YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Pravljenje terci na Tyrosu 1 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19764)

djlabomi 22.08.2011 09:43

Pravljenje terci na Tyrosu 1
 
Molio bih one koji znaju i imaju dobru volju da, meni i ostalima koji bi da znamo, objasne kako se prave terce za folk na T1.

yamahapassion 22.08.2011 11:57

Ja mislim da na tyrosu 1 kao i na psr serijama mora da se pravi sa onim setupom i midi kablom. Ne verujem da moze drugacije.

tyros-trinity 22.08.2011 19:23

moze ako se napraviti u voice editoru,ali ne isplati se to,jedna terca zauzim jedno mesto u custom bojama.najbolja je verzija sa midi tercama,daleko je jednostavnije i lakse.pozzz

djlabomi 23.08.2011 01:19

Ne znam ja od ta dva ni jedno da odradim...
Kako to da odradim sa midi tercama? U samoj klavijaturi ili kompjuteru? Koristi li se neka dodatna aplikacija?

fico 23.08.2011 11:38

Mislim da je za tebe najbolje preko midi kabla kao sto su ti vec napisali.Potrazi u downloadu ima uputstvo sa slikama koje sam ja i jos neki postavili davno. Mislim da ces se tim uputstvom lahko da snadjes i nabavis sebi midi kabal i sa njim spojis midi izlaze i eto terci odma .

tyros-trinity 23.08.2011 22:58

moras imati i midi set,postavis njega,ubacis midi terce u song,povezes midi kabl u MIDI A in i out,i samo odaberes terce...vrlo je dobro i to sto nakon menjanja boje gde je terca,ta ista boja svira tercu,naravno koju odaberes...nadam se da sam pomogao...pozzz

djlabomi 31.08.2011 15:05

Kakv midi set treba da imam...? Nije mi baš jasno...

mladen.lav 31.08.2011 17:51

Mene bi isto interesovalo gde naci taj midi-set? Midi kabal sam kupio, ali taj set ne mogu naci barem ne na ovom forumu. Ako moze da se namjesti i bez seta moze li neko objasniti ovde kratko u par rijeci. Kod mene je u pitanju Tyros 2. Hvala

fico 31.08.2011 19:12

Da objasnim to nije set u smislu kakve poznaju korisnici korg sintova nego je to samo 3 fajla koja se ucitaju u sint i odma imas sve podeseno za terce.Znaci to je sistemski fajl koji se ubaci u sint onda je tu jos tercin fajl i zadnji sistem fajl bez terce .Pored toga vam treba jos i fajlovi za tercu a to su posebni midi fajlovi u kojima je upisano samo kako da svira drugi glas odnodno iz kojeg tonaliteta .Ako zelite imati sve kombinacije terci ima jih ako se ne varam 60 .Ako procitate uputstvo za pravljenje setupa pola ste posla odradili znaci jedino da se onda obratite nekome na privat poruku ko ima isti sint i ako je voljan da vam to posalje.Posto je to zasticen materijal nema ga u download sekciji nego ide sa ruke na ruku.Pa sad kako se ko snadje.

djlabomi 31.08.2011 20:36

A, koji su to sistemski fajlovi, gde da ih pronadjem?


Trenutno vrijeme na Forumu 03:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org