YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros oscilatorske terce? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29084)

tyros2 11.01.2016 23:15

Tyros oscilatorske terce?
 
Neko je spomenuo ovde na forumu da na Tyros seriji je moguce imati /praviti oscilatorske terce.

Zamolio bih ako neko moze da objasni kako.Vidim da na PA900 rade sasvim solidno pa me ovo veoma zainteresovalo.

Pozdrav

dmmacak 12.01.2016 01:07

Ja sam pomenuo da moze ali nisu prakticne.
Posto se jedna "boja" na Tyrosu sastoji iz 8 elemenata moguce je napraviti terce kao na starijim serijama korg workstationima. Samo sto bi u ovom slucaju dve boje davale jednu tercu. Jedna za prvu oktavu ipo a druga za sledecu oktavu ipo. Npr R1 nam bude glavna solo boja a na R2 i R3 postavimo tercu. Kod tih terci je velika mana sto zauzimaju mnogo Custom mesta, ali sam vidjao da neki i na taj nacin rade.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

tyros2 12.01.2016 11:24

Hvala!


Svrha mog pitanje je zbog toga sto Tyros5 a takodje I nove PSR serije imaju neogranicen broj "Custom voices".

Na ovaj nacin nebih morao vise da koristim MIDI terce.

Stoga ako neko koristi terce na ovaj nacin zamolio bih za detaljnije upute.


Pozdrav

Dell 12.01.2016 15:49

Ja radim tako na Tyrosu, imam neke ubačene terce, a neke sam sam pravio.
Uglavnom, radim to tako što su mi recimo molske gornje terce posložene na posbenu stranicu u custom voices, a durske donje na drugu. Na registracijama mi je namješteno za neke solo boje koje su narodnjačke (harmonike, zujalice) da je na right2 molska, a na right3 durska terca, ali pri pozivu su ugašene, a na default mi je recimo na right2 a-mol, a na right3 g-dur.
Tako da kad hoćeš pozvat samo isključiš mute, a kad hoćeš neku drugu, taster iznad i biraš.

dmmacak 12.01.2016 16:06

Nisi razumeo Dell, covek hoce oscilatorske terce a ti verovatno imas semplovane terce, kao i ja. Problem je sto Korg ima 16 mesta za oscilatore a yamaha 8. Ja znam ceo postupak ali nemam vremena sad da pisem posto bih morao uz klavijature, a nisam kuci....
A drugo mislim da su semplovane i midi mnogo bolje resenje. Meni licno semplovane su se najbolje pokazale posto kad uklju im midi desavalo mi se da mi zaglavi prelaz.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

tyros2 12.01.2016 23:49

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 285922)
Ja znam ceo postupak ali nemam vremena sad da pisem posto bih morao uz klavijature,

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока


Evo tema je otvorena pa kolega ako budes nasao vremena bilo bi stvarno dobro I korisno da napises.

Takodje neko drugi ko zna ,dobro bi doslo...

U svakom slucaju hvala.


Pozdrav

Dell 13.01.2016 01:09

Citat:

Originalno postovano od dmmacak (Post 285922)
Nisi razumeo Dell, covek hoce oscilatorske terce a ti verovatno imas semplovane terce, kao i ja. Problem je sto Korg ima 16 mesta za oscilatore a yamaha 8. Ja znam ceo postupak ali nemam vremena sad da pisem posto bih morao uz klavijature, a nisam kuci....
A drugo mislim da su semplovane i midi mnogo bolje resenje. Meni licno semplovane su se najbolje pokazale posto kad uklju im midi desavalo mi se da mi zaglavi prelaz.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Aha, taj rad, da ti recimo u Custom Voiceu bude u isto vrijeme neka boja i terca. Doduše, ja sam mislio da su to Korgovci radili zato što imaju mogućnost performanca, što Tyros nema.

tyros2 13.01.2016 03:57

Kolega Dell

Registracija na Yamahi je isto sto I Perfomenance na Korgu samo sa puno puno vise mogucnosti.......(ovde mislim na aranzere ne Workstationse)

Oscilatorske terce na Korgu su u samom Programu,sto I dodje kao Custom Voice na Tyrosima..

ZabacKermit 16.01.2016 01:59

Kako napraviti terce na Tyros2?
 
Postovane kolege, ako ima neko voljan da mi objasni postupak, kako da napravim midi terce na Tyros2 i kako podesavanja da namestim za iste... Unapred hvala, mnogo bi mi znacilo. :-)

palas 20.03.2016 21:10

I ja bih da pitam nesto u vezi pravljenja semplovanih terci na tyrosu ako ima ko voljan da odgovori..
Terce pravim na sledeci nacin - snimam dvozvuke po stupnjevima u HDRecorderu na tyrosu pa ih posle seckam u WaveLabu. Nisam bas vičan sa WaveLabom pa me zanima kako da napravim loop ili se to moze napraviti nazad u tyrosu prilikom importovanja wav podatka? Ili ima neko bolje rešenje..?


Trenutno vrijeme na Forumu 05:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org