YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Aleksandar Olujic - vase misljenje (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16738)

Dell 30.12.2010 05:02

Aleksandar Olujic - vase misljenje
 
Evo ljudi mi glavu probise sa njim svaki dan. Jesi li vidio onoga sa super talenta sto svira harmoniku? Ubija, razvaljuje, jede malu djece, hebe kevu itd. Rijec je o momku iz Rijeke koji se prijavio za talent show u Hrvatskoj. U principu je uradio nesto kao mix folka, housea, r'n'b ni sam ne znam sta. Evo o cemu se radi za one koji ne znaju.



click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player


Supertalent - Aleksandar Olujić - polufinale
You need to upgrade your Flash Player


Supertalent - Aleksandar Olujić - finale
You need to upgrade your Flash Player


Evo ja da izrazim svoje iskreno misljenje. Radi se u principu o jako dobrom harmonikasu. Ali mislim da prvo i prvo jos nije spreman na ovakve performanse, treba mnogo iskustva da se stane pred kamere ali svaka cast za m....a. Dalje, nije izmislio nista novo. Ovakvi folk-techno mixovi nisu rijetkost, a i nisu vise toliki hit. Ono sto je svirao nije komponirao sam niti ista smislio, nego preradio nekoliko forspila i dijelova kola i to prenaivno i mnogo nelogicno. Onda da ne pricam o tome kako je odsvirao sve to skupa. U prvom nastupu je svirao koliko toliko cisto, ali drugi i treci katastrofa. Svira je dosta necisto i "brljavio", pogotovo ono kad je pao na koljena i skroz na skroz fulio ton, cime je pokazao da mu je vazniji performans i izgled nastupa nego muzicki korektno odsvirano. Znaci sve u svemu, ok harmonikas, ali ovakvo nesto mu nije trebalo, jer se mogao pokazat u mnogo boljem i originalnijem svjetlu.

mladenkom 30.12.2010 09:32

ocekivah vise dok sam citao tvoj uvod,i po naslovu na klipovima,supertalenat i to....slazem se skroz sa tvojim zakljuckom,ok je harmonikas,ali nista novo nismo videli,takvih spojeva harmonike sa nekim "ne narodnim" pravcima muzike ima vazda po youtube(licno ja sam skidao haus na harmonici u studenjaku pre 3-4 godine,sprdnja neka,verujem da su i drugi to radili) ... po meni bolje da je navezbao neka lepa kola tipa medeno,soborsko,gajde oro,rumunsku pesmu pa prezentovao harmoniku u pravom svetlu,ovako,sta znam,mozda je to nesto spektakularno za tamosnju publiku jer stvarno ne znam sta se tamo slusa,ali za vecinu clanova foruma verujem da i nije neki spektakl i neki supertalenat...pozzz

b.o.Y.c.h. ČK 30.12.2010 11:04

@Dell

Nisi jedini, i meni je puna glava tog "muzičara" :)

Šta tu ima biti naročitog, neznam ni sam..Osim što je stisn'o petlju i prijavio se za show

toni pecic 30.12.2010 12:56

Ljudi me ubijaju pitanjima jesi vidio onoga sa super talenta, ovo je potalo ne izdrživo, gdje se pojavim s harmonikom odmah ih barem pet dolazi sa snimkama na mobitelu jesi vidio ovoga. Katastrofa!!!

grandia 30.12.2010 13:14

@dell

svaka cast ovom momku marnele, al ti si za njega PROFESOR :D

kao sto mladen rece, i ja sam ocekivao vise VIRTUOSITETA a toga nema :confused:

to sta mu je dobro, jeste to da je uspesan da motivira publiku i da je simpatican. sta se sviranja tice - tu mora jos da vezba ...

pozdrav

nelica2002 30.12.2010 13:27

Svakako još vježbanja, ali hrabro od njega i domišljato da izađe sa harmonikom i uđe u finale.

dominik 30.12.2010 13:35

Ja sam uvijek zagovornik one da ničiji rad ne treba podcjenjivati, al u ovom slučaju se takodjer slažem s kolegama, pratio sam i ja malo super talent i takodjer sam se naslušao svakojakih priča o tom dečku koji stvarno nije zaslužio ni najmanje da bude uopće u finalu a kamoli da bude drugo mjesto jar smatram da je ove godine bilo puno boljih i zanimljivijih talenata...Još jedna stvar što me jako zasmetala je činjenica da je više pazio na "look" i da je pun sebe...e pa trebao je onda stvarno neku virtuoznost i pokazati da se na temelju nečega može i k....ti!! Ovako smo slušali iz emisije u emisiju slične "skladbe" i na tom je i ostalo!
A dobio sam provjerenu informaciju da ga je jedan harmonikaš rodom iz B. Luke podučavao 3 godine, što mislim da je kratko vrijeme da se neka virtuoznost pokaže!

A što se ljudi tiče i njihovog neznanja, pa ja imam jednu anekdotu gdje sam kolegi, inače fajlašu, napravio par midija jer tih nije "na tržištu" bilo...pa mi poslije dodje kolega kaže on svaka tebi čast dobro sviraš al što sad onaj rastura ( misleći na tog kolegu )!!!Haha.....toliko od mene....Pozdrav

zsimonovic 30.12.2010 13:35

Nista narocito,brljavi po harmonici,neartikulisani tonovi,gutanje tonova,los prstomet.To je to sto se mog misljenja tice....

mamula 30.12.2010 13:53

Evo kolega zsimonovic je to najbolje sročio. Ja sam ga isto poslušao na nagovor kolege iz HR. Ovo je samo interesantno za tamnošnju publiku, da se prijavio u Srbiji kojim slučajem ne bi ga ni primjetili.

Ace 30.12.2010 15:54

Meni licno ovo sto on svira je dosadno slusati, monotono .....
Vise volim slusati demo snimci na foruma, ili neki klinac na youtube.

O tehnici sta da kazem, vec ste vi puno rekli. Ima mnoooogo, mnogo jacih muzicari. Ako je ovaj Super talent onda sta su oni :confused:


Trenutno vrijeme na Forumu 16:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org