YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   boje za fm8 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18027)

muamerboss 16.03.2011 19:38

Ja ne mogu da ucitam ove boje od dx11 sto je neko stavi...Pise da nije ispravan format..Idem na file opet syx(tako nesto),onda nadjem neku boju u ovom folderu al pise da nije dobar format...Mozel pomoc??
Dodato:
Evo jedno mozda glupo pitanje :D:

Jel se moze fm8 nekako spojiti sa fruity loops-om..Tj. da otkucam u fruity loops sta da svira,a da boju vuce sa fm8..Ako nemoze fm8 moze li onda kontakt ili neki drugi program sa semplovima??Hvala unaprijed

casi 16.03.2011 21:02

Vidi da li ima opcija import pa pokusaj preko nje.Kada budes ucitao snimi u format koji podrzava FM8.

yamahapassion 16.03.2011 23:52

kolega casi, sve masine iz dx serije su striktno analogija koliko ja znam, posto je tada jos bilo rano za digitalne procesore za obradu tona, nego se sve zasnivalo na obradi analognog signala (preko operatera). Tek se sa semplerima novije generacije mogao dobiti taj sound koji opet nije isti kao na dx masinama bas upravo zbog digitalne obrade sempla. Upravo ta razlika daje dx yamahama taj "mastan" ton i smek koji ni jedan sadasnji sempler ne moze da izbaci, osim kurzweila koji koliko mi je poznato poseduje analognu obradu sempla (noviji modeli). Ako si se malo igrao sa FM8 mogao si da primetis da osim efekata (sto sam ja naveo kao primer) ima jos mnogo mnogo opcija u tom programu o kojima dx masine mogu samo da sanjaju, a takodje i FM8 poseduje te famozne operatere (6) koji su i omogucili dx masinama takav sound. Istina da nije dovoljno loadovati samo sound npr sa dx11 u FM8 i svirati. Naravno da ce takva boja da zvuci siromasno. Load sys ex boje je samo start, pravo je znanje tu boju obraditi u samom programu, provuci je kroz sve opcije, na kraju dodti efekte po zelji, i tek onda mozemo dobiti boju da se kaze da lici na nesto. Treba tu puno zivaca i igranja, ali vredi truda... Ja prvi licno nisam imao nerve da sve to isprobavam, ali imam kolegu koji je jako upoznat sa tim programom, i cuda pravi sto se tice boja, pa zato i pricam.

mura 11.04.2011 13:31

Jel se moze fm8 nekako spojiti sa fruity loops-om..Tj. da otkucam u fruity loops sta da svira,a da boju vuce sa fm8..Ako nemoze fm8 moze li onda kontakt ili neki drugi program sa semplovima??Hvala unaprijed[/quote]

moze se spojit sa fruity loops programom, odes u fruity loops pa na chanel, add one i tamo nadjes plugin fm8

tranzit 11.04.2011 14:13

@yamahapassion
Samo u jednom grijesis, DX11 a svi ostali DX su obicni digitalni sintisajzeri kao i svi ostali iz njihove i slijedecih generacija i nemaju ni blage veze sa analognim sintisajzerima. Sve sto oni imaju od analogije su kablovi koji povezuju pojedine module. Inace FM7 i FM8 su vijekovima ispred DX sintija.

@casi
Kakvi bolji digitalno analogni konverteri kod DX sintija, pa to su sve prastari 12 Bit konverteri a danas svaka i najbjednija zvucna karta od 20 eura ima 16 Bit konvertere.

mariosb 14.04.2011 19:28

pozz sa kojim programom mogu convertirat syx u ksd format ???

grandia 14.04.2011 19:49

zelis FM8 da konvertujes u FM7 ? ~:>

to ne moze ....

mariosb 14.04.2011 21:32

ne nego zelim da prebacim boje od yamahe dx11 koje su u syx formatu u ksd da mogu koristit na fm8

miniakimailto:a 15.04.2011 17:24

ee moras otic prvo na import pa onda da izaberes syx datoteku

mariosb 15.04.2011 19:12

da odem ali neodgovara format ne moze ga otvoriti


Trenutno vrijeme na Forumu 08:53

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org