YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   Jbl srx835..Ev etx35...qsc kw135 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29789)

srkiboj_zr 15.11.2016 15:53

Jbl srx835..Ev etx35...qsc kw135
 
Pozdrav svima..jako se troumim u vezi ovih kutija..vreme je da uzmem neke aktivne 3-sistemske i razmisljam o ova tri modela..ako ih neko ima ili je cuo..pa ako moze neko malo poredjenje...na sta da obratim paznju prilikom izbora..
kutije su uglavnom veoma slicne po snazi i komponentama..
samo me zanima koja je kvalitetnija

MarjanMilosevic 15.11.2016 17:02

Slicni jesu, ali i nisu.

JBL koristi JBL komponente uz Crown pojacala i DBX procesing, EV i QSC su unutra komplet kinezija.

Milan$ 15.11.2016 18:25

meni prekjuce stigli JBL SRX 815p, jos ih nisam nosio na tezgu, za vikend ce da budu seftelisane :D , pa videcemo kako se se ponasati, za sada sam vrlo zadovoljan, kvalitet izrade odlican, jake kao zemlja, ne treba im bas bin :D, vrlo mekan i topao zvuk, ujedno vrlo konretan i cist..mozes ih i povezati i sa nekim androidom, ios-om, ili kao ja sa lap topom, preko udio architecta, koji je najdetaljniji za podesavanja, mozes da stelujes eq, za koji imas 20 mesta za presete, da ih menjas na svirkama, bez potrebe da nosis lap top i slicno, takodje imas compresor, limiter, i jos neke dzidza midze, korisno za dostelovavanje, ko voli bas da cacka po sistemu...da li se isplate - videcemo za par tezgi :D ove ostale kutije nisam cuo, ne mogu da sudim o njima..pozz

Ivan KV 15.11.2016 21:26

Citat:

Originalno postovano od MarjanMilosevic (Post 293067)
Slicni jesu, ali i nisu.

JBL koristi JBL komponente uz Crown pojacala i DBX procesing, EV i QSC su unutra komplet kinezija.

Ne znam za QSC i JBL ali za EV znam da je Made in USA.

neshatomic 16.11.2016 01:17

Sve se danas pravi u kini , nemojte prodavati ljudima maglu.
I taj JBL i QSC i EV , kao i 99% ostalih firmi...:mad:

srkiboj_zr 16.11.2016 11:08

Citat:

Originalno postovano od Milan$ (Post 293068)
meni prekjuce stigli JBL SRX 815p, jos ih nisam nosio na tezgu, za vikend ce da budu seftelisane :D , pa videcemo kako se se ponasati, za sada sam vrlo zadovoljan, kvalitet izrade odlican, jake kao zemlja, ne treba im bas bin :D, vrlo mekan i topao zvuk, ujedno vrlo konretan i cist..mozes ih i povezati i sa nekim androidom, ios-om, ili kao ja sa lap topom, preko udio architecta, koji je najdetaljniji za podesavanja, mozes da stelujes eq, za koji imas 20 mesta za presete, da ih menjas na svirkama, bez potrebe da nosis lap top i slicno, takodje imas compresor, limiter, i jos neke dzidza midze, korisno za dostelovavanje, ko voli bas da cacka po sistemu...da li se isplate - videcemo za par tezgi :D ove ostale kutije nisam cuo, ne mogu da sudim o njima..pozz

ajde javi kako si zadovoljan...

neshatomic 16.11.2016 15:15

JBL srx 835 ti je sigurno najozbiljnija kutija od ovih koje si pomenuo.
Ali ne znam da li si obratio paznju da ona ima disperziju 60x40, pa mozes ocekivati da dobro baca , ali i da ces u vecini sala imati problem sa horizontalnom disperzijom. Ako mislis da radis sa jednom kutijom po strani imaces usku pokrivenost po sirini.


pozzz

klavijaturista 16.11.2016 17:16

JBL 835 Imamo u bendu 2 komada rade u sistemu sa dva JBL 818 to radi izvrsno. Prezadovoljni smo .

ilixev 16.11.2016 22:47

Jeste sve se radi u Kini ali je to ipak taj brend a ne Kinez.Ja bih samo dodao jednu stvar u vezi svih novih zvucnika.Gde god vidim neodijum u basu po meni to nije srecno resenje.Kad tad popusti.Ferit je ferit.

MarjanMilosevic 17.11.2016 17:46

Ja bih te zamolio da kao strucnjak za magnete pojasnis nama laicima zasto je to tako, i da nam navedes svoj licni primer.


Trenutno vrijeme na Forumu 15:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org