YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   E-A7 Expandable Arranger (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=28729)

Slave 05.04.2016 22:44

Citat:

Originalno postovano od Slave (Post 288772)
u awave studio prebacim u sf2, pa preko extreme sample converter u wav

uspeo. preko awave studio 111, postavim da semplovi budu 44khz. Tritonu to nsta ne smeta.

veselinovicvs 06.04.2016 15:01

Imam 2 pitanja...

1.Procitao sam da je SVRAKAN i jos njih napisalo kao manu na E-A7 da ne moze LOWER da se fixira pa ako moze malo pojasnjenje.

2.Da li se mogu sve solo boje i trake u ritmu prebaciti na L OUT a da mi samo LOWER ide na R OUT?Pitam zbog toga sto vokalistu zadajem intonaciju preko LOWER-a.Mozda je glupo pitanje ali u danasnje vreme vidim da je sve moguce...

Boban010 06.04.2016 22:14

Za ovo prvo ne znam na sta je kolega Svrakan mislio,ako moze link do posta a za drugo moram postaviti pitanje,da li vocalist koji koristis ima midi?

tihi05 07.04.2016 00:22

Ja sam pisao o tome da se omoguci sa novom nadogradnjom zakljucavanje lover trake.
Meni bi to bilo jako korisno,da onemogucim mijenjanje bas gitare u lover traci dok mijenjam solo kombinacije.

veselinovicvs 07.04.2016 00:39

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz44zaYqYqU

Evo Boban010...Nemam MIDI na vokalistu.Ima GUITAR IN i trenutno koristim kako sam gore spomenuo.Da li moze da se preko panorama sve sem LOWER-a baci na L OUT???Mislim pretpostavljam da moze ali u danasnje vreme je sve moguce pa i to da postoji neka zackoljica a zelim da sve podrobno ispitam...

Boban010 07.04.2016 10:16

@tihi05
U vezi zakljucavanja Lowera...Sva podesavanja vezana za Lower,upper1,2,3 snimis u performansu,odredis sta ces da zakljucavas tasterom lock u Menu.E sad ako ti hoces umesto lowera da stavis bas,napravi sebi jednu listu gde ce u svakoj performansi da ti bude umesto lowera bas a u desnoj ruci sve ostalo normalno.Odredis jacine za svaku boju i posle samo menjas performanse.Ako koristis i ritam onda koristis i lock taster da zkljucas ritam..Najbolje je da kad menjas solo kombinacije to cinis kroz promenu UPG-a odnosno performansi jer tako pozivas boje koje si nivelisao,odredio efekte,eqvilajzere i najvaznije jacinu i onda nema iznenadjenja..
@veselinovicvs
Moze sve da se prebaci na koju stranu hoces ali moras to uciniti i za svaki ritam i za svaku performansu.Za ritam u Makeup tools-u za svaki instrument posebno a za performanse za svaki part-lower,upper1,2,3 posebno i tako usnimis svaku.Ako imas mnogo ritmova trebace ti dosta vremena.Moj ti je savet,promeni vocalist..

tihi05 07.04.2016 11:11

Bobane tako i radim.
Problem se javlja dok u nekom prostoru trebam manje ili vise basa na bass gitari a upg pamti i mijenja sve to kako je zapisano.
Bilo bi odlicno kad bi se mogla lover traka zakljucati i da se ne mijenja tokom veceri :)

Boban010 07.04.2016 12:25

Lepo postavi kao kolega panoramu u svakoj performansi,levo Lower-bas a desno solaze pa obojis i pojacas na mikseti kako volis i tako stoji do kraja tezge! :lol:

tihi05 07.04.2016 13:53

Time se nista ne gubi na kvaliteti zvuka ?
Dodato:
Hmm a na koji kanal u tom slucaju ide mic. Ja sam ustekao i mikrofon u klavijaturu to mi je jako prakticno za pratece vokale i govor jer mi je pod rukom efekat i volumen mikrofona. Dok pricam maknem efekat ,dok pjevam parateci smanjim si malo mic ,ako trebam pjevat osnovni pojacam si po ppotrebi.

nesaband 07.04.2016 15:49

Pitanje br.1:
Da li kondenzatorski pilot mikrofon moze preko svog fantom napajanja da se prikljuci u ulaz za Mikrofon u EA-7?

Pitanje br.2:
Kako treba da bude kabal povezan koji spaja izlaz iz fantom napajanja i ulaz za prikljucak u mikrofonski ulaz u EA-7?

Ako neko ima mozda semu te vrste povezivanja ne bi bilo lose da tu sliku postavi uz odgovor.

Unapred hvala.


Trenutno vrijeme na Forumu 17:22

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org