YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Harmonika za pocetnika (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7440)

Malimuzicar 10.01.2009 13:55

Harmonika za pocetnika
 
Mislio sam malom kupiti Harmoniku mozete mi reci sta bi za pocetnika bilo najbolje .
Pozdrav

harepa50 10.01.2009 14:37

ja sviram klavijature isto sam htio harmoniku kupiti ali sam odustao od toga vise mi se isplatilo ozvucenje
a vec kad mali svira klavijature sta ce mu harmonika ako ce negdje s njom da svira trebace mu bend ili neki klavijaturista ako mali oce da uci dodatno i ako imas viska para onda uzmi harmoniku.
pozdrav
Hare

skoricnik 10.01.2009 15:57

Harmonika...To je pravi instrument, a ne danasnje klavijature...I uvek ce se ljudi pre veseliti uz harmoniku nego uz klavijature...

@Malimuzicar

Pogledaj Guerrinijeve modele Oxford i Ramona...Ali, ako kazes da je za pocetnika, onda jedino neku Weltmeister Meteor...

mordent2@guerin 10.01.2009 17:19

pravi instrument, ja sviram klavijaturu ali sam uzeo guerini superior3. ako mali voli harmoniku kupuj je nezali, neznam koliko ima godina , pitaj nekog prof. glazbe za taj uzrast sta bi bilo najbolje.Ja kad budem imao sina ako voli harmoniku saljem ga iz RH u Srbiju da vjezba samo stacato .To je prava stvar, a klavijature to mu nece nikad biti problem ako bude savladavo tajne harmonike. Pozdrav

ROBOT 10.01.2009 17:45

ljudi moji pa covjek vas samo pita koju harmoniku da uzme a ne sta vi svirate i sta ste kupili i sta vam je planovima

@melodija,hohner,delicia,weltmeis...,royalstandard itd to su malo slabije harmonike ali za pocetak nisu lose i jos sa malo tvdjom dirkom i zamilsli poslije kad se poslije toga dohvati guerrini dalappe soprani sonole ihhhh ima da razvaljiva pozzz

ddicevski 10.01.2009 18:19

Brale ako uspes da nadjes -Veltmaester-Supita-dvokabinska 120basa 13registra ima odlican mekan ton. uzmije neces zazaliti.ja sam je svirao.odlicna je za pocetnike.

AndrijaGM 10.01.2009 18:25

Pozz
 
Zavisi koje je godiste, znaci 60,90 ili 120 basova ... Ako je bas mlad moze i skala nisu skupe, naravno kao i druge sto su kolege predlozile ... Samo da ne bude bas mnogo teska ... Pozz sa srecom

Malimuzicar 10.01.2009 19:34

Harmonika za pocetnika
 
U tome jeste stvar starost mali ima 12 i po godina izrazijo je zelju da uz Klavijaturu hoce i Harmoniku da proba svirati pa se razmisljam sta bi bilo najbolje kupiti nesto da nije pretesko a ni preskupoa kasnije ako bi stvarno htio i Harmoniku da svira (sto neki kazu da ja malog Forsiram nije tacno) ja samo hocu da ispunim zelju djetetu ako je ikako moguce.

Pozdrav

Gorance 10.01.2009 22:56

Ja sam harmonikas,pa sam kasnije poceo klaviature.Bice tesko da posle pa 800 uzme u ruke harmoniku,ali ako hoce kupi mu neku za vezbu pa ako ide nemoj da zalis.Harmonika kad se kupi prava moze da traje ceo zivot i vise.Ja sam vlasnok harmonike koja je coveka sluzila 40 godina i jos ko nova.Sto se tice harmonike mozes kupiti u Srbiji od 200e pa na vise.Ne znam koliko si planirao,ali za 2000e moze se kupiti dobra polovna harmonika.On ima 12 godina mozes kupiti neku za pocetak jeftiniju,ako mu krene,za 2-3 godine kupuj pravu.Vec sa 15-16 godina moze da nosi bilo koju(ne bas one od 15 kg,ali moja ima 10.5kg).Ne znam sta da ti kazem oko velicine 80 basova za pocetak nadji neku samo da je ispravna.Nemoj davati puo para za malu harmoniku,nema smisla,tek kad stasa da moze da nosi pravu profesionalnu harmoniku onda se otvori.Mislim da sam video na netu snimak kako mal isvira harmoniku cija je to?


Trenutno vrijeme na Forumu 02:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org