YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Kupovina novih kutija (pasivnih) sta uzeti? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30359)

yamahapassion 01.10.2017 08:21

Kupovina novih kutija (pasivnih) sta uzeti?
 
Evo kolege posto sam se sinoc raspitivao za ev elx 115 i dobio savet da ih zaobidjem, ja sam malo trazio po thomman-u sta imaju jos na raspolaganju od kutija a da meni odgovara sto se tice cene i performansi. Uglavnom treba mi da ih moze poterati mikseta dynacord pm 1000, da su 15ice, pasivne i da ne prelaze cenu do nekih 800e za par. Za neke svirke tipa do 100 ljudi u vr'glave... I voleo bih da kupim nove. e sad, pronasao sam neke zanimljive stvarcice pa bi molio ko god ima iskustva i moze ds mi pomogne da mi napis koji koristan savet .sta je meni zapalo za oko:
HK Audio Premium PR:O 15
HK Audio Premium PR:O 15X
FBT J 15
Yamaha CBR 15
Ili bi mozda jos mogao nategnuti koji € za
JBL PRX 415 M

Evo kolege ovo su neka moja razmisljanja a vi me sad posavetujte sta bi tu bilo najbolje resenje... vidim da neke imaju i po 500w rms ja ne znam ni da li bi to ovaj jadni dynacord mogao i da potera... uglavnom, otvoren sam za svaku sugestiju, i naravno i za nesto sto je izvan ovih modela koje sam napisao a u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred svima.

yamahapassion 01.10.2017 08:41

P.s: ovaj fbt i yamaha mi se svidjaju zbog tezine, ali ne bi zbog toga zrtvovao sound nije problem i ako je preko 20kg.

hadzidinic 01.10.2017 17:31

Mislim da bi trebalo da obratis paznju na Yamahu C115V. Slusao sam ih, jako lepo rade, i uklapaju ti se u budzet, 400€ je komad. Jeste malo teza kutija, ali radi odlicno. Cena je skoro ista kao za cbr 15, s tim sto ima 2" visokotonac i bolje izlazi vokal, za razliku od cbr (1.4"), drvena je kutija, samim tim ima topliji i lepsi ton. Za te pare vise nego pristojna kutija.

Alen P 01.10.2017 18:13

C115V imam i dobre su. Vrlo zahvalna kutija koja za te novce puno daje. Josh jednom ponavljam, rabljene se mogu pronaci za dobru cijenu.

hadzidinic 01.10.2017 18:32

Alene, jel znas mozda koji su drajveri u hornama? Negde sam procitao da su eminence psd 2002 ali nisam siguran.

Alen P 01.10.2017 19:10

Ne znam, nisam imao potrebe rastavljati ih ali znam da su 2", daleko nose i dobro reproduciraju srednje tonove.

yamahapassion 01.10.2017 19:39

Onda cu da vijam te kutije. Jel verujem da znate bolje nego ja, u tom polju ja sam laik. Nije meni problem ni tezina ni gabariti. Jos sam relativno mlad, a posto vozim karavana moze sve to da stane :D voleo bi kad ih uzmem da sam miran bar 2-3 godine. Nove ili dobro ocuvane.

Ivan KV 01.10.2017 20:19

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 298082)
Evo kolege posto sam se sinoc raspitivao za ev elx 115 i dobio savet da ih zaobidjem, ja sam malo trazio po thomman-u sta imaju jos na raspolaganju od kutija a da meni odgovara sto se tice cene i performansi. Uglavnom treba mi da ih moze poterati mikseta dynacord pm 1000, da su 15ice, pasivne i da ne prelaze cenu do nekih 800e za par. Za neke svirke tipa do 100 ljudi u vr'glave... I voleo bih da kupim nove. e sad, pronasao sam neke zanimljive stvarcice pa bi molio ko god ima iskustva i moze ds mi pomogne da mi napis koji koristan savet .sta je meni zapalo za oko:
HK Audio Premium PR:O 15
HK Audio Premium PR:O 15X
FBT J 15
Yamaha CBR 15
Ili bi mozda jos mogao nategnuti koji € za
JBL PRX 415 M

Evo kolege ovo su neka moja razmisljanja a vi me sad posavetujte sta bi tu bilo najbolje resenje... vidim da neke imaju i po 500w rms ja ne znam ni da li bi to ovaj jadni dynacord mogao i da potera... uglavnom, otvoren sam za svaku sugestiju, i naravno i za nesto sto je izvan ovih modela koje sam napisao a u ovom cenovnom rangu.
Hvala unapred svima.

Raspitivao si se za EV ELX 115 i dobio savet da ih zaobidjes bez ikakve probe da ih cujes kako rade itd a ovo sto si naveo mislis da je bolje bez ikakve probe,nemoj da sudis o nekom proizvodu unapred dok sve ne cujes i testiras.

Pozdrav.

yamahapassion 01.10.2017 21:16

Ivane, priznajem da sam odustao na prvu samo iz razloga sto nemam nekog velikog znanja u toj oblasti. Ja da ti budem iskren na sopstveni sluh ne bi se usudio kupiti nesto, nego se oslanjam na savete kolega koji imaju malo vise iskustva i poznavanja materije od mene. Sto se mene tice, ja sam zadovoljan i sa sadasnje dve kutije marke e-smart za koje niko nikada nije cuo, dve aktivne 15ice sa po 300w snage do sada su mi zavrsavale posao, i za pare koje sam dao za njih su vise nego dobre. Ali znam da nije to to i zato sam se odlucio na ovu kupovinu. Ne moze se porediti ton mojih sadasnjih kutija i neke renomirane marke. Primera radi pre par vikenda sam uzeo kutije od kolege ev zx4 i ja kao laik sam cuo razliku u soundu. Zbog tih nekih stvari se resavam da uzmem sada bolje kutije i da se smirim neko vreme. A svakako bi isao da ih isprobam i ds cujem bar u radnji kako zvuce.

ilixev 01.10.2017 23:15

Posto vidim da imas Dynacord a i bitni su ti srednji tonovi najbolje da nadjes ocuvane CP15.3 i nema da brines ozvucices i vise nego sto si naveo da ti treba a i cena je i manja od budzeta a kvalitetnija je kutija od svake koju si naveo.pozdravi srecno!


Trenutno vrijeme na Forumu 22:25

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org