YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros5 & YEM (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30972)

romario 20.09.2018 21:22

Koja je razlika između ekspanzija za S modele i tyros5,tyros4?Stylovi su isti,semplovi?

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper 20.09.2018 21:42

Misliš na Pack?
Razlika je prije svega u tome koliko je dobro autor materijala iskoristio mogućnosti dotičnog modela klavijature. Pack koji je rađen za neki i u nekom 770, može bez problema biti upisan u Genos. Naravno da tada neće imati sve ono što Genos nudi od opcija i što ga razlikuje od slabijih modela.

Tvorničke packove nisam stigao (nije mi se dalo) detaljno komparirati ali pouzdano znam da se neki "razvikani setovi kod nas" prave upravo na 770, a onda se podvaljuju kao materijal za Genosa. ;)

romario 20.09.2018 21:46

Da da.
Na tvorničke mislim.Ne na domaće .

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

casper 20.09.2018 21:53

Kažem, nisam radio usporedbu ali ne sumnjam da postoji razlika. Koliko će to netko uočiti i koliko će mu biti bitno, druga je stvar.

Kada se usporedi broj zvukova i ono u čemu je Ty5 u prednosti, ne može postojati bitan napredak u odnosu na PSR970. Sve je to tu negdje.


http://www.yu-midi.org/forum/attachm...entid=7630.jpg

Bokic 21.09.2018 23:25

Zavrsio posao sa povezivanjem Registracija.

Usput sam primetio da:
ukoliko su vam sve Registracije, Tekstovi i Ritmovi na USB-u, a Semplovi kao Pack uneti u Genos, sve funkciomise bez problema.
Neverovatno...

casper 22.09.2018 00:10

Sve to ovisi o tome gdje si prije imao materijal. Kod tebe je on ocito i prije toga bio na usb.
A zasto je nevjerojatno?
Vidis da je samo trebalo krenuti i staviti materijal u genosa.

Sent from my XT1052 using Tapatalk

Bokic 23.09.2018 02:29

Nije bio na USB-u.
Rekoh vec da mi je osim Registracija sve bilo na HD-u. ;)


Neverovatno mi je da kad se sve prebaci u User Genosa - nista.
A sve na USB-u (osim Semplova) i sve funkcionise.


Nego jel neko pronasao neku zamenu za File Acces ?
Strasno mi fali ta funkcija...

Landison 23.09.2018 08:03

Koliko sam skužio najsličnije File Accesu je Favorite!:-??

casper 23.09.2018 10:40

@Bokic - Morat ćeš se naviknuti raditi bez FILE ACCESS. Dobro je rekao Landison, Favorite je nekako najbliže toj opciji ali ja ga uopće ne koristim na nastupu iako sam na Ty4 FILE ACCESS uvijek imao upaljen. Čega nema, bez toga se može/mora.


Znači, registracije, tj. BANKE, sada na Genosu, a tako je i kod svih ostalih yamaha aranžera, mogu biti bilo gdje. One će biti potpuno funkcionalne bez obzira na koji ih se način prebacuje s modela na model.

Međutim, nije svejedno gdje i kako će se smjestiti ostali sadržaj kojega one pozivaju. Trenutno ti sve radi ispravno i nakon što si premjestio sadržaj sa HD na USB. I to je OK za brzinsko prebacivanje materijala, tako sam i ja riješio problem u početku. Međutim, dugoročno gledajući bi to trebalo napraviti drugačije, a sad ću ti objasniti zašto.
Napravi ovako. Izvadi iz Genosa ovaj USB na kojem se nalaze sadržaji koje si prebacio sa HD-a. Tada u klavijaturu pikni bilo kakav drugi USB i upali Genosa. KAda se sustav podigne, stavi onaj tvoj USB sa sadržajem i vidjet ćeš da ti nakon toga registracije više ne funkcioniraju.
Ovo sam samo opisao da se ne bi našao u neobranom grožđu, pogtovo ako se to dogodi na svirci kada upališ Genosa.


Kad to odradiš, javi se da čujem komentare.

Bokic 23.09.2018 13:07

Hvala na brizi, Casper,
Nism bio možda najasniji, rekoh u postu #25 da sam zavrsio sa povezivanjem Registracija - misleći u Useru.
Jeste da mi je trebalo preko 10 sati ali sam tako najsigurniji a i najbolja je varijanta.
Usput sam samo primetio da kad pozovem Registr. iz User-a, sve povlači sa USB-a.


Trenutno vrijeme na Forumu 02:55

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org