YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21344)

sinisa 24.02.2012 21:46

Na rolandovom sajtu pise pod performanse list Over 500 “Music Assistant” memories na internoj memoriji,a na usb nije ogranicen broj.
Pa dalje Performance memories per List Max. 999

Jel mi te Performance memories dodje isto kao i user programs na e80?
Na e80 isto mozes da napravis liste user programa recimo zabavne,narodne itd ali je ogranicen na 144 mesta po listi.

Zlatek 24.02.2012 22:32

@sinisa
Performance memories je isto kao i user programs na E80.Istina je da je E80 ograničen na 144 mjesta po listi, ali zato možeš stvari pohraniti u Music Assistant koji nema ograničenja sa brojem mjesta.

Morison 24.02.2012 22:56

Boki,
princip zakljucavanja je nikad bolji!
Pritiskom na bilo koji taster ritam sekcija ulazis u tu sekciju ritmova ali se ritam nece promeniti dok ne izaberes ritam (tockicem) i ne potvrdis tasterom ENTER.
Za zakljucavanje ritma se zadrzi taster (u bilo kojem meniju da si) na mozda i manje od jedne sekunde!! Vrlo brzo! Na ekranu se pojavi STYLE i katanac (zakljucan ili otkljucan). Na glavnom ekranu imas pregled sta je zakljucano a sta ne.
Znas vec da na isti princip zakljucavas i tempo i boju....
Sinisa
Interne performance su nepromenjive fabricke. User performance se mogu snimati iskljucivo na usb stick.
Ovde su samo drugacije nazvali ali liste su ustvari user programi spakovani u jednu listu. Umesto da imas neke kategorije (tipa izvodjac i slicno) ovde su dali mogucnost da pakujes vise lista i da po tome organizujes sve.
Dalje...Za biranje usera mozes da udjes u performance list spisak i da
1) vrtis tockicem do odredjene performance (usera), enter da potvrdis ili
2)stisnes NUMERIC taster; tasteri za biranje boja postaju numericki; kucas na primer 12 i enter i on ce pozvati user pod rednim brojem 12 u toj listi! Vrlo bitno ako na primer imas dosta usera u listi pa da ne bi vrteo...jednostavno otkucas 454 i enter i eto ga cetrstopedescetvrti user :)
Dodato:
Da dodam da istim principom se numerickim tasterom mogu birati i boje i ritmovi. na primer, potrebno je prvo uci u sekciju za ritmove, zatim numeric taster, otkucas broj fabrickog ritma i enter.

Boban010 24.02.2012 23:28

Ne znam,cini mi se da cu svo vreme razmisljati o tome kako ti tasteri imaju i drugu funkciju...
Ajd vidi molim te koja je procedura za pozivanje ritmova sa USB-a.Recimo nalazim se u meniju jedne liste performansi i sad hocu da pozovem neki ritam sa usb-a,pa da se opet vratim u tu listu.
Kod EXR E2 sam imao 8 boja uz svaki ritam,kod GW8 uz pomoc favorita 10 plus jednu One touch a sad kod BK5 "samo" 4 OTS.Mislim da je to malo u odnosu na prethodne modele...
E da i interesuje me kad pritisnem Uper2 da li to iskljucuje Uper1?
p.s.Logicno bi bilo da kljava bude BK7 a ne BK5,da li to znaci da se ubrzo ocekuje model bez zvucnika i sa vise funkcijskih tastera?

Morison 25.02.2012 00:07

Ne brini Boki, lepo su to resili za lock, nema greske.
Sto se tice prvog pitanja situacija je sledeca:
prvo recimo udjes u performace listu (taster) izaberes jednu od postojecih lista i ucitas je. Sledeci put gde god da se nalazis u bilo kom meniju kad budes stisnuo ovaj taster ucice odmah u ucitanu listu.
Tvoje ritmove biras tako sto stisnes USB memory taster, izaberes folder sa ritmovima i biras ritam...kasnije kad zelis da se vratis u ovaj folder i izaberes neki drugi ritam jednostavno pritisnes USB memory taster i odmah si u tom folderu...
Sto se tice boja:
Kada izaberes boju,na primer elektricni klavir u sekciji klaviri, pa recimo izaberes harmoniku u sekciji organ i accordions...itd itd sledeci put kad udjes u sekciju klavira izabrace ponovo boju koju si iz te sekcije poslednju birao (el.klavir)! Udjes u sekciju harmonike i eto je poslednja koju si svirao...tako da on u svakoj sekciji pamti poslednje boje koje si odabrao. Ako iskljucis u globalnom podesavanju da ti ne vuce fabricke postavke efekata onda ce ti efekat ostati od user-a...nadam se da sam lepo objasnio?
Upper 1 se ne moze iskljuciti, pise u uputstvu. Moze samo da dodas ili iskljucis upper 2 i lower.
Sto se tice predvidjanja da li ce se pojaviti nova sprava to ne bih nagadjao ali ono sto smo tamo na samitu culi jeste da se, barem za sada, o tome ne razmislja.

sinisa 25.02.2012 01:11

@Zlatek
Imam E80 i znam sve o njemu,koristim bas MA ne idem na user progams list.


Nisam znao da su interne nepromenjive. Dobro te liste onda malo mi vise lice na onaj Index sto ima na E80 no nebitno sad da ne usporedjujemo. Hvala na odgovoru i hoce biti uskoro koji demo snimak sa BK 5 ?
Dodato:
@Boban010

Moje neko misljenje je da ce verovatno ako ne pred kraj ove godine onda sledece izbaciti i neki aranzer u top klasi,obicno su ih izbacivali na svakih 5 godina odprilike. To sto ne govore nista o tome nista cudno,roland koliko znam nikad nije isao prvo sa reklamom pa onda izbacivao klav.nego obrnuto prvo je zvrse pa onda nas obaveste.:p

Boban010 25.02.2012 15:15

@Morison
Hvala druze,sve je jasno,probaj da li je moguce napraviti na USB jos foldera sa ritmovima pa javi.Da li ima opciju Style finder i da li pretraga ukljucuje i fabricke ritmove ili samo sadrzaj aktuelnog foldera?
@Sinisa
Mislim da su se zeznuli kod GW8 sto su prvo napravili nju a ne Prelude pa im prodaja Prelude nije bas isla te su zato odlucili da promene taktiku!:D

mrkic 25.02.2012 17:46

@morison

da li si isprobao druze njegove beat ritmove? GW 8 je tu bio bas slab. U sustini nisam nasao ni jedan fabricki neat ritam da mi vredi.

Morison 25.02.2012 20:14

Mozes imati foldera koliko hoces, sa ritmovima, mp3 fajlovima, midi fajlovima...
Fabricki ritmovi su odlicni. Uvek se to moze i malo prilagoditi po ukusu ( u makeup tools-u) i preradjen ritam snimiti na usb memoriju.
Zanimljiva je funkcija snimanja u wav celokupne svirke sa sve audio ulazom a sto je najzesce, moze se vrsiti overdub, snimanje preko wav-a (ili mp3-a)! Dakle snimis prvo wav sa recimo aranzerom i "patosom" desno... pustis taj wav, ukljucis snimanje,sviras preko i snimis novi wav sa dodatnom svirkom ...i tako koliko god puta treba.

nesaband 25.02.2012 20:25

Morison,moracu da ponesem laptop u radnju kad budem ponovo isao da probam BK5,tesko je sve ove korisne informacije popamtiti.
Odavno nisam imao kontakt sa nekim kao sto si ti i da ima toliko znanja o nekoj novoj spravi.

Pozdrav=D>


Trenutno vrijeme na Forumu 18:20

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org