YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa3x Songbook povlacenje ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31214)

sinisa 08.02.2019 21:28

Korg pa3x Songbook povlacenje ritmova
 
Naprimer u songbook snimim postavku doredjenog ritma,tonalitet pref. itd.. i sve to extra radi bez problema dok jedan dan ne odlucim da promenim podesavanja na ritmovima.

Problem sledec:
Ako izmenim postavke ritma u user naprimer promenim set bubnja u songbook mi i dalje poziva taj ritam sa starim postavkama.
Dali je moguce da ih songbook povlaci sa izmenama koje su naknadno uradjene ,a da se ne mora ponovo memorisati u songbook?

Tomy 08.02.2019 22:59

songbook ima svoje postavke od ritma. Sve promene za songbook se memorišu u songbook.
Dodato:
ako hoćeš da koristiš postavke od ritma, moraš da ga i pozoveš iz user ili preset banke ritma a ne songbook-a.

sinisa 09.02.2019 00:26

Prosto receno moram memorisati songbook opet sve ispocetka,pesmu po pesmu...:mad:
Samo da roland izbaci nesto ozbiljnije sa semplerom,korg me vise nece videti.. =))

Tomy 09.02.2019 00:45

Roland nema ništa u planu do daljnjeg..

korg4play 09.02.2019 19:31

Zbog toga ja ne koristim songbook osim nekoliko pjesama zbog tekstova, jer je uvijek treba praviti neke popravke i ritmu ili u performanse ...
Da se moze memorisati tekst u user style, songbook uopšte ne bih upotrebljavao.
Songbook bi trebao imati i tree pad mode , da bi mogao vise pjesama ili ritmova udruziti u jedan, jer ko svira mnogo miksova pjesama je sa songbookom to stvarno neprakticki
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od korg4play (Post 305748)
Zbog toga ja ne koristim songbook osim nekoliko pjesama zbog tekstova, jer je uvijek treba praviti neke popravke i ritmu ili u performanse ...
Da se moze memorisati tekst u user style, songbook uopšte ne bih upotrebljavao.
Songbook bi trebao imati i tree pad mode , da bi mogao vise pjesama ili ritmova udruziti u jedan, jer ko svira mnogo miksova pjesama je sa songbookom to stvarno neprakticki

i naravno opcija da je ritam iz user style u songbooku uvijek kakav je u user stylu

sinisa 09.02.2019 20:44

Zato uradis par lista sa miksevima pesama i samo ides next song i sve ti je tu ,ritam,boja,vokalist,tekst,tonalitet.. Nista jednostavnije,a sve ptitiskom najedan taster. Ja za next koristim assignable switch 1.

Kod rolanda e80 je bila prednost samo to sto u songbook nije memorisao promene na ritmu vec ga pozivao onakvog kakav je u user.

ffb 09.02.2019 22:07

@ kolege, trosite energiju, vrijeme, zivce na stvari koje se mogu uraditi drugacije.Odvojite textove od aranzera. Onda je svejedno koji model svirate, koje ritmove ste promjenili sa drugim semplovima itd.Postoje razne besplatne aplikacije ili za android ili za iPad.

accordst 11.02.2019 13:44

Ta opcija u songbook-u je napravljena tako iz razloga da se koristeći jedan ritam za više pjesama u songbook-u ne mora u svakoj pjesmi u songbook-u da bude isti set bubnja,ista bas git itd.
Da bi promjenio u songbook-u to što tebi treba je slijedeće,da pozoveš spjesmu iz songbook-a,zatim odeš na ritam koji ona koristi i pozoveš ga tako da ti povuče parametre koje si promjenio,zatim odeš u songbook edit 1,staviš kvačicu na write-current resource i pri tom pripazi da u songbook edit 2 zapišeš tempo i transpose koji su ti prethodno bili memorisani u songbooku za tu pjesmu i dole na dnu upišeš na write da ti ponovo zapamti nove postavke.



Meni cijela procedura za 1 pjesnu traje 20-30sec,znači za 1h odradoš cca 100-120 pjesama,ako imaš puno toga svaki dan po 1h odvojiš za to i eto...

ffb 11.02.2019 15:16

Kada se promjeni model ( kupi novi ili slicno) opet sve iz pocetka.

sinisa 11.02.2019 15:21

@accordst znam ja celu proceduru i nije problem kad imas 100-200 pesama problem je kad imas blizu 1000.. :D Ali kao sto i rece svaki da po 200 i nije problem,samo sam mislio da mozad postoji opcija za povlecenje ritmova bez prepravke songbook-a.
Dodato:
@ffb nisi bas sto posto u pravu. Ja sam kompletan set ucitao sa pa2x u pa3x kao i songbook,naravno bez globala. u samom startu sve je radilo za nekih 30% cistije,odnosno boije nego na pa2x. Sad sam uradio neke male izmene na ritmovima i samo treba da ih povezem sa listom.


Trenutno vrijeme na Forumu 00:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org