YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   allen@heath zed fx (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30934)

toni-bt 21.08.2018 16:01

allen@heath zed fx
 
Koji efekat koristite za vokale na Allen @ Heath zed fx za narodnu muziku

Vux 26.08.2018 23:02

moj pevac je ima, cini mi se da koristi ping pong ako se secam dobro plus hall 2, moracu da ga pitam za sigurno

casper 26.08.2018 23:53

Može samo jedan efekat, koliko se ja sjećam.;)

toni-bt 27.08.2018 02:46

video sam da moze samo jedan ali hteo sam da cujem iskustva koji najbolje izlazi za vokale od kolege koji ga aktivno koriste ,probao sam ga danas ,postavio sam neki hall i nije los kao za pocetak ,inace za vece svirke koristim dinacord pm 16oo /2 i danas pozitivno me iznenadio mali allen hvala pozzz

Vux 27.08.2018 05:37

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 302912)
Može samo jedan efekat, koliko se ja sjećam.;)

znam da moze jedan (nazalost), i ja koristim istu miksetu za klavijaturu, nisam rekao da koristi 2 u isto vreme, menja efekte u zavisnosti od vrste muzike, jer mi sviramo od sinatre do stoje sve zivo u kaliforniji...

ne znam zasto samo jedan, jer problem u procesoru ili u cemu, zasto se nisu potrudili malo vise, pa makar bila i skuplja?


Dodato:
Citat:

Originalno postovano od toni-bt (Post 302913)
video sam da moze samo jedan ali hteo sam da cujem iskustva koji najbolje izlazi za vokale od kolege koji ga aktivno koriste ,probao sam ga danas ,postavio sam neki hall i nije los kao za pocetak ,inace za vece svirke koristim dinacord pm 16oo /2 i danas pozitivno me iznenadio mali allen hvala pozzz

ti efekti su ok, ali ako hoces nesto ozbiljno morao bi eksterni procesor neki da uzmes
odlicna je mikseta allen, i dosta dobar kvalitet... neko mi rece nedavno ovde (ne znam da l' je tacno) da allen i dynacord su u stvari ista kompanija, samo jedni rade americko trziste vise, a drugi evropsko... ne razumem se mnogo u miksere ali nama allen obavlja posao vec dosta vremena, bez ikakvih problema

casper 27.08.2018 08:51

Nema analognog mixera za par stotina eura, a da mu efekat iole valja. Isto vrijedi i za A&H zd.

Vux 27.08.2018 14:34

To se slazem sto posto... Ali radili smo pre par meseci sa jednim poznatim kalifornijskim bendom za svadbe na njihovoj mikseti x32, digitalna, isto su mi efekti bili lenji i suvi nekako. Mozda jer ja imam predrasude o berindzeru pa nisam hteo da mi zvuci lepo ali svakako mi za ozbiljnu svirku mora postojati odvojeni procesor za glas

zox2003 27.08.2018 14:52

Vux,
Kod tebe u Kaliforniji x32 efekti su suvi, ali zato kod mene ovde u Arizoni apsolutno nisu.:)
Radi x32 kao satic.Efekti su sasvim solidni.
Imam i ZED12FX koji sam koristio pre .....10 godina .Vise ga ne koristim. Za onoliko koliko košta Ok analogni miksercic.Ne sećam se tačno koji efekat sam koristio ali znam da je bila neka kombinacija hal + delay.

Vux 27.08.2018 15:47

Citat:

Originalno postovano od zox2003 (Post 302926)
Vux,
Kod tebe u Kaliforniji x32 efekti su suvi, ali zato kod mene ovde u Arizoni apsolutno nisu.:)
Radi x32 kao satic.Efekti su sasvim solidni.
Imam i ZED12FX koji sam koristio pre .....10 godina .Vise ga ne koristim. Za onoliko koliko košta Ok analogni miksercic.Ne sećam se tačno koji efekat sam koristio ali znam da je bila neka kombinacija hal + delay.

Ne znam, kazem ti imam predrasude prema berindzeru... a i nisam ga ja podesavao nego neki amer rumunskog porekla “sound engineer” :D
Verujem da se od te miksete moze svasta izvuci, ali ja taj dan nisam cuo razliku izmedju allena fx i x32...

Medjutim, da se vratimo na temu, allen moze sam da izvuce svirku kao mikser + efekti... vraticu se na onu staru, izlizanu, ali nazalost tacnu tezu, gosti uglavnom nece primetiti razliku izmedju halla na allenu vs nekog napucanog eksternog procesora, i baksis ce biti isti :D


Poz za Arizonu, ziveo sam u Phoenixu 3 meseca, lep grad, ako ne ides previse juzno od centra :D

casper 27.08.2018 17:00

Predrasude su gadna stvar ....

Sent from my XT1052 using Tapatalk


Trenutno vrijeme na Forumu 17:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org