YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-9 Key touch BUG? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28720)

Boban010 24.08.2015 14:20

Roland BK-9 Key touch BUG?
 
Evo ovako,menjajuci razlicite nivoe dinamike na BK-9 uocio sam da skoro nema razlike izmedju Low,Medium i High...Jedino razlika postoji kad je Fixed postavka sto ne znaci mnogo..
Parametre je moguce podesavati u sva tri nivoa dinamike ali izmedju nivoa ne postoji razlika ili je ja ne cujem.
Molim sve korisnike da provere postojanje potencijalne greske u sistemu klavijature.
Hvala!

SMusic studio 25.08.2015 11:06

Tačno je da je razlika manje primetna po defaultu.
Prvo isključi default COMPRESOR i EQ pa onda probaj. Kod mene bez njih ima dosta veće razlike u dinamici nego kada su uključeni.

Boban010 25.08.2015 11:46

Opet je razlika jedva primetna narocito pri vecoj brzini sviranja.Imajuci u vidu da moramo iskluciti efekte rekao bih da je ovo propust u sistemu ili BUG!
Hajde da cujemo jos koje misljenje....

Mafia 25.08.2015 16:44

Pa to nikako nije dobro. Ja ga lično nemam (bk9) ali ako stvari tako stoje nisam siguran ni da ga želim.....

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Boban010 26.08.2015 19:00

Sve nesto mislim,imam jak predosecaj da ce biti novog operativnog sistema i dodatnih boja,iako mnogi kazu da nema nista od toga.

SMusic studio 27.08.2015 00:38

Jel ti se to samo javlja ili imaš neke informacije?
Stvarno BK9 ima nedostataka i sve ih je više kako ga ljudi istražuju.
Za nove boje manje više, odlične su mu i ove što ima i meni je ovo sasvim dovoljno i zadovoljavajuće, ali nedostaci u operativnom sistemu su nešto što se mora ispraviti. Ako to ne urade, onda su debelo prsli i ugroziće imidž cele firme koji su godinama i decenijama gradili.

Mislim da je šteta što su BK seriju jako malo prodali u celom svetu. Da je više kupaca bilo bi tu sigurno i ozbiljnije podrške i ispravke grešaka od Rolanda.
Ovako, videli i sami da su napravili nekonkuretnu spravu pa digli ruke. Džaba im niža cena kada je nešto teško upotrebljivo za ozbiljniji rad. Za kućno i eventualno neko slabije studijsko korišćenje može da prođe, ali za muzičare koji od toga žive i za live svirke malo teže.
Svaki dosadašnji njihov aranžer je mogao manje-više da se uz dosta manje pripreme i podešavanjag koristi odmah za svirku i da se lako prilagođava i svira "on fly" u toku izvođenja i to im je bilo prepoznatljivo za ovaj brend, a sada, treba ti meseci pripreme repertoara da bi bio siguran kada izađeš na nastup.
Ja još nisam uspeo ni jednu pesmu da uradim do kraja a da nisam morao sve u detalje da predhodno isprogramiram i upišem u PERFORMANCE, pa opet sam nesiguran gde sam šta stavio. Imam gomile pesama koje su samo započete sa podešavanjima ali nisu još spremne za izvođenje, a njih sam sa predhodnim aranžerima svirao malte ne bez predhodnog pravljenja USER PROGRAMA za njih,samo uključiš i sviraš.
Mene plaši samo to što sam na mnogo mesta pročitao da se ROLAND definitivno povlači iz proizvodnje aranžera i da zbog toga neće dovršiti svoje propuste u BK seriji, pa ćemo verovatno ostati na ovoj nedovršenoj verziji 1.06.
Mada bih voleo da nisam u pravu, jer ne planiram da prodajem svoj BK9. Sva sreća pa on ima i dosta dobrih stvari u sebi koje meni koriste i dosta znače, jer ja nisam u prioritetu tezgaroš i nemam puno "live" nastupa.

Alen P 27.08.2015 20:53

Da... Prodajna strategija-kadar, demonstracije su užas. Bolje Michele Vonken prezentira yamahu psr 2000 (ili 2100...) davne 2002 nego li danas rolandovci nove sprave. I to je, nažalost, slika Rolanovih arrangera današnjice. Cijene su im popularne a sve ostalo, snađi se druže. Ja sam ti nekad preporučio Tyros 3, vjeruj mi ne bi ti bilo krivo. Jest starija klavijatura ali super articullation 2 soundovi, onaj jazz clarinet savršenstvo kod arrangera.
Ne mi zamjeriti. ;=)


Trenutno vrijeme na Forumu 13:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org