YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   Klavijaturisti (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1968)

Atanackovic 05.05.2007 18:27

Klavijaturisti
 
Imam jedno pitanje...mozda je glupo,ali me interesuje...Po cemu se ceni kvalitet klavijaturista ???

DinO74 05.05.2007 22:08

Pozdrav Atanackovic! Ako mene pitas po cemu se cijeni klavijaturista, moje misljenje kao klavijaturiste koji aktivno svira vec nekih 15 godina je da je dobar klavijaturista onaj koji je svestran po pitanju repertoara, snalazi se u svim mogucim situacijama ma gdje god da svira i sa kime svira...sto znaci da je jednostavno - svestran! Cijenim kolege koji su virtuozi i opasno dobri solisti ali takvi obicno nemogu da zamijene u isto vrijeme npr. 2 covjeka u bendu: basistu, gitaristu, i jos da solira po potrebi. Opet zavisi od vrste klavijaturiste jer smatram da se svi mi mozemo svrstati u neke kategorije na nacin na koji i kako sviramo.

Atanackovic 06.05.2007 23:15

Pa interesuju me klavijaturisti iz bendova,koji sviraju pop,rock,metal...

No.1 09.05.2007 04:03

Kvalitetan klevijaturista je onaj koi poznaje dobru harmoniju, razlicite stilove sviranja-trilere (bugarske,romske,srpske,vlaske,.....), da zna barem 80% od kruzni repertoar, dobra komunikacija sa bendom, poznavanje opsto i na druge instrumente koi njega prate, i sto je najbitno da zna da mjesti ton-da ima uho, i da svira u liniju sa ostalim a ne da puca samo on.
Ali naj,naj,naj,bitno, uvek da ima OSMEH na licu!!!

popi88 20.11.2007 02:52

Da...osmeh na lice....ja sam trenutno pocetnik i imam ogromnih problema sa tim osmehom. Uvek sam namrsten ko da hocu da ukokam nekog :)

Dr.Abdul Ihmet 04.08.2010 13:51

Ceni se po tacnosti svirke i repertoaru i sredjenoj klavijaturi.

Sporedne ali isto jako bitne stvari: Imidz (oblacenje ) ,stav ,ponasanje.

Onaj ko ima sve ovo radi svaki vikend a i vise ako mu se hoce :_))

Ps: Ja samo znam jednog koji ima sve ovo i to mozda zato sto ga nisam dobro upoznao ...mozda :_)

zsimonovic 04.08.2010 20:57

E vidis,kod nas moras da sviras bas,kontru,solo,aranzer,da pevas,pogadjas posao,da bi imao posla.Jos zvonce da nam se okaci.Kvalitetan klavijaturista treba da ima radno iskustvo,da ima sirok repertoar,da pravilno svira,da ima dobru tehniku sviranja,da vezba svakodnevno po najmanje 4-5 sati,da bude pismen muzicar-da zna da cita note,da bude dobar covek,da ima osecaj za harmoniju i jacinu,da zna da nasteluje klavijaturu i da je koristi,lepo da se oblaci,bude nasmejan kao sto kolega rece,...

Dr.Abdul Ihmet 04.08.2010 21:32

Pa dobro prijatelju pa sad mozda sviras u simfonijskom orkestru:-) sala mala .
Nego ok je to sto sto kazes ,ali ovda dobar klavijaturista ne mora da pogadja posao i bas da svira bas i kontru i sl(sviraju naravno ali nisu specijalizovani za to ).. jednostavno dovoljno da bude odlican aranzerista (akordacija i solo,klavir ).... i onda se ponasaju k'0 pevacice :-)

milanche007 05.08.2010 10:21

zna se sta je uloga klavijature u bendu,da menja instrumente koji nisu na bini.violina da se svira kao violina u tom maniru,gitara kao gitara,zna se kako se sviraju duvaci,klavir itd...a ne da se ukljuci neki instrument npr gitara i to distorzija i onda krene da se prasi harmonikaskom tehnikom...e sad stilove ne bih puno mesao.srpska vlaska bugarska ili rumunska svirka su mnogo slicnije jedna drugoj nego bilo koja od navedenih sa dzes ili pop ili rok svirkom.da se razumemo od svastarenja nikad nije bilo vajde:-)
cica mica i gotova prica:-)

lagunabend 13.09.2010 00:54

Dobar klavijaturista je tacan,klavijatura mu se cuje jako dobro,vredan je-skida pesme,ali pre svega je je jako bitno da je talentovan.


Trenutno vrijeme na Forumu 22:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org