YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland BK-5 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21344)

nesaband 22.02.2012 23:33

Pogledao sam manual i stranu 68.
Nije mi bas naj jasnije posto se to koliko vidim odnosi samo na SONG deo a ne na odredjene performanse.Ako ti nije tesko probaj malo to blize da mi objasnis.
Inace,danas sam isao da testiram Roland BK5 u jednoj od nasih Beogradskih prodavnica i mogu reci da je ton generator poboljsan u odnosu na GW 8.

ROLAND ko i svi drugi proizvodjaci nesto ti da novo i dobro a zato ti ne da ono sto je bilo dobro u prethodnoj klaviajturi.

Aranzerski deo je kvalitetniji,precizniji,bolje izlaze vec uradjeni stylovi sa starijih modela E serije i G serije ali je velika mana sto su izbacili iz klavijature kao sto ima Roland GW8 favorit banke za ritmove i za boje.

Malo ima dugmica i to fali na ovoj klavijaturi.
Ovo je kako se meni cini Roland BK7m sa dirkama i jos nekim dodatnim sitnicama.

Velika stvar je sto ima Video izlaz i sto matrice moze da transponuje.

To su moji prvi utisci.Za sad,za moj nacin rada nije upotrebljiva ali za kolege,fajlase,pevace koji pustaju matrice i svirace koji sviraju vise programsku muziku je jako dobra sprava.

nadam se da sam ovim kratkim opisom Rolanda BK5 bar nekom pomogao.
Dodato:
UP1 EQ/MFX
Link
Off, On If you select “on”, the
BK-5 selects suitable
MFX and equalizer settings
for each Tone
you assign to the
Upper1 part.

Jesi mislio na ovaj deo manuala druze?

e da sam danas ovo video pa da probam u radnji ali nema veze ici cu ovih dana ponovo pa cu da proverim tu funkciju.

mladenkom 23.02.2012 05:14

:rolleyes: dokle vise :mad:

Dell 23.02.2012 05:49

Ne sekiraj se Djomla, glupi postovi se brisu da se ne kontaminira ostala raja ;)

mladenkom 23.02.2012 05:56

aj obrisi i moje onda,ovako ispada da odgovaram Neshi :)

nesaband 23.02.2012 08:35

:lol:
PIH!!!! a ja nisam procitao taj post,steta[-O<
Dodato:
Zaboravih da napisem,dirka je ista kao na GW8 i za sada je cena oko 930 eura.

Boban010 23.02.2012 16:00

Favorite bi jos i mogao da prebolim ali Lock taster da Holdujem,tesko.......Jos zamisli lose pritisnes pa odes u neku banku sa bzv. ritmovima,pa taster exit pa ode vozzzz....A Laki je malo nervozan!b-(
=))=))

mrkic 23.02.2012 17:15

joj stvarno lock taster je veoma bitan i ja ga koristim stalno. A i ne odgovara mi ako nema i sinhro stop. I to koristim cesto. Istovremeno sinhro start i stop. Sto kaze Nesa Roland nesto uzme a nesto i doda...

nesaband 23.02.2012 17:33

Sinhro start i sinhro stop su nam dali a za LOCK taster nisam siguran da li ga ima.
nisam bas dugo bio u radnji i uvek nesto zaboravis da proveris.
Cak nisam siguran ni da se tempo moze koristiti preko tockica(cursora),mislim da je uradjeno kao na EXR-E2 na dva tastera.
Posteno receno nisam to ni probao juce.

mrkic 23.02.2012 18:44

Sto se mene tice ako ne moze tempo da se menja tockicem definitivno otpada. A i ja koliko sam gledao slike nisam video sinhro stop samo start ali je moguce da sam i ja prevideo. A tockic za promenu brzine ritma stvarno znaci. Kada se samo setim kada sam imao Korga IS50 na jednoj tezgi pa nisam imao tockic a svirao sam Ciganka sam mala vise puta u toku veceri... zamisli koje su bile muke Neso :D

mladenkom 23.02.2012 19:20

mislim da je kolega @Morison napisao da se sinhro stop dobija dvoklikom na sinhro start,tako da funkcija postoji,ali ne i posebno dugme


Trenutno vrijeme na Forumu 00:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org