YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Novi Korg Pa3x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16962)

svrakan 13.01.2011 22:34

Mene najvise raduje opcija od light 5 oktava.

Mario_mo 13.01.2011 22:34

Beethoven zasto mislis da ce cijena biti manja od pa2xpro?
Sto se videa tice, nije bas neka prezentacija, ali stvarno je dobro urađen koliko se moze vidjeti, a onaj bubnjar uz kronos, ono je odlicno :)

kabi 13.01.2011 22:37

neznam stvarno sta da kazem,ja jeste imam korg pa2 x ali kad covek vidi neshto ovako izgubi malo volju...
ajde ovde ko se stvarno razume neka na pishe dal ima VELIKA razlika i koja je to razlika izmedju?
dal se isplati naprmimer kad ta mashina ostari malo i kad padne u cenu dal se isplati menjati?

erno11 13.01.2011 23:07

Pa Kabi, to i ja trazim. Da vidim bas, jel koja razlika izmedju Pa2Xpro i Pa3Xpro. Sta u Pa3xpro novo ima sto Pa2Xpro nema
:)

tyros2 13.01.2011 23:18

U prilozenom se vidi da ce biti strava dobra masina!

Medjutim takodje,kao sto vidim oni ne odustaju od svoje poslovne politike kao ni ostali konkurenti kao npr Yamaha!

Stavili su vise od 500 user programa i 128 user drum kita a moze 256 mgb samplova ako se nevaram.
Kod Tyrosa 4 je obratno SAMO 128 user programa(Customa) i samo 20 User drum kita a 1gb samplinga i to odmah da lodas.
Znaci i jedni i drugi ce to MALKICE popraviti na sledecem novitetu,i jos poneke sitnice i evo ga novi instrument!

Bilo kako bilo Klavijatura je u svakom slucaju strava kao i sve novije klavijature...Onaj ko je uzme nece se pokajati sigurno.


Pozdrav!

kabi 13.01.2011 23:19

da to i mene interesuje takodje??
mislim mora da ima naravno neka razlika ali bih voleo da znam koja i sta znacu te opcije i sta se moze sa njima?

LAsER 13.01.2011 23:23

Citat:

Originalno postovano od Mario_mo (Post 166697)
Tezina 5.7kg???????? Pa pa500 ima 10kg...

Odnosi se na ozvučenje Pa3x-a
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od Milivoj (Post 166696)
Sve bolje i bolje..sta ocekivati za par godina :-)
Mene raduje pad cijene pa2x :-)

Upitno je, da li ce biti pad cijena pa2x pro, i ako bude, prepostavljam da ce biti blagi pad. Nije ni Pa2x pro za baciti.

Citat:

Originalno postovano od erno11 (Post 166694)
Sta Korg Pa3XPro ima a sta Pa2xPro nema sto Korg pa3XPro ima?( Nadam se da ste me razumijeli)

Prvo, ovo je Pa3x a ne Pa3x Pro verzija... a drugo po specifikacijama i kratkim video snimkom sto je izasao, mozemo svi na isti nacin porediti koje su konkretno razlike (na papiru), to i sam mozes zakljuciti... Ali sta to znaci u praksi, znat cemo sigurno tek kada neko stavi kao kod poredenja Pa800 i Pa2x pro-a, tako i sa Pa2x pro i Pa3x... i poredi 1:1

Citat:

Originalno postovano od DinO74 (Post 166706)
Bolje je bilo da se veceras nisam konektovao na net...prvo Kronos pa sada Pa3x...ovo nema smisla za nas obicne smrtnike :)

Kronos je bio najavljen i prije, samo se nije znalo o cemu se radi. Ali je za mene veliko iznenadenje sto su izdali i Kronos i Pa3x :)
Vjerovatno ciljaju na to, da prodaju sto vise u paketu Pa3x i Kronos, to ko ima kao par, imat ce "sve" :) Al eto vidjet cemo sutra sta nam donose nove video snimke, te i poslje uzivo poredenja ;)

Citat:

Originalno postovano od Mario_mo (Post 166708)
Beethoven zasto mislis da ce cijena biti manja od pa2xpro?
Sto se videa tice, nije bas neka prezentacija, ali stvarno je dobro urađen koliko se moze vidjeti, a onaj bubnjar uz kronos, ono je odlicno :)

Vjerovatno napamet prepostavljanja, kao sto sam gore pomeno, barem ne vjerujem da ce Pa2x pro pasti toliko koliko se prica sada, jer je i Pa2x Pro masina i ne moze to 1 dan tek tako da promjeni.

A za prezentaciju, najavljuje se sutra detaljnije.

LAsER 14.01.2011 00:28

Da dodam još... Interesantno će biti vidjeti kako radi u praksi dvije nove mogućnosti na Pa3x, a to su:
- Automatsko prepoznavanje akordi mp3 pjesme
- Brisanje iz mp3 pjesme Vocal-a

Koliko znam, na pc-u dok sam ove dvije opcije testirao, nisu u nekim stvarima ispale baš praktično, a da ne pričamo bez greške... Pogotov Vocal remover, mene nikako nije ubijedio.

Ali eto, uskoro više :)

Beethoven 14.01.2011 04:50

Ucinilo mi se na prvi pogled da ce, barem ova verzija od 5 oktava biti naslednik PA 800 pa sam zato mislio da ce cena biti manja od Pa2x... Moja prognoza sada, 3000e za Pa3x veliki i 2700e za Pa3x manji. :)

I mene jako raduje to sto su napravili od 5 oktava. Velike ove mrcine za kafane, ova mala je bombona... :) Taman da mi promenimo PA 800... :)

milanceshow 14.01.2011 08:13

Evo malo slika!!!!!

Highslide JS
Highslide JS
Highslide JS
Highslide JS
Highslide JS


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org