoj slici mi se čini da je sve OK. Možda se više neće javljati ovaj ekran.
Ako se bude ponavljao, napravi Hard Test, možda tu nešto otkriješ.

VUNIMRAV 01.03.2017 03:00

A ti si tu Caspere😀!! Malopre, kad sam završio, probao sam par puta paliti i gasiti, ponaša se normano. A, kako to sa HD da uradim, jesi li mi već objašnjavao, ima li u temama?

casper 01.03.2017 03:05

Naravno da sam tu, čekam te da dođeš sa svirke da vidimo što je s tim "tirosom". :D

Ovdje je sve opisano za hard test. Ako se ne pojavljuje više onaj ekran, neka te ne sekira previše. Tko zna kakav pad napona prilikom paljenja je uzrokovao provjeru koja se prikazala na ekranu. Pa nije to Casio, to je prava firma. :D

VUNIMRAV 01.03.2017 03:10

Ma ti si legenda, svega mi!!!

VUNIMRAV 09.03.2017 02:48

Par svirki bilo OK,međutim večeras nešto novo!
Izgleda da je Tyros počeo svirati nekoj stvari.
Pritisnem palenje i poojavi se znak Yamahe i moja pozdravna poruka i tako stane i ne znam dokle bi čekao da n ga nisam ugasio i ponovo upalio i polkrenu o se normalno.Ni to mi se nikad nije dešavalo.
Moram napomenuti da sam pre dve godine menjao HD i da se taj disk od samog početka čuo kad ga upalim,čuo se kad se zavrti i dalje ne,danas,čini mi se da ga nisam čuo.
Druga stvar,pre 20 tak dana sam zamenio sve tastere na ekranu i sad svi rade,ali da li je nešto do toga moglo biti.
Ima li neko slipčno iskustvo ili uopšte zna li neko šta bi moglo biti,
Hvala svima!!!

casper 09.03.2017 03:23

Može biti svašta nešta, tko bi ga znao ovako "na daljinu".

Možda je hard disc ali isto tako može biti i napajanje. Hard bi se trebao čuti prilikom paljenja, to je normalno. Poslije mora biti poprilična tišina da ga čuješ, a vrti se sigurno jer u protivnom ne bi mogao s njega očitavati podatke.

Ova zamjena tastera ne bi trebala imati veze ali tko zna što je moglo poći po zlu?
Jesi li pokrenuo taj hard test?

VUNIMRAV 09.03.2017 03:32

Iako si mi pre godinu dve objašnjavao-ne znam!
A napajenje,je li to isto kao i za računar ili je Yamah anešto iskomplikovala?
I da li može biti napajenje povezano sa onom proverom što mi je radio pre nekoliko dana?


Trenutno vrijeme na Forumu 20:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org