YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pravljenje terci na Pa3x Pa900 Pa600 tutorial (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28490)

mimiki 26.04.2015 18:39

Pravljenje terci na Pa3x Pa900 Pa600 tutorial
 
Evo napravio sam jedan klip o pravljenju terci za pocetak prirodni mol i prirodni dur.Probao sam dosta setova i uglavnom terce ne mogu da se transponuju ili mogu ali fale tonovi preko ensemble ili stari nacin preko DK gde nam trebaju posebno semplovi I ne mogu da se transponuju sto je sve bzv sada sa ovim opcijama koje su nam dostupne itd.Evo primera preko user scale detaljno objasnjeno sta treba podesiti i kako posto mi je dosta kolega trazilo.Malo sam umoran na snimku bancilo se jutros do 7h :D
https://www.youtube.com/watch?v=UrHZ79ro2iQ

branoy 26.04.2015 22:09

preko 10 godina od tritona , jos nemaju na korg pa araznerima bar te user scale terce, a znaci napravili su ih , postoje jos od tritona i na njemu mozes kakvu zelis napraviti tercu i svaki ton radi u skali perfekt, dok na pa3x uvek nesto tacno nesto netacno. osim da trosis ram i da semplujes jebenu tercu. sta im je hvalilo prebaciti isti sistem sa tritona? odradili su da ide do plus minsu 99, to oke, ali ima ono sto se cekira na tritonu da bi radilo pravilno.

ako pogledamo te terce kao terce to opet nisu prave, osim sto pravo sviraju, to su tjunirane terce ili ti tonovi pitchovani , sto ih vise pitchujes sve vise menjaju zvuk.

prave terce mogu se napraviti samo chorder varijantom, to jest dodelom tonova sta ce koji da svira , to jest koji ton u skali bilo gde a nisu pitchovane tjunirane, nego prirodne tonove sviraju kakvi su, i kako zvuce.

meni je ovo mrsko raditi na pa3x, iz nepostovanja, i iz principa mi se ne radi jebes ih.

tebi hvala na videu, ima ovde dosta kojima ce to trebati . ja za ove gluposti trazenje nekih jebenih vanserijskih resenja nemam. dok ne bude pravo ... out

mimiki 26.04.2015 22:24

ja sam zadovaljan rade lepo a lako se prave samo lepo slozis u performansima ja sam lepo poredjao ista terca prirodni mol i odmah pored harmonski za isti tonalitet lepo zvuce i poprilicno su tacne a za odredjene pesme samo po potrebi u sub scale promenis odredjenu tercu koja ti je potrebna za odredjeni ton ,nije lose.

momo 26.04.2015 23:48

Kolega lepo što si podelio znanje svaka čast

ella 85 27.04.2015 11:42

Citat:

Originalno postovano od branoy (Post 279829)
postoje jos od tritona i na njemu mozes kakvu zelis napraviti tercu i svaki ton radi u skali perfekt, dok na pa3x uvek nesto tacno nesto netacno

Kolega je objasnio na videu kako se stima terca na ovaj nacin........tebi ako je neki ton netacan znaci da je do tebe,da si profulao ton kad si stelovao :D .
Ispravi gresku i svaki ton ce svirati tacno :D.

Ja imam jedno pitanje vezano za ovo.Inace sviram na triton pa ne koristim ovo sa aranzera.

Ovako sam davno probao terce na pa800 i radi super sve tacno u ton.......osim kad su u pitanju boje sa portamentom.......ako stavis u tercu boje koje su sa portamentom onda one budale........nesto krivudaju lijevo desno......bezze..........pa me zanima da li je to na pa3xpro jos uvijek tako........ili su to ispravili ?????????

mimiki 27.04.2015 11:45

znam na sta mislis,sa semplovima se to ne desava jer nemaju dinamiku,a odredjene fabricke boje nisu bas dobre za terce jer umeju da kasne i onda kad se svira nesto brze nor tercirana boja zakasni i zvuci netacno ali je tu problem do sempla
Dodato:
i budale isto kad se oscilator ne stavi na 1 ,sad drugo sta bi moglo da bude ne znam.pozz

ella 85 27.04.2015 14:38

Ovo sto ja pitam.......to nema veze sa semplovima ni sa dinamikom.......ima veze samo sa portamentom.......npr stavim 2 boje sa portamentom,jedna svira osnovu druga tercu,i npr ton C svira cas +3 a cas +4 mijenja se.........ako na toj istoj boji iskljucis portamento onda ona svira savrseno tacno.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od mimiki (Post 279840)
i budale isto kad se oscilator ne stavi na 1

Ako si stavio oscilator 1 .......to znaci da na toj farbi koristis samo jedan sempl.........to je steta......korg ostavio mogucnost da pomijesas 16 semplova (oscilatora) u jednu farbu........a ti sve iskljucis i ostavis samo jednu :D

mimiki 27.04.2015 15:08

ne bih znao odgovor zasto pravi problem portamento...

ella 85 27.04.2015 15:43

Ok valjda se neko javi ko je to pravio na pa3x.......mene zanima ustvari jel taj problem ostao i na pa3x ili su u medjuvremenu ispravili to.

mimiki 28.04.2015 00:47

sad sam probao neku boju sa portamentom radi normalno


Trenutno vrijeme na Forumu 15:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org