YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Fantom G8 sa kojim arrangerom (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27898)

vonjpomodrem 25.01.2015 10:02

Fantom G8 sa kojim arrangerom
 
Imam klaviaturu fantom G8, a sad bi mi trebao još jedan arranger sve za kučni studijski rad. Razmišljao sam koja bi kombinacija bila najbolja
Roland modul BK-7M ili klaviatura BK-5. Inače o kombinaciji sa BK-9 ne razmišljam je mi dodje preskupo. Ako ima neko iskustva o tome , neka me razsvetli;) Hvala vam puno i lep dan

pekilik 25.01.2015 14:19

Ako je svrha kucno sviranje mozda bi i softverski aranzer tipa vArranger 2 mogao da dodje u obzir ako imas solidnu konfiguraciju kompijutera a mogao bi koristiti tvog fantoma kao sound engine.

sinisa 25.01.2015 15:47

Ako je vec za studijski rad izmedju BK-7m i bk5 ja bi uzeo BK7m zbog kvalitetnijih izlaza.

vonjpomodrem 25.01.2015 16:50

Ne to mi je prekomplicirano
Dodato:
Kako misliš to zbog kvalitetnijih izlaza, kakva je razlika medju modulom in klaviaturu

sinisa 25.01.2015 17:21

Da budem precizniji mislim na Wave rom.
Recimo za primer uzmi E seriju E50 kao najslabija klav. u toj seriji ima wave ROM 512MB dok E80 sa skoro identicnim brojem zvukova ima wave rom 1GB. Razlika je u kompresiji internih semplova. Tako naprimer klavir na BK5 i BK9 nece imati isti kvalitet.
BK-7M ima veci wave rom u odnosu na Bk5.

vonjpomodrem 30.01.2015 12:21

VArranger2
 
Citat:

Originalno postovano od pekilik (Post 277047)
Ako je svrha kucno sviranje mozda bi i softverski aranzer tipa vArranger 2 mogao da dodje u obzir ako imas solidnu konfiguraciju kompijutera a mogao bi koristiti tvog fantoma kao sound engine.

Evo skinio sam vArranger2 1.17 sve uradio kako treba , ali ne radi sa Rolandom fantom g8 , kao da nije kompatibilan. Ako bih kupio taj software , onda bih bacio novac. U čemu je problem? Možda taj skinuti, nije u cjelini. Ima koga , koji radi sa fantomom g i varrangerom? Hvala

pekilik 30.01.2015 12:50

vArranger 2 nema svoju demo verziju, nekad ju je imao ali vec par godina ne jer koristi USB stick aktivaciju, verovatno je verzija koju si pronasao na netu neka prastara koja nema ni pola funkcija koje ima legalna poslednja verzija jer se software konstantno razvija, u opcijama za midi port trebas iz vA2 kao midi out postaviti midi port koji koristis da povezes klavijaturu i Pc i trebas podesiti kanale koji su u nesto drugacijem redosledu nego sto je to kod rolanda, verovatno treba nesto i podesiti u samom rolandu u njegovim midi podesavanjima da bi mogao da prima signal od spolja.

vonjpomodrem 30.01.2015 16:37

I ja mislim da je to bila greška. Inače , plati 348€ in probaj:p
Pare ne vračaju. Ne znam sada, dal se isplati ili ne. Jer mogu to aktivirati na dva kompa, i kako je ako se ti comp sesuje?

pekilik 30.01.2015 17:29

Pa na sajtu Dan kaze da mozes kupiti i ako ti se nesvidja ili postoji neki problem mozes vratiti program i bice ti vracen novac do poslednjeg evra, ja se iskreno nisam pokajao sto sam ga kupio jer su mogucnosti velike kao i kod top hardware aranzera a u mnogim stvarima i vece, a radi se o USB stick aktivaciji pa mozes koristiti na koliko hoces kompjutera jedino sto USB stick se mora nalaziti u utoru kompa.

branoy 25.02.2017 04:56

i sta se desi ako ti neko ukrade stick, ili se polomi, ili ,.. jbt ne smes otici u WC ako si negde u kaficu i ostaviti to u laptopu, to sad pa sad neko izvadi i odnese..


Trenutno vrijeme na Forumu 08:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org