YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Mixeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   SKP VZ-60A ili Omnitronic LS-822A (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25064)

Nautica 27.03.2013 00:58

SKP VZ-60A ili Omnitronic LS-822A
 
evo ovako, gledam neku aktivnu mixetu pa posto mi nije veliki budzet 200-250e jedino ove dve mixete sam nasao za te pare:

-SKP VZ-60A
-Omnitronic LS-822A

pa molim ko ima iskustva sa ovim mixeticama da mi kaze nesto o njima, koja je bolja? ako ima neko jos neki predlog sem ovih mixeta naravno da moze da se izjasni, samo mi je vazno da ne prelazi budzet... znam da je bolje uzeti neki dynacord ali ja za to trenutno a ni u skoroj buducnosti necu imati novca....

Po specifikacijama vidim da obe mogu da guraju 2x200w, da li bih mogao da pokrijem 70-100 ljudi sa ovom mixetom?

unapred hvala

vingula 27.03.2013 01:00

kad sam vidio naslov tvoje teme...bio sam spreman uplatiti 30 eura na tvoj račun, drugi put malo razmisli o naslovu!!!!!

tranzit 27.03.2013 01:07

Nautica, ne valja to nicemu, ne bacaj bas badava pare. Ili potrazi nesto polovno za taj novac ili uzmi ovako nesto, daleko je bolje nego oba ta sto si naveo i to skupa:
http://www.thomann.de/de/samson_xml_610.htm

Nautica 27.03.2013 01:19

hvala na brzom odgovoru i na savetu, nisam tu mixetu video po oglasima uopste tako da nisam ni cuo za nju... po specifikacijama vidim da je 2x300w sto je jace od ovih sto sam ja naveo, samo ne znam koliko se krece cena?

i kazite mi molim vas po vasem misljenju tranzit koliko bi ta mixeta mogla ljudi da pokrije? hvala puno

harepa50 27.03.2013 01:21

Imam Omnitronic LS-822A i radi ona posao ali i dan danas imam problema sa hladnim lemovima. Odnesem u servis, prelemim, poslije toga odlemi se nešto na na drugom mjestu. Malo neozbiljno sklopljen mikser. Rekao sam sebi da neće više u servis dok ne budu hladni lemovi na svakom ulazu i izlazu, ne isplati se stalno popravljat...

Poslušaj tranzita ;)

I v a n 27.03.2013 17:23

Iskreno bolje da iznajmljujes negde mikser dok ne skupis jos parica pa uzmes neki iole normalan mikser...
Na ovim prackama pisu 2x200w al ne pisu na koliko oma,a uglavnom je na 2 oma,a kutije su uglavnom na 8,pa onda je to znatno slabije,a kad ga nagaris ili povezes kutije u bridz,pa dobijes 4 ili 2 oma mikser uglvanom ode bogu na istinu...
Ili gledaj po oglasima neku stariju miksetu koja ima sirovu snagu,jak trafo i tranzistore... pa dodas neki efekat procesor jer su kod njih efekti uglavnom prevazidjeni,ali su masine robusnije od ovih integralaca koje moraju da hlade 5 ventilatora a i tad puknu brzo...
Evo skoro videh Dinakord 1250 za 310e hitno coveku...Vrlo fina masina,imao sam je dugo,zamenili smo je samo zbog gabarita... e tako nesto juri,ili psx802...jesu malo starije ali su mazge a i efekti im jos uvek odlicno zvuce...

harepa50 27.03.2013 23:45

@I v a n

Kakva 2 oma? Jel ti znaš šta pričaš? Na Omnitronicu piše 2x200W u 4 oma (barem na kutiji) jer ga posjedujem. Nećeš naći aktivnu miksetu sa pojačalom koje radi na 2 oma, a i teško ćeš naći samo pojačalo. Na ovim mikserima nije deklarisana snaga u bridge modu, to samim tim znači da ne podržavaju bridge mode.

tranzit 28.03.2013 01:09

Na ta 2 Ohma bi bio zestoki vatromet na bini... zestoko bi se pusilo, a gdje ima dima, ima i vatre =))=))=))=))

harepa50 28.03.2013 02:24

Pirotehnika, efekti... :)) :))

I v a n 28.03.2013 17:41

Citat:

Originalno postovano od harepa50 (Post 240180)
@I v a n

Kakva 2 oma? Jel ti znaš šta pričaš? Na Omnitronicu piše 2x200W u 4 oma (barem na kutiji) jer ga posjedujem. Nećeš naći aktivnu miksetu sa pojačalom koje radi na 2 oma, a i teško ćeš naći samo pojačalo. Na ovim mikserima nije deklarisana snaga u bridge modu, to samim tim znači da ne podržavaju bridge mode.

Kolega da ste prvo lepo procitali post pa tek onda komentarisali.... nego ovako pisete,kao da bi da se svadjate...
Ajd sad da prevedem ili pojasnim,posto ocigledno ima potrebe za time:
Reko sam da na tim miksetama od tih ekstra proizvodjaca,uvek napisu snagu koja je izmerena u njihovoj laboratoriji pri nekoj smesnoj impedansi a da se to ne naznaci,i onda kad se nakace kutije od 8oma nije ni blizu tih 200-300w,meni 2 oma i ne treba,niti sam ih trazio kod neke miksete...
Znam da ne mogu da guraju u bridge modu,zato i crkavaju,jer bi ljudi da rade svirke od 300 ljudi sa mikserom od 200e,pa onda nakace po 5-6 kutija i bude vatrometa...
A ovo sto sam predlozio coveku je provereno jer smo sa 1250 gurali 4 kutije,a cesto i 6 kutija.802 je malo slabiji i manji,al za 100-150 ljudi odlican... mogu da napisu na Omnitronic-u sta hoce,al na proverenim masinama se zna sta mogu a ste ne...


Trenutno vrijeme na Forumu 04:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org