YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   povezivanje laptopa i pc-ja??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5152)

x3meSRB 05.07.2008 21:18

povezivanje laptopa i pc-ja???
 
nabavio sam kabl za povezivanje pc i laptopa preko lan portova i neznam kako da mi proradi veza shta sve treba da se odradi da bi mogao da na laptopu koristim internet konekciju sa home pc-ja, i jel vidi xp posle hdd od drugog kompa u MY COMPUTER ?imam na oba xp sp2 i kabl nije sa vezom kao onaj za switch nego za direktno povezivanje..... zna li neko? pomagajte....

Vule 06.07.2008 17:21

pa zar ti nije lakše da uzmeš ruter i povežeš oba kompa na internet,ako ti je samo zbog toga?

krema 06.07.2008 17:48

ruter je skupa opcija !![

1. moras imati crossover cable kad bi povezivao dva PCa pomocu LANa !
2. na PC gde imas internet sheruj internet da bi moglo preko LAN da ti internet ide prema laptop, kad to budes uradio automatski LAN dobije 192.168.0.1 IP adresu, i tako mora da bude!
3. na laptop u LAN opcije nek ti bude setiranje kod TCP/IP automatski podeseno za IP adresu.
4. da bi gledao HDD medzusobno, mozes da sherujes My Documents ili bilo koji Folder ili Disk !

nadam se da sam ti malo pomogao

Vule 06.07.2008 17:55

Citat:

Originalno postovano od krema (Post 43213)
http://www.wlanbook.com/wp-content/u...ut-gigabit.jpgruter je skapa opcija !!

1. moras imati crossover cable kad bi povezivao dva PCa pomocu LANa !
2. na PC gde imas internet sheruj internet da bi moglo preko LAN da ti internet ide prema laptop, kad to budes uradio automatski LAN dobije 192.168.0.1 IP adresu, i tako mora da bude!
3. na laptop u LAN opcije nek ti bude setiranje kod TCP/IP automatski podeseno za IP adresu.
4. da bi gledao HDD medzusobno, mozes da sherujes My Documents ili bilo koji Folder ili Disk !

nadam se da sam ti malo pomogao

ma jeste "skupja" opcija...50-tak eura,ali pošto čovek hoće da koristi lap top glupo je da bude ograničen da ga drži pored ovog računara i da ga pomera onoliko koliko mu je dugačak kabl...mislim da se wireless ruter može naći i jeftinije,možda 35-40 eura i stvar rešena...

krema 06.07.2008 18:09

rolandinjos,

covek ako ima para onda nek sam odluci dal da uzme wired ruter ili mozda wireless router, takodze postoji opcija i jedan mini LAN switch koji kosta tri puta manje od routera!!!
Ja sam njega razumeo da on ima onaj cabal i da trazi pomoc kako da poveze dva PCa preko LAN portova.

Vule 06.07.2008 18:25

Citat:

Originalno postovano od krema (Post 43219)
rolandinjos,

covek ako ima para onda nek sam odluci dal da uzme wired ruter ili mozda wireless router, takodze postoji opcija i jedan mini LAN switch koji kosta tri puta manje od routera!!!
Ja sam njega razumeo da on ima onaj cabal i da trazi pomoc kako da poveze dva PCa preko LAN portova.

ma ok...eto mu izbor pa neka sam odluči šta mu je najbolje...;)

x3meSRB 06.07.2008 21:09

ma nije problem u 20-30 eura za to ali imam kabl koji sam kupio za 100 din (crossover) a i ne treba mi za neshto posebno, samo sam hteo da koristim blagodeti interneta i iz kreveta..... :D plivanje po prostranstvima interneta ledjnim stilom =)) tako da ce i kabl da mi zavrshi posao.... samo me jebe u kompu mi izbacuje crveni krstic preko konekcije i pishe kao da kabl nije ukljucen......

Vaxter 07.07.2008 00:39

Onda ce biti da ti kabal nije dobar...
Samo, da bi mogao da sherujesh internet medju kompovima, na XP-u je u 90% sluchajeva potrebno na oba kompa dodeliti fiksne IP adrese u istom segmentu.

krema 07.07.2008 02:34

uradi kako sam gore napisao, sheruj internet konekciju, a na laptop u LAN setiranje kod TCP/IP setiraj automatski, i nemas frke, kod mene tako radi 100% bez problema, ovo ti kazem od moje iskustvo. A kabl mora biti crossover !!!
ajt probaj pa javi :)

x3meSRB 07.07.2008 04:05

u laptopu kad ubacim kabl pishe CONECTED a u pc ne, i probao sam da zamenim strane opet isto, ipak mislim da je do moje lan kartice, da je mozda drajver sjeban.... a kabl je crossover i sherovao sam konekciju,


Trenutno vrijeme na Forumu 02:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org