YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostalo (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=66)
-   -   mp3 recorder (snimac) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19684)

yamahapassion 12.08.2011 17:01

mp3 recorder (snimac)
 
Moze li mi neko reci kako se krecu cene mp3 recordera, mislim na hardverske uredjaje, ono kao mp3 player, ali da mogu i da snime npr. sa miksete zvuk (svirku itd...) Koja je marka najjeftinija, koje su otprilike cene, i koja je marka najoptimalnija sto se tice odnosa cena/kvalitet?

tranzit 12.08.2011 18:47

Uzmi Zoom H-1 i uzivaj. Ovo je portable digitalni MP3 i Wav Recorder sa ugradjenim stereo mikrofonom a ima i Line ulaze za direktno snimanje sa mixera. Snima na Micro SD kartu sto je vrlo prakticno a iako je Zoom jedan od pionira na ovom podrucju sa visokim renomeom cijena mu je samo 100 eura pa je odnos cijena/kvalitet fenomenalan. Najbolji portable digitalni Recorderi se krecu u rangu cijena izmedju 500 i 900 Eura ali ce ti i Zoom H-1 odraditi posao kako treba. Isto bi se moglo napisati i za Tascam DR-5. Probao sam ih oba i... prije bih se odlucio za Zoom jer je kvalitet ugradjenog stereo mikrofona bolji nego kod Tascama. Mozes, ako se bas mora, uzeti i Swissonic MDR2 za nekih 70 eura ali razlika u kvalitetu u odnosu na ova dva gore je "k'o nebo i zemlja". Najbolji digitalni Recorder sa ugradjenim mikrofonima koji sam imao u rukama je Korg MR-2 ama mu je i cijena preko 600 eura pa ako bas imas para na bacanje onda obavezno ovaj Korg.

yamahapassion 12.08.2011 18:54

@tranzit: Hvala puno na brzim i detaljnim informacijama, meni je bitno ovo za line in ulaz da se moze zvuk snimiti cisto, kako Bog zapoveda. Moram tu pronjuskati po radnjama za taj zoom h-1, cim nadjem uzimam ga odmah, mislim da je to idealno za mene. Hvala jos jednom i ziv bio!

nikadvisekorg 12.08.2011 22:04

Druže za 100 eura i manje možeš naći polovan netbuk 8 ili 9 inča sa ssd diskom i instaliraš sound forge i teraj, em imaš komp em i to što ti treba....

tranzit 12.08.2011 22:57

E vidis taj netbook da bi dao snimak kvaliteta jednog Zooma H-1 morao bi da bude dopunjen nekim audio interfejsom koji, da bi bio u kvlaitetu Zooma H-1, bi kostao najmanje 150 do 200 eura (jer su zvucne karte i AD konverteri tih netbookova ocajni). Kad to sve saberes ispade ta solucija skuplja najmanje dva i po puta a i dalje bi Zoom H-1 bio u prednosti.

yamahapassion 12.08.2011 23:57

@nikadvisekorg: bas sam pre neki mesec uzeo jedan mali netbook, ali pokusavam da ga sredim da mi bude kao mali sempler, i uspeo sam vec dosta toga odraditi, pa ne bih da ga opterecujem jos dodatnim programima, a i zgodnije je taj mali snimac, stavis u dzep i uvek ti je dostupan, a kvalitet snimanja je super.
@tranzit: Bas sam odgledao neke demoe na youtube i malo procitao specifikacije za taj zoom h-1 i mislim da je to prava stvar za mene.

tranzit 13.08.2011 00:52

Budi siguran da je to prava stvar za tebe, a i ne bih ti ga ni preporucio da nisam u to sto na sto uvjeren.

Simke 13.08.2011 11:24

@yamahapassion
Moj ti je savet da ne bacas pare na skupe uredjaje koji kostaju 100 i vise evra!!
Ja koristim "CREATIVE ZEN"od 512mb(imas od 1gb,2gb...)ali nema potrebe da uzimas sa vecom memorijom od 512mb.Ovo pisem iz razloga sto ti sa tolikom memorijom mozes da snimas vise od 6 sati efektivne i konstatne svirke...pa to je pola tezge!
Inace on je klasican mp3 player koji ima u sebi "LINE IN"..znaci ubodes u njega malu bananicu i cinceve u mixer,podesis jacinu signala,pritisnes REC i uzivas!
Ima brdo opcija u sebi,inace snima direktno u mp3 format na 160kbps/44kHz,a to je sasvim ok,i korektan zvuk.Nije veci od kutije sibica,i kosta izmedju 30-35e(ja sam ga platio 25e:D)i vise sam nego zadovoljan sa kvalitetom snimka i sa samim odnosom kvalitet-cena!

tranzit 13.08.2011 14:23

Zoom ima daleko bolje AD convertere. Creative Zenovi AD konverteri su konzumerska klasa (16Bit/44.1kHz) a Zoomovi zadiru vrlo duboko u profi ligu sa svojih 24Bit/96kHz i on je klasicni portable digital recorder ciji kvalitet je daleko iznad Creative Zena a osnovna namjena mu je bas snimanje u visokom kvalitetu.

yamahapassion 13.08.2011 16:40

Danas sam gledao te playere u najblizem trznom centru, pa me sad nesto interesuje: Video sam da neki mp3 playeri imaju ugradjen mikrofon i pise da mogu da snimaju glas i npr. kad na playeru pustim radio, mogu i to da snimaju. Da li to znaci da oni mogu snimati i kada ja npr. na onaj ulaz za slusalice prikacim kabal od klavijature, ili player mora jos nesto ekstra da poseduje, neku funkciju?


Trenutno vrijeme na Forumu 14:06

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org