YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Soundcraft mfx ili allen heath zed fx (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30166)

Nole Lakicevic 19.05.2017 12:43

Soundcraft mfx ili allen heath zed fx
 
Ako moze neka preporuka,interesuje me jedna mixeta od ove dve. Prvenstveno za vokale...

vlastos 24.05.2017 07:42

Imao sam MFX8 i mikser je bio odličan i sa aktivnim kutijama RCF Art 312a a i sa pojačalom Crown XLS 1500 DriveCore,kutije RCF Art 315.
Na Soundcraftu se čuje i najmanja korekcija. Uglavnom svi dugmići su bili na sredini. Sad sam uzeo A&H ZEDi 10fx,još ga nisam probao.

Odoslané z C3 pomocou Tapatalku

aleksandar031 24.05.2017 09:45

Licno imam Zed , mogu se napraviti dobri efekti za vocal, Soundcraft sam probao I meni se to nije svidelo, pricam o efektima. Inace, obe miksete za razliku od PM ili CMS daju mnogo vise.

vlastos 24.05.2017 21:09

Danas probao na brzaka ZEDi 10fx,slažem se da su efekti bolji na A&H nego na Soundcraft MFX8,ali primetio sam da je signal na Master izlazu za nijansu slabiji na Zedu. Ali to se reši sa većim levelom na aktivnim kutijama.

Odoslané z C3 pomocou Tapatalku

amavrenski 26.05.2017 16:48

ja koristim mfxi20 za ceo bend, i zadovoljan sam zvukom, efekti su skroz zadovoljavajuci... neuporedivo bolje radi nego kad koristim pm2 ili pm3 kao suv mikser u kombinaciji...
razmisljam se sad da uzmem novu signature seriju, zbog duplog efekta, samo nisam naisao na nekoga ko je pisao bilo sta o tome...

ffb 26.05.2017 17:23

Pisati da je neki mixer( efekt) bolji, gori itd. nema veze sa realnosti.Imam par kolega koji su nezadovoljni sa A&H efektom.Ja imam EFX 8 i apsolutno sam zadovoljan sa efektom. Sve je stvar ukusa.

adnanbradaric 26.05.2017 21:24

Kako napravis effect za mikrofon, koji delay , koji broj programma ? Ja imam EFX 12. hvala unaprijed kolega

ffb 26.05.2017 22:51

Imas dva banka A i B.U banku B imas par delaya,odaberi po zelji.Editujes sa ona tri crvena potenciometra,fx fader stavi na nulu.Na kanalu dodavaj fx od 10-14 sati.Poigraj se malo nije tesko ni komplikovano.

Nole Lakicevic 27.05.2017 12:24

Do skoro sam koristio dynacord powermate 600/3. Imam aktivne zvucnike i aktivan sistem...i nemam potrebe za aktivnom mixetom. Prodao sam dynacord, pa sam bio u nedoumici oko allen heath zed i soundcraft mfx... Kupio sam soundcraft mfxi 12...pojavila se povoljno a super je stanje.
Tonski je odlicna, svako pomeranje potenciometra se cuje (nije kao dynacord)
Efekat moze da se podesi kako god zelite...
Inace imam i tc voice live 2 koji ima takodje super efekte pa mogu da kombinujem... radio sam u medjuvrmenu na dynacord cms 1000.. efekti su ok ali se u svirci dosta gube...i nije to to...a date za polovnu mixetu 1000-1200€
Mene je konkretno soundcraft mfx 12 izasao 250€ u super stanju i ako treba bolje dati jos 100-tinak € za alesis midiverb 4 i imate dva efekta i dosta bolju kombinaciju od dynacorda za smesne pare u odnosu na njega... + 12 mikrofonskih kanala i 2 stereo.

adnanbradaric 30.05.2017 15:59

Hvala, a jeli moguce da se koristi i reverb iz banke A i delay iz banke B u isto vrijeme ?


Trenutno vrijeme na Forumu 17:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org